REKLAMA

Bielany

drogi

 

Al. Reymonta: kiedyś klepisko, dziś rodzi się dwupasmówka

  25 sierpnia 2014

Al. Reymonta: kiedyś klepisko, dziś rodzi się dwupasmówka

Przebudowa alei Władysława Reymonta, mająca poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch drogowy, planowo miała rozpocząć się w 2013 roku, a zakończyć w roku obecnym. Prace trwają, ale czy uda się wszystko dopiąć w terminie?

REKLAMA

Pisaliśmy już, że choć przebudowę zaczęto, to władze dzielnicy musiały ją przerwać na ponad pół roku ze względu na protesty organizacji ekologicznych. Po rozstrzygnięciu Samorządowego Kolegium Odwoławczego w marcu br. prace budowlane zostały wznowione.

- Inwestycja polega na rozbudowie al. Reymonta na odcinku długości około tysiąca metrów, od skrzyżowania z Żeromskiego i Wólczyńską do skrzyżowania z Kasprowicza oraz budowie wlotu ul. Lindego - przypomina rzecznik dzielnicy Bielany Tadeusz Olechowski. - Nowy układ drogowy ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch i obsługę komunikacyjną tej części miasta.

Droga, która kiedyś przypominała klepisko, powoli zmienia się w jezdnię z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Takie rozwiązanie cieszy na pewno kierowców.

- Już nie mogę doczekać się otwarcia, mam nadzieję, że żadnej "obsuwy" nie będzie - podkreśla jeden z nich.

Ponadto w ramach inwestycji zaplanowano m.in. przebudowę starych i budowę nowych chodników, ścieżek dla rowerów, zatoczek autobusowych, placu do zawracania, miejsc postojowych wzdłuż Reymonta i Oczapowskiego, a także przebudowę kilku skrzyżowań - z ulicami Schroegera, Oczapowskiego i Fukierów. Zaprojektowano również skrzyżowanie z odcinkiem ul. Wergiliusza oraz połączenie z drogą wewnętrzną Andersena i innymi dwoma drogami wewnętrznymi, stanowiącymi dojazd do osiedla Wawrzyszew.

- Łączny koszt prac budowlanych wynosi 15,8 mln zł, a ich zakończenie przewidywane jest na koniec bieżącego roku - dodaje Tadeusz Olechowski.

Rzecznik podkreśla, że termin nie wydaje się być zagrożony. - Jezdnia zachodnia Reymonta jest praktycznie na ukończeniu, niemal skończona jest już także droga dla rowerów oraz ciąg pieszy wzdłuż niej. 29 sierpnia wieczorem planowane jest przekierowanie na nową jezdnię ruchu samochodowego - mówi Tadeusz Olechowski. - Jednym z elementów realizowanej inwestycji są zatoki autobusowe - pięć z nich zostało już wykonanych, na ulicach dochodzących do Reymonta - Wergiliusza, Lindego i Andersena - ustawiono krawężniki oraz układana jest nawierzchnia - wylicza. Gotowe są też chodniki przy ulicach Wergiliusza i Lindego, trwają prace przy budowie oświetlenia ulicy - podkreśla.

Rondo Haliny Szwarc?

W wakacje zakończyła się natomiast inna bielańska inwestycja - budowa ronda u zbiegu ul. Żeromskiego z ul. Sacharowa i Duracza. Prowadzone są tam tylko drobne prace wykończeniowe. Padła propozycja, aby nowo powstałe rondo nazwać imieniem Haliny Szwarc i tym samym upamiętnić założycielkę pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Polsce.

Decyzję na ten temat podejmą miejscy radni.

ak

 

Komentarze (8)

# Muzyczny martyrolog

25.08.2014 15:48

Zasuwają aż miło. Oby tak dalej.
Ps. Pomysł na kolejne "patriotyczne" rondo imienia pani tej, jest z gruntu poroniony. Sacharow już jest, i stop, wystarczy.
Podpowiadam, iż w pobliżu, przez kilka lat przy ul. Gąbińskiej mieszkał znany na całym świecie słynny jazzman i kompozytor muzyki filmowej (m.in. Rosemary's Baby) - Krzysztof Komeda "Trzciński". Więcej wyobraźni i polotu życzę!

# Mapa Warszawy

25.08.2014 16:27

A propos pani Szwarc. Przejrzałam bardzo uważnie jej życiorys. Dziwny., mówiąc delikatnie. Tu patriotyzm, tam volkslista, potem współpraca na dwie strony, w PRL szykany UB w tle, a potem czary, wysoka pozycja... we władzach ZBOWiD. Itd. Czy naprawdę nie ma innych, ciekawszych kandydatów? PS Podoba mi się powyższy wpis o jezzmenie, takich ulic i rond nam trzeba. A nie wieczne męczęństwo, hurra sztandary, barykady, krew, pot i łzy. Przecież to jest chore.

# do "Mapa Warszawy"

25.08.2014 20:29

#Mapa Warszawy napisał(a) 25.08.2014 16:27
A propos pani Szwarc. Przejrzałam bardzo uważnie jej życiorys. Dziwny., mówiąc delikatnie.
Nie rozumiem, czemu? To bardzo dzielna osoba.
"Tu patriotyzm, tam volkslista" - naprawdę nie widać powodu tych decyzji?
"Czy naprawdę nie ma innych, ciekawszych kandydatów?" A ten jest nudny?
"A nie wieczne męczęństwo, hurra sztandary, barykady, krew, pot i łzy." Druga część życiorysu Szwarc to raczej nie męczeństwo, ale pracowite i pożyteczne życie.
Nie to, żebym miał coś przeciwko Komedzie, tylko krytykowanie w tak małostkowy sposób Szwarc jest niestosowne, małostkowe i niekulturalne.

REKLAMA

# precz z nijakimi

29.08.2014 15:26

Komeda przez całe życie sobie beztrosko "brzdąkał". Zresztą głównie na emigracji i muzykę raczej nie masową. Dla Kraju i Rodaków nie zrobił w życiu literalnie NIC (w sensie społecznym), po czym umarł przedwcześnie z powodu nadużycia własnego i kolegi Hłaski. Czy przez to jest w oczach niektórych dobrym kontrkandydatem dla każdej bardziej wyrazistej społecznie, bądź patriotycznie postaci, w tym p. H. Szwarc?

# Kotra Bas

29.08.2014 16:26

#precz z nijakimi napisał(a) 29.08.2014 15:26
Komeda przez całe życie sobie beztrosko "brzdąkał". Zresztą głównie na emigracji i muzykę raczej nie masową. Dla Kraju i Rodaków nie zrobił w życiu literalnie NIC (w sensie społecznym), po czym umarł przedwcześnie z powodu nadużycia własnego i kolegi Hłaski. Czy przez to jest w oczach niektórych dobrym kontrkandydatem dla każdej bardziej wyrazistej społecznie, bądź patriotycznie postaci, w tym p. H. Szwarc?

Jesteś kompletnym ignorantem i zwyczajnie kłamiesz. Komeda jest najbardziej rozpoznawalnym polskim jazzmanem na świecie. Obyś w 1/1 000 umiał tak brzdąkać jak On. Ps. Sprostowanie. Na "emigracji" był tylko rok i 1 miesiąc. Polecam więcej czytać mądrych książek, a mniej powielać prymitywne stereotypy myślowe. Kłaniam się nisko.

# Anka z Płatniczej

29.08.2014 18:37

Popieram osobę Kontra Bas w 100 %. Krzysztof Komeda Trzciński jest postacią kultową, głęboko osadzoną w polskiej i światowej kulturze muzycznej. Tak jak Chopin, Lutosławski, Maksymiuk, Stańko, Urbaniak i wielu innych... Ps. Uwaga osoby o nicku "przecz z nijakim" o brzdąkaniu jest prymitywnym i żenującym brakiem kultury.

REKLAMA

# garuda

07.09.2014 12:33

Zatoczki, chodniki, ścieżka rowerowa wszystko pięknie, ale po raz kolejny nikt nie pomyślał o miejscach parkingowych, a we wtorki i piątki na wolumenie trwa w najlepsze armagedon bazarowy. Brawo!

# vibverma

20.02.2015 14:11

zastanawiam się do kogo trzeba się zwrócić by ktoś coś w końcu zrobił z kierowcami świadomie łamiącymi zakaz ruchu z Oczapowskiego w Schroegera ??!!
odkąd Oczapowskiego jest ulicą "ślepą" i stoi tu chyba 5 znaków które o tym informują to i tak kierowcy nagminnie z Oczapowskiego jadą pod prąd w lewo w Schroegera albo wręcz na bezczela skręcają w nowy odcinek Reymonta po wysepkach, po chodniku przez przejście dla pieszych i przez ścieżkę rowerową ? nie wspomnę nawet o tych co zjeżdżają z Reymonta w prawo w Schroegera skracają sobie drogę przez wysepkę w Oczapowskiego bo im się nie chce objechać bloku jadąc np. na stację Orlen - taksówkarze jak zwykle wiodą prym w takich zagrywkach..
... i nawet policja która raz na jakiś czas tu stoi i wlepia mandaty (średnio w weekendową sobotę 20 kierowcom) nie jest w stanie powstrzymać tego procederu..
może ktoś postawi tam jakieś słupki by nie wjeżdżali na chodnik i dalej przejście dla pieszych i nie skręcali pod prąd w Schroegera? obserwuje do od listopada i średnio na 20 kierowców którzy wjeżdżają w ten fragment Oczapowskiego tylko 4-5 się wycofuje i zawraca a reszta "udając wariata" łamie nagminnie przepisy..
może ktoś, kto zaplanował że Oczapowskiego ma być ślepa jadąc od Kasprowicza podjedzie tutaj, popatrzy przez 4-5 godzin i zobaczy jak to wygląda ?
miałem nadzieję że po otwarciu noweg odcinka Reymonta ruch troche się odsunie spod naszego bloku... ale jednak zdecydowana większość kierowców ma to w głębokim poważaniu i skoro tak był przez 30 lat to żaden zakaz wjazdu czy znak D-4 im tego nie zabroni..
więcej na forum

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023