REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski »

 

Miasteczko ruchu drogowego na Służewie?

  14 kwietnia 2023

alt='Miasteczko ruchu drogowego na Służewie?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Betonowy i zapuszczony plac przy Szkole Podstawowej nr 46 im. Stefana Starzyńskiego przy Wałbrzyskiej 5 ma szansę zmienić się w miasteczko ruchu drogowego dla młodych cyklistów.

REKLAMA

- Najbliższe miasteczko rowerowe znajduje się na Ursynowie. W pobliżu okolicy Wałbrzyskiej jest kilka szkół. Dzieci do szkoły zazwyczaj jeżdżą na rowerze lub hulajnodze. Podstawówka walczy o wielofunkcyjne boisko Podstawówka walczy o wielofunkcyjne boisko
"Poodbijaj piłkę z Podbipiętą", czyli... jak zmienić smutny teren w nowoczesne boisko na Mokotowie - to propozycja budżetu obywatelskiego na przyszły rok.
Budowanie świadomości bezpiecznej jazdy powinno się zaczynać jak najwcześniej, o ile to możliwe - wyjaśnia Aneta Zawadzka, która złożyła projekt budowy miasteczka do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Mokotowa.

Miasteczka ruchu drogowego w Warszawie

- Budując miasteczko rowerowe dajemy większą szansę na praktyczną naukę w prawie identycznym środowisku, jak naturalny ruch drogowy, uczymy właściwych zachowań. Możemy zapraszać na takie lekcje straż miejską czy policję. Lekcje mogą się obywać w ramach podstawy programowej klasy IV. Więcej dzieci będzie przystępowało do egzaminu na kartę rowerową, gdyż dzieci zdające egzamin będą mogły się uczyć na całorocznym miasteczku, a nie na mobilnym, przywożonym na czas egzaminu - wylicza Aneta Zawadzka.

Jej projekt przemienienia zapuszczonego betonowego placu w miasteczko ruchu drogowego ma kosztować 850 tys. zł.

Wstąp do księgarni

To się nie sprawdza

Na podstawie obserwacji z innych dzielnic możemy stwierdzić, że są mniej lub bardziej udane lokalizacje dla takich miejsc. Najczęściej miasteczko ruchu drogowego nie ma nic wspólnego z nauką dzieci jazdy na rowerze zgodnej z przepisami, a bardziej z zabawą (chyba, że zajęcia prowadzi straż miejska w zorganizowanych grupach). Rodzice rzadko mają chęci i wiedzę, aby móc wyjaśnić zasady ruchu drogowego małym rowerzystom. Najczęściej na placach tych panuje chaos lub nawet... stoją one puste.

- Mam pewne obawy czy takie miasteczko rowerowe rzeczywiście uczy zachowań w ruchu drogowym. To nie są naturalne warunki i ja osobiście wolę dzieci od małego uczyć przemieszczania się na rowerku pod moją kontrolą - komentuje jeden z mieszkańców.

Póki co nad projektem pochylają się urzędnicy. Jeśli nie zauważą przeciwwskazań, znajdzie się on w czerwcowym głosowaniu mieszkańców przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Mokotowa.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy