REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Patriotów popękana, podziurawiona, zalewana. Co na to ZDM?

  18 stycznia 2023

Patriotów popękana, podziurawiona, zalewana. Co na to ZDM?
źródło: Straż Miejska

O tym, że po wschodniej stronie Patriotów asfalt nie wygląda najlepiej, wie chyba każdy przejeżdżający tą drogą. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda po większych opadach deszczu, kiedy na ulicy tworzą się ogromne kałuże.

REKLAMA

Trudną sytuacją na Patriotów postanowił zająć się Wojciech Godlewski, jeden z miejscowych radnych. Jak przypomniał na Facebooku, drogi w Wawrze są administrowane przez trzy podmioty: Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, Zarząd Dróg Miejskich i dzielnicę. Jego zdaniem najgorzej zarządza ZDM. Patriotów pod wodą. "Idealne warunki dla wioślarzy" Patriotów pod wodą. "Idealne warunki dla wioślarzy"
Przykra niespodzianka czekała na kierowców jadących rankiem 3 lutego jedną z najruchliwszych ulic dzielnicy. Na wysokości stacji kolejowej w Radości powstało ogromne rozlewisko.

Czy Patriotów doczeka się remontu?

- W związku z fatalnym stanem warstwy ścieralnej i zastoiskami wody na ul. Patriotów po stronie wschodniej na odcinku Falenica - Międzylesie powodującymi zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz dalszą degradację stanu drogi zwracam się o pilne działanie w tej sprawie - napisał do urzędników radny Godlewski.

Przy okazji zapytał, kiedy planowany jest remont warstwy ścieralnej drogi oraz kiedy i w jaki sposób Zarząd Dróg Miejskich zamierza rozwiązać problem zastoisk wody.

REKLAMA

Z kałużami nic nie zrobią, na remont poczekamy

ZDM poinformował, że wskazany odcinek Patriotów został ujęty w planie remontów dopiero na przyszły rok i to pod warunkiem, że znajdą się pieniądze.

- Odnosząc się do zastoisk wody na Patriotów informujemy, że na tym odcinku są miejscowe odwodnienia w postaci rowów, a także profilowane pobocza w celu zapewnienia właściwego odpływu wody z jezdni. W przypadku powstania zastoisk wody służby drogowe ZDM, na podstawie kolejności zgłoszeń z całego miasta, odpompowują powstałe zalewiska. Podczas intensywnych opadów deszczu, czas reakcji może ulec wydłużeniu ze względów technicznych oraz z powodu dużej liczby zgłoszeń - informują drogowcy.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# Juzwa

19.01.2023 18:58

Trzeba zedrzeć asfalt z Patriotów, pod spodem są kocie łby. Przywrócić ruch furmanek, będzie git i ekologicznie

# stary meszkaniec

19.01.2023 19:14

Nie po tej stronie

# Juzwa

23.01.2023 15:40

#stary meszkaniec napisał(a) 19.01.2023 19:14
Nie po tej stronie
Na Podlasiu jeszcze trochę zostało dróg z kocimi łbami, się przywiezie, szwagier z Podlasia jeszcze zarobi parę złotych

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA