REKLAMA

Bemowo

oświata »

 

Niesprawiedliwa rejonizacja

  30 kwietnia 2010

Bemowo chwali się tym, że rozbudowuje przedszkola. Chciałabym się jednak dowiedzieć, gdzie później zdołają pomieścić się te wszystkie dzieci? - pisze do nas pani Kasia z osiedla SM Bemowo IV.

REKLAMA

- Kiedy do przedszkoli szły dzieci z rocznika 2005, już był problem i pewnie to sa-mo będzie za rok czy dwa lata. Już teraz Szkoła Podstawowa nr 341 na Oławskiej zmieniła rejonizację i przyjmuje dzieci jedynie z ul. Obrońców Tobruku i Osmańczy-ka, a reszta ma iść na Szadkowskiego. Gdzie tu sprawiedliwość? - pyta pani Kasia.

Ten problem poruszyła także pani Dagmara. - Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego dzieci z rocznika 2004, które mieszkają bezpośrednio przy szkole na Oławskiej, mają uczęszczać do szkoły na Szadkowskiego, a nowe osiedla przy Osmańczyka i Obrońców Tobruku dostają kolejny prezent w postaci szkoły nr 341? - pyta. - Wcześniej dostali już nowe przedszkole - dodaje z przekąsem.

Bemowscy urzędnicy tłumaczą, że szkoła przy ul. Oławskiej jest bardzo obcią-żona. - Ostatnia zmiana kończy tam lekcje o godz. 17.00. Zmiana rejonizacji wcale nie równa się faworyzowaniu mieszkańców. Gdybyśmy wysłali dzieci z osiedla Obrońców Tobruku i Osmańczyka do szkoły na Szadkowskiego, to ich droga do szkoły byłaby dwa razy dłuższa niż do szkoły na Oławskiej - tłumaczy Krzysztof Zygrzak, rzecznik bemowskiego ratusza. Podkreśla, że właśnie obecne rozwiązanie jest najbardziej sprawiedliwe. Według oceny ratusza dzieci z ulic Baltona, Sołtana i Wolfkego, które chodzą do szkoły na Szadkowskiego, mają do przejścia podobną odległość, jak dzieci z Obrońców Tobruku i Osmańczyka na Oławską. - Dzięki takiej rejonizacji wszystkie dzieci mają podobną drogę do przejścia z domu do szkoły - kwituje Krzysztof Zygrzak.

Zapytaliśmy także, czy dzielnicowe placówki szkolne są gotowe do przyjęcia większej liczby maluchów niż obecnie? Jakie plany budowy lub rozbudowy szkół ma dzielnica na przyszłe lata?

- Demografia Bemowa wskazuje, że w kulminacja wyżu demograficznego przy-padnie na lata 2013-2015. Do tego czasu dzielnica musi podjąć działania związane z rozbudową bazy edukacyjnej, aby uniknąć wielozmianowości i tym samym po-gorszenia warunków nauki w placówkach oświatowych - mówi Krzysztof Zygrzak, rzecznik bemowskiego ratusza. - Absolutnym priorytetem będzie budowa szkoły podstawowej i gimnazjum przy ul. Zachodzącego Słońca, co odciąży placówki przy ul. Thommego i Oławskiej. Rozważamy też utworzenie szkoły podstawowej w ze-spole szkół przy ul. Irzykowskiego, jak również odzyskanie pomieszczeń zajmowa-nych bez umowy przez szkołę wyższą w gimnazjum przy ul. Rozłogi - dodaje.

Anna Przerwa

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA