REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

kitchen

# kolorado

16.01.2003 22:45

Kto lubi gotować????Zapraszm do dyskusji- ja uwielbiam pierogi ruskie, szpinka, karkówkę z grila i kuchnię meksykańską

# Duśka

17.01.2003 08:37

Mam fajny przepis na indyka z brzoskwiniami. Proste i pyszne. Super na niespodziewanych gości. Chcesz? Duśka.

# mieszkanka

17.01.2003 09:33

ja uwielbiam sałatki i jeść i robić :)

REKLAMA

# nicka

17.01.2003 15:55

kolorado, co to jest "szpinka"? Jeżeli to szpinak, to bardzo by mnie to ucieszyło, bo nareszcie znalazł się człowiek, który lubi tę zieleninę. Do tej pory myślałam, że jestem odosobnionym przypadkiem, gdyż wszyscy z kręgu mojej rodziny i znajomych nie wezmą szpinaku do ust, a ja go uwielbiam. Szczególnie podsmażany jako dodatek do ziemniaków. A może znajdzie się wśród forumowiczów jeszcze jeden wielbiciel szpinaku?
A tak przy okazji, czy ktoś wie z czego jest robiony czerwony sos do chińszczyzny?

# pola

17.01.2003 17:10

Uwielbiam szpinak.Nie wiem z czego jest robiony sos czerwony- ale kocham chińczyznę- oczywiście nie tą "budkową"- tylko prawdziwą ma się rozumieć.....Pozdrawiam wszytskich smakoszy- takich jak ja.

# Duśka

17.01.2003 17:14

No to jest nas troje. Ja też uwielbiam szpinak. Dodaję do niego czosnek i śmietanę. Palce lizać. Chyba sobie zaraz zrobię. Kto chce przepis na indyka z brzoskwiniami??????????????? Duśka.

REKLAMA

# Duśka

17.01.2003 17:16

Sorry - źle policzyłam. Jest nas czworo : kolorado (facet czy dziewczynka?), nicka, pola i ja. Duśka

# pola

18.01.2003 01:27

Duśka- już Cię lubię- szpinak, czosnek i śmietana- smakuje mi z wieczora i z rana. ( uwaga- rym Białołęcki, nieregularny) Daj przepis na indyka z brzoskiwniami mam w przyszłą sobotę rodzinne party, więc przed kóleczkiem z dziadzkiem Irkiem dam indyczka ala Duśka.

# Duśka

18.01.2003 11:22

Trzeba kupić trybowane mięsko z udźca indyka, pokroić na kawałeczki jak pół kostki masła mogą być nawet trochę większe. Taka jedna porcyjka ma być mniej więcej wielkości klasycznego kotleta mielonego. Posolić, obsypać przyprawą do indyka firmy Kotanyi Mix (tą znam i stosuję). Odstawić wszystko do lodówki na godzinkę, niech przejdzie smaczkiem. Potem obsmażyć krótko na gorącym oleju lub oliwie, jak kto woli. Tylko tyle, aby z wierzchu się ścięło, wtedy będzie soczyste. Przełożyć do brytfanki i trochę podlać gorącą wodą. Tak na 2 cm. Na wierzh posypać garść suszonej śliwki kalifornijskiej bez pestek pokrojowej na połówki, nie za drobno, i garść suszonych moreli, też połówki. Nie używać polskiej śliwki, bo ma goryczkę i cudownie się nadaje na wigilijny kompot, ale nie do indyka. Brytfankę z indykiem włożyć do piekarnika na około 40 minut na temp. 180 stopni. Co jakiś czas zaglądać i obracać mięsko. W razie potrzeby podlać troszkę wody. Mięso nie może być całkowicie zalane, tylko około 2 cm. Jak będzie mięciutkie (nie za długo piec, bo bedzie za twarde na wierzchu) wyjąć na półmisek, obłożyć dookoła połówkami brzoskwiń osączonych z zalewy(z puszki) i położyć na wierzch trochę moreli i śliwek z sosu. Resztę moreli i śliwek wraz z pozostałym sosikiem z pieczenia zmiksować i bez żadnych dodatków mamy pyszny sos. Można podać osobno w sosjerce, tak dla zadania szyku. Można podawać z ziemniaczkami, albo kulkami ziemniaczanymi pieczonymi (są gotowe mrożone, jak frytki) albo z ryżem. Doskonale pasuje surówka z czerwonej kapusty z jabłkiem. Ale dodatki można oczywiście dobrać samemu. Dużo pisania, ale pracy naprawdę mało. Pola napisz, jak smakowało. Mam jeszcze trochę takich fajnych przepisów. Życzę smacznego. Duśka.

REKLAMA

# Duśka

18.01.2003 11:25

Pola, ale fajnie. Ty pisałaś do mnie o sąsiadach, a ja Ci przepis na indyka. Cudo ten internet. A może my sie znamy, tylko o tym nie wiemy? Duśka

# pola

18.01.2003 12:36

Dzięki- za przepis- robię- ślinka mi już leeciii...Pychotkowo brzmi....Może się znamy....Ja z Buczynka dziewczę
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy