REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# ORton

14.10.2014 15:35

Pod tą kapliczką były złote monety... dlatego kiedyś ją podkopano i się mało nie przewróciła.... niestety nigdy nie dowiemy się co wyjęli ze skrzynki o wymiarach 0,5 x 0,2x 0,1 stalowej którą wyjęło dwóch gości na obcych rejestracjach, austryjackie lub niemieckie.

# SET

15.10.2014 08:20

Była to kasetka pocztowa, ale nie wiadomo co w niej było. Fakt że Ci co widzieli całe zajście mówili że tą małą kasetkę niosło dwóch gości i sprawiała im dużo problemu... wyglądała na naprawdę ciężką, co sugeruje złoto... ale może były tam dokumenty?

# Komendant

15.10.2014 13:55

Kiedy to wydarzenie miało miejsce ,te wykopanie

REKLAMA

# Ciekawska

16.10.2014 12:52

Wow, a to niesamowite :) Coś wiadomo więcej na ten temat skąd się mogła wziąć ta kasetka pod kalpiczką? Jakieś spekulacje kiedy mogła zostać tam zakopana?

# ORton

16.10.2014 17:07

Mi się zdaje że w roku 1997 lub mogło to być i 2001, najlepiej sprawdzić kiedy kapliczka została poprawiona, ktoś to zrobił [miasto czy parafia jakaś]
A umieszczenie miało miejsce albo w czasie II wojny światowej w chwili powstania i ataku na pociąg, albo w czasie likwidacji getta na terenie Legionowa.

# OtHIS

16.10.2014 21:54

#Ciekawska napisał(a) 16.10.2014 12:52
Wow, a to niesamowite :) Coś wiadomo więcej na ten temat skąd się mogła wziąć ta kasetka pod kalpiczką? Jakieś spekulacje kiedy mogła zostać tam zakopana?

Prawdopodobnie w okresie wojny, ze względu na auto na niemieckich rejestracjach zabierające tajemniczą kasetkę. [niestety to mój domysł]

REKLAMA

# kot

21.10.2014 21:06

Mój kot był zakopany obok kapliczki .

# Basia

21.10.2014 21:42

o kurcze ale historia... a tak na marginesie, to w 1987 roku z koleżanką zakopałyśmy tam chomika.

# asia

22.10.2014 09:58

Kiedyś miejsce zabaw latem i zimą na słynnej górce.A kapliczka byłam tam odkąd pamiętam,ale nigdy nie zastanawiałam się nad jej historią.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA