REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Zima - temat tradycyjny jak co rok

# Piotrek z Odkrytej

30.11.2002 21:32

No i zaczęło się. Sypnęło i pada dalej. Wracałem około 19-tej i spotkałem 3 pługi/piaskarki. Dwie już stały na poboczu, bo chyba się zepsuły, a jedna na Światowida jechała i nawet sypała piaskiem. Temat tradycyjny, bo zawsze kiedy spadnie białego za dużo, drogowcy nie są przygotowani. Czy w związku z likwidacją gmin, "w tym temacie" również nic sie nie zmieni ? A może wręcz przeciwnie (chociaż po tym , co widziałem dzisiaj śmiem wątpić w to mocno).

# Łapa

30.11.2002 21:59

Eee, no ważne, że były te piaskarki. Autobusy jeździły i w ogóle. Gorzej z dojściem do domu od przystanku. O mój blok dba wspaniała pani, która przychodzi odśnieżać mimo soboty i późnej pory, ale chodnik wzdłuż Ćmielowskiej chyba jest niczyj. Niezależnie od pory dnia i stopnia oblodzenia/zaśnieżenia nigdy nie widziałam tam ani soli, ani piaseczku. O złamany obcas nie będę się z gminą, o, pardon, dzielnicą, procesować, ale o rękę już mogę.
Taki gips jest chyba droższy od piasku?

# Vladymir

30.11.2002 23:48

Przyszła zima i znowu prawdziwe utrapienie dla kierowców Buczynka, którzy mieli pecha i wykupili miejsce w garażu podziemnym i tam parkują /a nie na drodze pożarowej czy chodniku/. Podjazdy do tych garaży zą bardzo strome i gładkie, bez rowków, więc samochód na śniegu nie wyjedzie, a jezszcze nikt tego nie odśnieża. Oj, w zimie nie ma dnia, żebym nie pomyślal ciepłych słów na k... ch... p.... j.... na JWD.

REKLAMA

# misso

02.12.2002 16:21

No właśnie Łapa. Jestem bardzo ciekawa co by nasza dzielnica zrobiła z czyjąś złamaną ręką... Odśnieżone są tylko odcinki chodników które należą do wspólnot mieszkaniowych, a co z pozostałymi? W niedzielę jak się ślizgałam, to pomyślałam trudno, dzień świąteczny, ale czemu dziś rano było to samo?

# Piotrek z Odkrytej

02.12.2002 21:21

Zastanawia mnie, na co idą pieniądze przeznaczone na odśnieżanie. Nie zebym się czepiał, ale skoro czytam, że jedna akcja solarek/piaskarek kosztuje milion PLN, to co tyle kosztuje ? paliwo, piasek, sól, pewnie dosyć kiepsko opłacany pracownik/kierowca solarki, pisakarki, pługa ?? Dla przeciętnego zjadacza chleba, własciwie użytkownika drogi, nie jest zrozumiałe ile i dlaczego tak drogo. 124 solarki/piaskarki i jeden milion PLN ?? Na pewno pani rzecznik ZDM to potrafi wyjaśnić.

# Karoll

02.12.2002 22:04

Szanowni Państwo
Pragnę tu stanowczo zaprotestować przeciwko posypywaniu małych uliczek osiedlowych. Sypie się je bowiem chemicznym środkiem który przede wszystkim truje nas mieszkańców którzy dalej pija wodę z własnych ujęć wody która jest o niebo lepsza niż woda z wisły czy z zalewu. Ten środek niszczy zieleń, nasze ogrodzenia a w końcu samą nawierzchnię jezdni. Co roku płacimy za to kolsalne pieniądze my mieszkańcy tzn dopłacamy by nas truto i robiono nam szkody pytam w imie czego. A wystarczyło by tylko płużenie i ewetualne posypywanie grysem kamiennym. Inne kraje tak robią od lat zgodnie z wytycznymi ekolgów a my?
Już widzę jak tu wyskoczy na mnie jakiś szalony kierowca, więc odopowiadam: Przejechałem w swoim życiu miliony kilometrów po całym świecie w różnych warunkach klimatycznych bez wypadku!
Nigdy nie wpadłem w niekontrolowany poślizg!
Acha i nigdy nie jechałem za wolno, więc Panowie i Panie nie przyjmuje bzdurnych wyjaśnień.
Proszę Sznownych Radnych o reakcję !!!

REKLAMA

# misso

03.12.2002 10:36

Mówiąc szczerze jest mi wszystko jedno czym te uliczki będą sypane i w jakis sposób czyszczone. Chodzi mi tylko o to (a myślę że i innym również) żeby móc bezpiecznie przejść do przystanku. A nie tak jak dziś znowu, po zbitym śniegu i lodzie...

# mieszkanka

03.12.2002 11:54

a co z wejsciem do garazu na osiedlu Buczynek, przeciez tam w ogole nie jest posypane, SKANDAL

# archanioł

03.12.2002 17:43

Karoll ma rację, sypanie soli to zwyczajnie zatruwanie środowiska a skutek odśnieżający żaden. Mało kto wie, że sól obniża temperaturę i dosypana do śniegu na chodniku powoduje, że stąpamy po powierzchni żrącej i o temperaturze nawet -20 stopni, mimo dużo wyższej temperatury powietrza. Ciekawostka, tylko służby drogowe o tym nie wiedzą. Poza tym, o ile mi wiadomo, sypanie soli na ciągach pieszych jest zabronione.

REKLAMA

# jotes

03.12.2002 22:50

Dlatego na przystankach w pojemnikach jest tylko piasek.

# misso

04.12.2002 09:31

No właśnie, dlaczego tylko w pojemnikach???

# jotes

07.12.2002 00:30

misso!
Nie narzekaj ze sprzątaniem samych przystanków nie jest tak źle onegdaj bywało gorzej. Teraz jest tragicznie dojść do przystanku !.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024