REKLAMA

bck kino plenerowe 03 1bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0
Bemowo

różne »

 

Afera... śmietnikowa na Karola Miarki

  30 kwietnia 2010

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Karola Miarki 1-9 postanowił wybudować najpiękniejszy śmietnik w okolicy. Finalnie obiekt mógł okazać się najdroższym w historii. A na dodatek został podpalony.

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0
Śmietnik kosztował mieszkańców 55 tys. Radni chcą... kupić teren Tesco. Co powstanie przy Górczewskiej? Radni chcą... kupić teren Tesco. Co powstanie przy Górczewskiej? Teren zajmowany przez hipermarket opuszczającej Polskę sieci to dziś jedna z najdroższych działek inwestycyjnych w Polsce. zł. Przygotowując grunt pod inwestycję wycięto drzewa, co nie spodobało się niektórym lokatorom. - To była głośna afera śmietnikowa - wspominają okoliczni mieszkańcy. - Przewodniczący zarzą-du wspólnoty wyciął nielegalnie drzewo, aby móc wybudo-wać śmietnik. Z tego względu jedna z lokatorek bloku zło-żyła na niego doniesienie do prokuratury, gdyż na wyciętej sośnie znajdowało się gniazdo srok. Groziła mu grzywna w wysokości 100 tys. zł - dodają.

Zarząd twierdzi, że altanka śmietnikowa została wybudowana zgodnie z pra-wem i na prośbę mieszkańców. - Wspólnota podjęła stosowaną uchwałę w sprawie budowy. To nie nasza wina, że taka piękna altanka została wkrótce podpalona - tłu-maczy Sławomir Sadowski, zarządca wspólnoty. Jednocześnie dodaje, że prokura-tor umorzył postępowanie w sprawie nielegalnego wycięcia drzewa przeciwko prze-wodniczącemu zarządu.

- Postępowanie przeciwko mnie zostało umorzone, więc nie muszę płacić żad-nej kary. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem - wyjaśnia Bogusław Szewczyk, przewodniczący zarządu wspólnoty.

Niestety, do dziś altanka stoi niewyremontowana, a mieszkańcy są zmuszeni wyrzucać odpady do ustawionego obok kontenera. Kłopot w tym, że bardzo szybko się on przepełnia. - To skandal, aby budować śmietnik za 55 tys., a potem kazać nam wyrzucać śmieci do małego kontenera. Przed świętami wielkanocnymi śmieci było tak dużo, że wokół żerowały szczury i ptaki, a torebki foliowe fruwały po całej okolicy - mówi "Echu" zbulwersowana pani Iwona.

Przedstawiciele wspólnoty zapewniają, że altanka zostanie niedługo wyremon-towana. - Jeśli policja umorzy śledztwo z powodu niewykrycia sprawcy podpalania, odremontujemy śmietnik z pieniędzy wypłaconych nam przez ubezpieczyciela. Mam nadzieję, że prace ruszą na przełomie maja i czerwca - mówi Sławomir Sadowski.

Anna Przerwa

.

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 3bck kino plenerowe 02 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA