REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


07.05.2018 20:21 #BezeL
Pamiętam jak byłem małym dzieckiem i wraz z rodzicami z Warszawy jeździliśmy do cioci na Bródno. Dosłownie tak to wyglądało jak piszę w poprzedzającym zdaniu, wyprawa na koniec świata.

Pan Waldek, mieszkaniec Bródna od 40 lat, napewno pamięta jak mijał pola buraków i ziemniaków w pobliskim PGRze aby dojechać do domu.
07.05.2018 22:33 #TarchOn
Ale pan Waldek ma racje . Tylko z opisu widac ze trafil na zielona Bialoleke a nie na Tarchomin. Zielona faktycznie tak wyglada np Berensona i skarbka .
Tarchomin i Nowodwory to zupełnie inna bajka.
08.05.2018 00:22 #Rafał
Nie jestem ani z Białołęki, ani z Bródna. Mieszkam na Bielanach, a z p. Joanną zgadzam się w 100 %.

Pani Aneto, p. Waldemar nikogo nie nazywał Burakiem, trochę nieładnie!
08.05.2018 07:53 #Val de Marr
Ten niejaki pan Waldemar ma szowinistyczne poglądy, a jego liścik należy zakwalifikować do mowy nienawiści.
08.05.2018 09:32 #z ZB
Bo tzw. Zielona Białołęka wyglada normalnie tylko na mapkach rysowanych przez innego Waldka "Jw Construction" Roszaka. W rzeczywistosci nie ma dróg, chodników, oświetlenia, odwodnienia, normalnej komunikacji, czesto kanalizacji, nie ma właściwie nic co tworzy miasto poza blokami powciskanymi nierzadko między domki jednorodzinne. PO mimo wieloletnich obietnic nic z tym nie zrobiła i co 4 lata tylko mami ludzi a to metrem, tramwajem, basenem które nigdy nie powstana. Ale to juz chyba wiecie??
REKLAMA
08.05.2018 11:14 Taltos
To nawet zabawne jest, jak mieszkaniec Bródna z poczuciem wyższości mówi o tak młodej cześci Białołęki jak Zielona. Bo stary Tarchomin to już zupełnie inne realia. Ja tez pamiętam PGR na Bródnie, mieli nawet sklep firmowy na Namysłowskiej przy Jordanku. Fakt, wielkie betonowe klocki z wielkiej płyty na Bródnie i części Targówka to high-life prawdziwy. Kumpel ze studiów mieszkał na Bartniczej, winda podpalana kilka razy w roku, każde piętro odgrodzone solidną kratą, a klatka wysprejowana tak, że skrawka oryginalnej farby nie było widać. Te nowe osiedla już gęstsze, ale i te stare już dogęszcząją i ogrodzą, spokojnie, metro to sprawi. Oczywiście, ulice macie szersze (za to totalnie zastawione samochodami) i fajny Park Bródnowski, bo za PRL grunt był za darmo, ale przez 40 lat dorobiliście się 1 linii tramwajowej. Sukces zaiste.
PS. Oczywiście, ZB ma swoje wady, infrastruktura publiczna nie nadąża za deweloperami, ale też mamy szanse na swoją Kondratowicza - w rezerwie pod TOG i TMP. Co do ruchu na Skarbka, powoduje go aktualnie remont Głębockiej, zobaczymy jak Bródno będzie jęczeć, kiedy Kondratowicza zamkną pod budowę metra. A to już niedługo... A później, jak się Wam Marki, Radzymin, Zielonka do metra zjadą, też będzie Bródno wielkomiejskie, jeden wielki parking.
08.05.2018 11:37 #Agnieszka
To wszystko zależy kto co lubi ;)
Jeśli Pan Waldemar lubi żyć w blokowiskach z wielkiem płyty, gdzie jak się wyjdzie z bloku to nawet nie ma gdzie z dzieckiem iść na spacer to nikt nie broni mieszkać na Bródnie.
Obrażanie ludzi którzy mieszkają Skarbka z gór pokazuje słaby poziom Pana Waldemara.
Ja świadomie kupiłam mieszkanie ponad 10lat temu na skarbka, w niskim bloku gdzie znamy się ze wszystkimi sąsiadami, z dobrze zaprojektowanym terenem w ogół osiedla, dużo zieleni, dwa płace zabaw, kilka altanek do grilowania, wybiegiem dla zwierząt, gdzie nikt obcy nie wejdzie i nic nam nie zniszczy. Ale to zależy kto co lubi ;)
08.05.2018 14:11 #Lew II
zastanawiam się co kieruje ludźmi by napisać list do redakcji? To w ramach terapii leczę swoje kompleksy?

Co tu czarować, wschodnia Białołęka jest chaosem [(ost. bardzo modne wyrażenie), PO zapowiada walkę z chaosem przestrzennym, mimo, ze od 12 lat ten chaos kreuje], potrzeba dekady i pieniędzy by ten obszar poprawić infrastrukturalnie i estetycznie. Ale mam nadzieję, że będzie lepiej.
08.05.2018 21:21 #Sania
Wielka szkoda, że miasto nie ma wizji na miarę XXI wieku w kwestii zabudowy i towarzyszącej jej infrastruktury na terenie tzw. Zielonej Białołęki, która podobnie jak Ursynow w niedalekiej przyszłości będzie typową "sypialnią" i mogłaby być naprawdę przyjazną dzielnicą po prawej stronie Wisly. Gołym okiem widać, że nadrzędny jest tutaj tylko interes developerow (chaos architektoniczny - pomiędzy domami jednorodzinnymi wciska sie bloki mieszkalne! Wąskie uliczki osiedlowe przy braku dróg przelotowych to kuriozum w miejscu w którym do niedawna były pola i łąki) Mieszkańcy powstających jak grzyby po deszczu nowych osiedli bedą skazani na dojazd do swoich mieszkań ciagle tylko 3 ulicami (Glebocką, Ostrodzką i Bialolecką), których przepustowość była doskonała ale w chwli włączenia Bialołeki do Warszawy (od tego czasu nie powstała żądana nowa inwestycja drogowa równoległa do Kanału Żerańskiego (na wschód od Kanału). Przysłowiową wisienką na torcie jest brak na znacznym obszarze kanalizacji w dzielnicy na terenie której wybudowano najnowocześniejsza oczyszczalnię ścieków. Ludzie szukający ucieczki od miejskiego zgiełku szukają takiego azylu i mogą go znaleźć w granicach miasta co oznacza, ze zasilają z płaconych tutaj podatków kasę Warszawy, niestety władze traktują tę dzielnice po macoszemu.... a mogłoby by być tak pięknie.... Wspaniałe tereny rekreacyjne oferuja okoliczne lasy oraz kanały. Wlodarze miasta i dzielnicy wybierzcie sie na rekonesans po Zielonej Białołęce i ruszcie głowami moze jeszcze nie wszystko stracone zamiast rzucać na lewo i prawo sloganami w kampaniach wyborczych. Po czynach a nie obietnicach oceniać Was będą.
09.05.2018 12:14 #LWG
Rzeczywiście - Zielona Białołęka w niczym nie przypomina blokowisk jakie stoją na Bródnie. Jest tu cicho i spokojnie - ale rzeczywiście bolączką są wąskie chodniki i jezdnie, którymi ciężko jest przemieszczać się.
Na Skarbka z Gór zmorą są kolejne zgody wydawane deweloperom na budowę dziwnych bloków wielomieszkaniowych, wciśniętych między płoty istniejących osiedli, obniżających komfort życia dotychczasowym mieszkańcom, co nie było w planach tych okolic np. w 2007 r. Mieszkańcy tych plomb będą się chyba przeciskać do swoich klatek tylko chodnikiem, co stanowi dodatkowe niebezpieczeństwo w przypadku np. pożaru. Ktoś jednak takie zgody wydaje, najprawdopodobniej kreśląc palcem na mapie - bez oglądania terenu.
Stąd wypowiedź Pana Waldemara zawiera sporo prawdy.
REKLAMA
09.05.2018 12:59 #alicja
Oboje z mężem wychowaliśmy się na Bródnie, tam też urodziły się nasze dzieci. Mieszkaliśmy w samym centrum dzielnicy. Z okien widok na Zielone Zacisze, skrzyżowanie, szpital, PGR, ulicę Kondratowicza. Otwierasz okno i smród spalin, hałas, karetki, nocne rajdy motocyklistów, helikopter lądujący pod szpitalem, cóż - uroki miasta.
Zalety? Wszędzie blisko. Czy ładnie? Nie, zupełnie nie odpowiada mi taka estetyka. Blokowisko, beton, beton, blokowisko oraz oaza zieleni dla wszystkich mieszkańców - park bródnowski.
W pewnym momence życia zaczęło nam to przeszkadzać. Ktoś mieszka nad głową, ktoś, pod podłogą, ktoś za ścianą sypialni. Zamieniliśmy mieszkanie na dom na Białołęce. Teraz to ja kształtuję swoją przestrzeń, sama decyduję jakimi roślinami chcę się otaczać, jakie drzewa będą rosły w moim ogródku i gdzie postawię swój śmietnik (u teściowej przy Kondratowicza śmietniki postawili na samym środku podwórka, w miejscu gdzie zawsze bawiły się dzieci). Znam sąsiadów, żyjemy razem a nie obok siebie.
Białołęka jest piękna, jest zielona, jest cicha i oby jak najpóźniej się to zmieniło.
Coraz rzadziej jeżdżę na Bródno, właściwie tylko wtedy kiedy muszę. Tam już naprawdę nie ma gdzie zaparkować. Dalej z wielką przyjemnością robię zakupy w bródnowskim PGRze.

p.s. Panie Waldemarze! Kiedy ostatni raz słyszał pan śpiew ptaków przy porannej kawie?
09.05.2018 18:45 #Andrzej40
Waldemarze, przyjechałeś jakiś rower ukraść na ZB ? Bo od czasu jak zbudowano kładkę nad TT z Bródna na ZB to nastąpiła fala kradzieży rowerów z osiedli na ZB.
15.05.2018 10:23 #Skarbka
Tak Bródno to centrum Warszawy, prawdziwe miasto (wysokie bloki, nowoczesne i piekne), jak sama nazwa mówi :)

 219/6728 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Inne nieruchomości sprzedam
 Mam do sprzedania miejsce postojowe w garażu podziemnym przy ulicy Zgrupowania Żmija 17, miejsce nr 1. Powierzchnia miejsca 11 m2, plus pusta powierzchnia obok miejsca 6 m2 co daje razem 17 m2. Pełna własność. Cena 17 000 zł. tel: 784 667 597 mail waldek@globex.pl

Finanse
 Pożyczki w 24h (także z komornikiem) 790-564-948

Sprzedam samochód
 kupię mercedesa Sprintera 208 210 212 213 216 308 310 311 312 313 316 408 410 412 413 416 kupię Mercedes Kaczkę 207 208 209 210 307 308 309 310 407 408 409 410 814 817 914 917 1014 1017 1114 1117 Vito MB100 Skup Mercedes 124 W124 190 W201 C-202 najlepiej płacę za każdego Mercedes Sprintera Kupie Volkswagena Lt28 Lt35 Lt46 Transportera T3 T4 T5 T6 Caddy Passata B5 B6 Bora Golfa IV V Kupię Toyotę Avensis Corollę E8 E9 e10 E11 E12 E15 Carinę Yaris Aygo Auris Tel. 725 562 998 Skup Toyot z całej Polski szybki odbiór dziś dzwonisz i dziś sprzedajesz

Zdrowie i Uroda
 Praktyka stomatologiczna STOMAPOL ul. Myśliborska 18 lok 44 www.stomapol.eu godziny otwarcia 9-19 pn-pt oraz soboty 9-14. TELEFON RECEPCJI 22 394 70 75 Placówka prowadzi leczenie zachowawcze, endodontyczne, protetyczne, implantologiczne, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, protezy zdejmowane(ponad 20 typów), specjalista pedodoncji przyjmuje w czwartki po godzinie 15 tej. Wybielanie zębów, szyny nagryzowe, reperacje protez, licówki, rekonstrukcje zębów W placówce przyjmuje zespół 4 lekarzy stomatologii, praktyka istnieje ponad 20 lat. Bliższe informacje są dostępne na stronie www.stomapol.eu lub na facebooku stomapol.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA