REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

angielski, konfrontacja z rzeczywistością

# Krytykant

30.08.2016 01:13

uczyli mnie od małego że w szkole nauczą Cię z języków obcych tego, co nawet na miejscu tubylcy nie znają. Wyjechałem za granicę i się okazało, że to święta prawda. Koniugację czwartego przypadku czasownika modalnego w sprzężeniu zwrotnym włącznika światła powiem bez zarzutu a mówić...ani be ani me. szybko więc zacząłem naukę praktyki. minęły miesiące pobytu w anglii, powrót...i tu mi mówią, że spoko, dużo umiem ale wiele niepoprawnie jest, nawet jak na slang itd. poszukuję więc teraz małej podpowiedzi....I CO TERAZ? Nie wrócę do szkoły, bo znowu będzie nauka kolorów itp sztampowe rzeczy, gramatyka itd itd....

# dosia46

30.08.2016 09:25

Masz zbyt staroświeckie pojęcie szkoły. Mam do czynienia z jednym z nativspeakerem ze Skrivanka. U nich nauka nie polega na wkuwaniu gramatyki, a wręcz przeciwnie, filmy bez tłumaczenia czytanie prasy. I dużo, dużo swobodnych rozmów. Są zresztą kursy stricte konwersacyjne na który sama się wybieram już niedługo, jest dla tych co własnie język już znają ale chcą go udoskonalić i utrwalić.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break