REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

komunikacja

 

Linia 161 kursuje po Wawrze już ponad 40 lat

  17 stycznia 2023

Linia 161 kursuje po Wawrze już ponad 40 lat
źródło: Warszawski Transport Publiczny

Warszawski Transport Publiczny pokazał na swoim facebookowym fanpage'u autobus linii 161 odbywający kurs ulicą Kwitnącej Akacji w jesiennej szacie. "Kursuje tędy nieprzerwanie od czterdziestu jeden lat" - czytamy.

REKLAMA

Jak przypomina Warszawski Transport Publiczny, trasa linii 161 od samego początku istnienia jest ściśle związana z Wawrem i... Dlaczego 115 ciągle się spóźnia? Jest na to sposób Dlaczego 115 ciągle się spóźnia? Jest na to sposób
Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy pasażerom, że linia autobusowa 115... nadal będzie się spóźniać. Ratunkiem ma być wiadukt drogowy w Rembertowie lub dodatkowa pętla autobusowa.
tylko Wawrem.

Linia 161 w Warszawie

- W swojej historii linia nigdy nie wyjeżdżała poza tę dzielnicę, dowożąc mieszkańców niskiej zabudowy Zbójnej Góry, Błot, Falenicy i Aleksandrowa do Patriotów, a tym samym do stacji PKP i linii 521. Pociągiem lub autobusem można było już sprawnie przedostać się w kierunku centrum Warszawy - czytamy.

Jak przypomina portal fandom.com, linia 161 została uruchomiona 3 listopada 1965 roku na trasie z Izbickiej wzdłuż Panny Wodnej do Radości (Zasadowa). W 1971 roku trasa została wydłużona wzdłuż Zasadowej do Przewodowej, a w 1976 roku przez Przewodową, Patriotów i Bysławską do Falenicy. Trzy lata później linia została połączona z linią 186, a w wyniku tej zmiany trasę wydłużono od Bysławskiej przez Poezji i Jachowicza na Olęcką.

W 1981 roku trasę autobusu ponownie wydłużono do nowej pętli Zbójna Góra, a 1986 roku wprowadzono podjazdy wzdłuż Patriotów do Międzylesia. W 1995 roku trasa została wydłużona od Walcowniczej przez Hiacyntową, Techników i Złotej Jesieni do Aleksandrowa. Trasa ta była korygowana kilka razy, aż w 1997 roku skrócono ją najpierw na Olęcką, a następnie przez Bysławską i Wał Miedzeszyński na Błota. Ta trasa funkcjonowała przez kolejnych kilkanaście lat, aż do 2009 roku.

Dziś na 26 przystanków tylko siedem jest stałych. Reszta obowiązuje jako "na żądanie". Autobusy pojawiają się na przystankach co około 30 minut. Częstotliwość potrafi zwiększyć się nawet trzykrotnie we Wszystkich Świętych ze względu na cmentarz przy Izbickiej, pod który podjeżdżają autobusy.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA