REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komunikacja

Bielany przerażone wizją otwarcia mostu
REKLAMA

REKLAMA

Bielany przerażone wizją otwarcia mostu

Mieszkańcy Bielan są przerażeni kataklizmem drogowym, który nastąpi po otwarciu trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie (Północnego). - Być może część pojazdów pojedzie w kierunku południowym Wisłostradą, część ucieknie na Marymoncką, ale tych, którzy zdecydują się pojechać w stronę węzła Młociny, czeka komunikacyjny horror - prognozuje nasz czytelnik. - Po co robić szum medialny i otwierać most z nieprzygotowaną infrastrukturą rozprowadzenia ruchu w kierunku centrum i na północ? - pyta.

REKLAMA
Według czytelników, gdy po otwarciu łącznika do autostrady na Konotopie kierowcy tirów zorientują się, że można zjechać na Żoliborz i wjechać na trasę mostu Północnego, ulice gen. Maczka, Wrocławska, Conrada, Sokratesa i równoległa Reymonta zostaną rozjechane przez samochody ciężarowe. Kierowcom bowiem trudno sobie wyobrazić zjazd z trasy mostu Skłodowskiej przez ul. Kasprowicza czy Marymoncką przy tej liczbie sygnalizacji świetlnych. - Pierwsze 3-4 światła na wjeździe w ul. Kasprowicza spowodują początek korka.
13 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną jest od zjazdu z trasy mostu Północnego do Marymonckiej.
Następne są przy Sokratesa oraz przy przejściu dla pieszych na Wolumenie. Dalej skrzyżowanie z Oczapowskiego, gdzie wyjeżdżający na Kasprowicza bez świateł nie mają żadnych szans. Następna sygnalizacja to ul. Przybyszewskiego, potem przy przejściach dla pieszych przy Lipińskiej, al. Zjednoczenia, Podczaszyńskiego, Duracza i dojeżdżamy do Żeromskiego na Słodowcu, i ostatnie przy Marymonckiej. W sumie 13 - wylicza czytelnik. - Jeżdżę często Trasą Toruńską i al. Prymasa Tysiąclecia, a tam są tylko jedne światła przy rondzie Zesłańców Syberyjskich, mimo to korek zaczyna się już na wysokości cmentarza Powązkowskiego. Drugi przykład to światła na Wisłostradzie przy moście Śląsko-Dąbrowskim. Korek w kierunku Łomianek zaczyna się już przy Torwarze. Nie wyobrażam sobie jazdy trasą mostu Północnego, a potem Kasprowicza lub Marymoncką przy tej liczbie świateł - mówi pan Roman.

Nie ma alternatywy

Miejski inżynier ruchu przypomina, że obecne spiętrzenie ruchu w Al. Prymasa Tysiąclecia jest wynikiem zamknięcia ul. Dźwigowej. - Obecnie realizowana jest ulica Nowolazurowa, która będzie alternatywnym połączeniem ul. Połczyńskiej z Al. Jerozolimskimi - zapewnia Robert Trzaska z urzędu miasta. Po otwarciu trasy mostu Północnego podstawowym węzłem rozprowadzającym ruch z mostu po stronie lewobrzeżnej oprócz Wisłostrady będzie ul. Marymoncka. Jednak miasto nie przewiduje wprowadzania tu żadnych korekt w sygnalizacji świetlnej. Biuro miejskiego inżyniera ruchu jedynie uspokaja kierowców. - Na terenie Warszawy obowiązują ograniczenia ruchu ciężarowego. Nie przewidujemy więc "najazdu" ciężarówek na Bielany - prognozuje Robert Trzaska z urzędu miasta. - Natomiast przekazany do ruchu odcinek trasy mostu od Modlińskiej do Kasprowicza to jedynie niewielki fragment, ważny z uwagi na przeprawę mostową przez Wisłę - szacuje urzędnik. Jednocześnie nie ukrywa, że po zakończeniu budowy drugiej jezdni ul. Kasprowicza na odcinku Oczapowskiego - węzeł "Młociny", to właśnie ul. Kasprowicza przejmie część ruchu samochodowego w tym rejonie miasta, zwiększonego po oddaniu do użytku mostu.

Jak widać miasto nie ma w tej chwili żadnej alternatywy. Mieszkańcom nie pozostaje nic innego, jak do wzmożonego ruchu na ul. Kasprowicza po prostu przywyknąć.

Anna Przerwa


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

02.02.2012 13:25 #observer
to jest filozofia naszych "planistów" - uszczęśliwianie Białołęki kosztem Bielan. Nowy most jest jak najbardziej potrzebny Warszawie i to pewnie więcej niż jeden ale sytuacja kiedy buduje się go bez rozbudowy ulic dojazdowych i rozprowadzających ruch samochodowy jest niedopuszczalna. Przez dwa lata dużo ulic sąsiadujących z placem budowy trasy mostu północnego była nieprzejezdna, w tym np. dojazd do metra drogą AK Kampinos przez wiele miesięcy. gdzie tu korzyść dla mieszkańców? teraz po zbudowaniu mostu nawet nie ma w planach napraw rozjeżdżonych ulic przez ciężki sprzęt wykonawcy TMP. a kto będzie musiał je remontować i za czyje pieniądze? bielany za pieniądze mieszkańców. i czemu nie zrobili parkingu przed mostem na Białołęce? na Bielanach dało się a tam nie? może niech ktoś policzy też światła przy metrze młociny, jest ich kilkanaście, już teraz można tam nieźle postać trafiając na czerwoną falę świateł
02.02.2012 14:39 #zmartwiony
Koszmar się szykuje dla Bielan, nie tylko z uwagi na gigantyczne korki i wzmożony ruch, ale i z powodu tłoku w komunikacji miejskiej, który jest nieunikniony gdy cały Tarchomin dojedzie do pętli przy Hucie. Szczęście mają ci, którzy zdążyli się pozbyć mieszkań na Bielanach. Teraz Bielany staną się "równie atrakcyjne" jak Tarchomin i przyległości:(
Szkoda, bo była to naprawdę fajna dzielnica.
02.02.2012 15:10 #Maciek B
Po stronie praskiej most Swiętokrzyski do dziś nie ma dróg rozprowadzających ruch, Trasa Siekierkowska nie miała przez parę lat, a Północny skończy sie na Modlińskiej i nie ma na razie planów budowy trasy dalej, wiec na Bielanach i tak nie jest źle, bo ruch rozkłada sie na Wisłostrade, Marymoncką, Żeromskiego i Broniewskiego. Wiekszym problemem bedzie parkowanie wzdluż trasy metra, bp P+R na pewno bedzie niewydolny
02.02.2012 15:35 #zmartwiony
@Maciek
Wszystko OK, Świętokrzyski nie ma rozprowadzenia ruchu, to fakt, ale to most lokalny, raczej mało obłożony (najmniej z warszawskich mostów, nawet przed zamknięciem). Porównaj natężenie ruchu, a jeszcze wczoraj p. prezydent powiedziała, że "Grota" będzie zamknięty już po Euro 2012. Naprawdę uważasz, że nie będzie tragedii? O planowanym zamknięciu "Serka" nawet nie wspomnę, wtedy odpadnie Kasprowicza. Na Tarchominie mieszka bardzo dużo ludzi, widać to po ruchu na Modlińskiej, teraz ten ruch będziemy mieć u siebie. Miasto dało ciała i tyle, zauważ, że od węzła Młociny nie ma żadnej normalnej drogi. Parkowanie zostanie rozwiązane tak, że część osiedli pewnie zamknie swoje parkingi, władza dorzuci trochę zakazów, a reszta ratusza nie interesuje. Jedynymi, którzy mają problem są mieszkańcy Bielan.
02.02.2012 20:24 #alam
A co mamy powiedzieć my, mieszkańcy bloków wzdłuż ul. Kasprowicza? Będziemy mieli smród i hałas pod samymi oknami, dodatkowo miasto chce zlikwidować nam jedyny parking, który obecnie znajduje się na środku Kasprowicza, za wyjściem z metra. Gdzie będziemy parkować? Już podwórka są zastawione, a chodnikiem nie da się przejść po osiedlu. Dlaczego nie puścili drugiej nitki po stronie Wolumenu, jak planowano? Będziemy protestować!!!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
Helloprint Polska
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Dom i ogród
 24KM Kosiarka,Traktorek,Pług Do Śniegu !3w1! 24KM Głównym przeznaczeniem urządzenia jest koszenie trawników i odgarnianie śniegu, ale z powodzeniem może być używane jako ciągnik do ciągnięcia przyczepki i małego pługa do orania ziemi itp. Urządzenie zbudowane jest z niektórych elementów Fiata 126P, z których główne to: silnik, skrzynia biegów, fotel, kierownica ze wskaźnikami, pedały, piasty, koła. Agregat tnący zamontowany jest między osiami co czyni konstrukcje bardzo zwrotną. Wysokość koszenia jest regulowana. Agregat drobno mieli skoszoną trawę, która staje się naturalnym nawozem i nie ma potrzeby jej zbierania. Do pracy z pługiem śnieżnym nie są nawet konieczne opony zimowe a montaż pługu to kilka minut pracy. www.kosiarki-kk.pl tel. 663 569 185

Sprzedam
 Maska antywirusowa. Sprzedaż wysyłkowa sklep Atexim pod adresem http://www.hurtopryski.pl Profesjonalne maski budowlane, do oprysków, lekarskie antywirusowe wielokrotnego użycia oraz jednorazowe, kombinezony bhp do wielu zastosowań w zależności od filtrów jak roboty budowlane, szpitale, transport, ratownictwo medyczne. Maska na zdjęciu jest odporna na upadki materiał ABS produkt Duński z filtrem P2R zatwierdzonym przez światową organizację zdrowia na wirusy i dodatkowo w komplecie węglowym aktywnym HESPA budowlanym przeciwpyłowym smogowym. Gwarancja producenta 4 lata

Komputery
 Posiadasz stronę internetową? Zdajesz sobie sprawę , że posiadanie samej strony www nie przyniesie Ci wielu Klientów? aby osiagnać sukces i mieć mnóstwo Klientów z google należy stronę internetową pozycjonować i monitorować jej frazy kluczowe. na https://sprawdzpozycje.pl sprawdzisz wszystkie pozycje poszczególnych fraz kluczowych Twojej strony internetowej w google. Serwis jest w pełni darmowy a co najważniejsze otrzymasz raport aktualnych i rzeczywistych fraz kluczowych twojej strony www. sprawdzpozycje.pl aktualizuje się za każdym razem, gdy sprawdza pozycje dla podanej domeny i frazy wobec tego masz pewność, że jest to realna pozycja a nie sprzed kilku godzin lub dni jak w innych serwisach seo.

Porady prawne
 Windykacja należności w kraju i zagranicą, obsługa prawna w każdym zakresie prawa


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA