REKLAMA
REKLAMA


04.11.2012 20:31 #Michał
Na super "dowozówce" do metra - linii 114 - marnują się długie wozy (z wyłączeniem odcinka metro-UKSW) a ZTM twierdzi, że nie ma wolnych autobusów. Mieszkam na Chomiczówce i do metra bardziej opłaca się dojść na piechotę, niż czekać na ten śmieszny autobus, który z jednej strony dowozi do Metra Młociny (zamiast np. na bliżej położone Wawrzyszew czy Stare Bielany) a z drugiej na pl. Wilsona. Na Ursynowie byli w stanie to jakoś rozwiązać (tam świetnie sprawdza się np. linia 179) a na Bielanach nic nie mogą zrobić z tym potworkiem 114.
09.11.2012 10:23 #bemowiak
Michał ma rację - wozów jest dość , a na 189 przydałoby się rozrzedzenie kursów - czasem wkorku przed Połczyńską mozna obejrzeć 3 na raz ,z powrotem też na Hynka po 2 jeżdżą. Opinia o słabym wykorzystaniu 106 i 384 jest typowym wymysłem p. krajnowa który dorabia teorie do bezmyśłnej decyzji z uporem godnym lepszej sprawy - już przy Wrocławskiej trudno było wsiąść , bo wszystkie wozy jeździły krótkie- ale ZTM to przecież Zadawanie Trudności Mieszkańcom.
Naprawdę nie mozna podzielić 189 na 2 linie całodzienne albo rozrzedzić kursy w szczycie i przywrócić szczytową ? Przynajmniej z Nowego Bemowa na Okęcie , jak nie z Chomiczówki np. na Bokserską albo Metro Wilanowska .
A może nowa linia musi obsługiwac doceniane przez ZTM dzielnice i trasy czyli z Tarchomina przez Lotnisko Chopina na Ursynów ?
A część korków po drodze we Włochach można ominąć Popularną i Al. jerozlomskimi -tam też pracuje mnóstwo lidzi z Bemowa , którzy muszą się teraz 2-gi raz przesiadać
11.11.2012 13:48 #Marta
Jak ktoś słyszy, że mam do pracy 6km, a muszę jechać 3 różnymi autobusami to otwiera szeroko oczy. Takie mamy fantastyczne połączenie między Bemowem a Ursusem! Ale tak już jest że ZTM szuka wymówek, bo widać 106/384 było komuś nie na rekę!
08.08.2017 10:20 #grylaż
Leszek Ruta przysięgał na honor w obecności dziennikarzy i mieszkańców, że 121 wróci na starą trasę przez Reymonta, Broniewskiego i Krasińskiego na Plac Wilsona. 106 to jest kolejny numer "czasowo zawieszony" w okolicy, a pan Ruta został w nagrodę za "kreatywność", zastępcą prezesa MZA (Miejskie Zakłady Autobusowe) i odpowiada za zakup taboru oraz wdrażanie nowych technologii. Obecnie 121 wylądował na Powstańców Śląskich, ale dojeżdża tylko do Piastów Śląskich. Trwają natomiast spekulacje co do przyszłości 122. Podobno według nieformalnych zapowiedzi, ma ono skręcać z Kochanowskiego nie w prawo, a na lewo w Rudnickiego i następnie Broniewskiego. Powrót ulicami Broniewskiego, Galla Anonima, Kochanowskiego. Także jeżeli ktoś podróżuje z Bemowa do metra przy Placu Wilsona to ta informacja może go zainteresować. Nie ulega wątpliwości, że tłumaczenia ZTM są co najmniej mętne. Natomiast zapowiadanej budowy ronda typu turbina na skrzyżowaniu Kochanowskiego i Rudnickiego w tym roku nie będzie, co zapowiedział Zarząd Dróg Miejskich.
09.08.2017 15:00 #czytelnik Echa
Publikować plan inżyniera. Dziennikarze do piór.
REKLAMA
09.08.2017 17:15 #grylaż
Akurat ja się tą linią najeździłem od Conrada do Hynka i z powrotem, więc dobrze znam temat. I jeszcze pamiętam zawsze się u nas na pętli grupa młodzieży przesiadała, ze 114 w 106 właśnie, żeby dojechać do ogólniaka na Jelonkach, ulicy nie wspomnę, ale chyba z Anieli Krzywoń. Natomiast żenadą jest, że jak już się jaśnie państwo z ZTM do nas na peryferie pofatygowali to na pięciu radnych z okręgu głos zabrało raptem dwoje. Nastawiali tylko tych wielkich totemów, gdzie rozkładów wcale nie ma i plotą coś o większej czcionce, gdy to wcale nie jest prawda. Od dawna pasażerowie narzekają na przebieżki po skrzyżowaniu Conrada z Powstańców Śląskich, zarówno ci podróżujący z Bielan na Bemowo, jak i ci przemieszczający się z Bemowa na Bielany. Prawie nikt nie jedzie dookoła Cmentarza Warzyszewskiego, tylko studencka brać wysypuje się z 11 względnie 26 i na przystanku "Conrada" (przy dawnych Łakociach) czeka na 114. Niech Redakcja Echa pomoże znaleźć ZTM-owi Świętego Grala i podpowie, że ten rejon potrzebuje wzmocnienia przez 171.
09.08.2017 17:21 #z Jelonek
Redakcja Echa w osobie Red. Gadomskiego jest pro ZTMowa. Nie licz na to.
09.08.2017 17:27 #z Jelonek
#czytelnik Echa napisał(a) 09.08.2017 15:00

Publikować plan inżyniera. Dziennikarze do piór.
Osobiście myślę, że Red. Gadomski został opier... przez urzędasów oraz naczelstwo Echa i teraz potulnie już nic nie napisze w sprawach mieszkańców, ale jeszcze będzie usiłował się podlizać władzy. Najprościej bedzie mu to zrobić waląc bezdurno w inżyniera.
09.08.2017 18:30 #grylaż
Z tego co mi mówiono w maju, nasz wiceburmistrz odpowiedzialny za komunikację, oficjalnie przez mikrofon przywołał nazwisko redaktora Gadomskiego, twierdząc iż ten informował go osobiście o swojej publikacji na temat planowanej likwidacji lokalnej pętli autobusowej i bardzo dobrze się stało, że ta sprawa ujrzała światło dzienne, bo śmierdzi na kilometr. Temat chwilowo przygasł, ale sąsiednie działki tną pod budowę bloków. Negocjacje, żeby ZTM w ogóle zechciał przybyć na spotkanie komisji dzielnicowej, a nie przeprowadzić konsultacje społeczne, trwały dobre trzy miesiące, zapis wymiany dokumentów jest dostępny na BIP-ie. I wymagania takie, jak nie przymierzając Whitney Houston na koncercie w Sopocie, do picia woda mineralna tylko taka, do jedzenia paluszki wyłącznie z makiem. ZTM potraktował bardzo nieładnie nie tylko mieszkańców, ale i radnych z burmistrzem na czele. Jakieś utarczki w kuluarach w wykonaniu dyrektora Andrzeja Frankowa, dopełniły obrazu nędzy i rozpaczy. Myślą teraz zawzięcie, jak połączyć ulice Conrada z Bemowem to nieśmiało podpowiadamy 171. Ponadto dyrektor Franków właśnie sobie przypominał, że 112 dubluje tramwaj na długości, "aż" 6 kilometrów od Reymonta do Człuchowskiej i będzie badał osobiście to zagadnienie wraz ze swoim specem "Dziewięciosiłem" z sekcji planowania. Ludzie się nie mogą normalnie przemieszczać. Trwa exodus i marsze przełajowe między lotniskiem, a kościołem do Piastów Śląskich.
09.08.2017 19:35 #grylaż
Pewnym usprawiedliwieniem, chociaż oczywiście niewielkim jest jednak trwający sezon wakacyjny i to że pierwszy numer Echa po przerwie urlopowej, ukaże się w wersji papierowej pewnie po 15 sierpnia. O bezsensowności zmian 167 i 184 pisano na tym Forum, już wielokrotnie, ale aż strach pomyśleć co ZTM wypreparuje, jak to metro rzeczywiście dotrze ze swą budową na Bemowo. Opowiadanie o roku 2019, jest po prostu nie poważne. Burmistrz, naczelnik wydziału, urzędnicy dostają regularną pensję i rozumiem, że pytanie co miesiąc o komunikację jest być może hurra optymistyczne, jednakże raz na kwartał to pismo do stosownej instytucji w tak palącej sprawie mogliby skierować. Jeżeli na danym terenie przebywa tyle, a tyle osób to połączenie z punktu A do punktu B, należy się mieszkańcom nie fakultatywnie, a obligatoryjnie. W moim przypadku zaburzyli połączenie z Bemowem pod pretekstem budowy metra na Woli. Dlatego polubownie, postulujemy czasowe skierowanie autobusu 171 na pętle przy Conrada z pożytkiem dla obu dzielnic. Takie przesunięcie to fizyczne wydłużenie trasy o słownie dwa przystanki i 4 minuty jazdy.
10.08.2017 08:59 Babiczanin
122 do Krasińskiego przez Broniewskiego? A gdzie jakakolwiek komunikacja na ulicy Krasińskiego, odcinek Broniewskiego-Przasnyska? Wysiada tam mnóstwo ludzi, w szczególności osób starszych, dla których spacer z przystanku Sady Żoliborskie do domu byłby problemem? A gdzie komunikacja Powązkowskiej z metrem? Czy naprawdę ludzie sądzą, że mieszkańcy wielkich osiedli mieszkaniowych na południowym Żoliborzu są zainteresowani mikrobusem co pół godziny? I skąd w ogóle ten idiotyczny pomysł? Na skrzyżowaniu Rudnickiego i Kochanowskiego ma powstać rondo turbinowe. Nikt mi nie w mówi, że na czas budowy będzie się dało skręcić z Kochanowskiego w lewo, nie będzie się natomiast dało w prawo. O ile Piastów Śląskich dociągną do Obrońców Tobruku (bo jakoś nikt się nie chce za to zabierać, wszyscy wolą Głębocką) i stanie się to przed rozpoczęciem budowy ronda, bo za to prawdopodobnie zabiorą się równie mozolnie, 122 powinna wówczas pojechać Obrońców Tobruku i Piastów Śląskich. Jeśli nie - prosto generała Maczka.
10.08.2017 09:55 #grylaż
Takie przypuszczenia, graniczące z pewnością były podawane na stronie "Czerwony autobus" pana eksperta Osy. Miłośnicy komunikacji miejskiej w Warszawie twierdzą, że ten pan ma kontakty z Gazetą Wyborczą i ZTM, a prawdą jest, że to co zapowiada potem szybko wchodzi w życie. Pewnie Pan nie wie, że ostatnio odbyło się spotkanie mieszkańców Żoliborza ze szczególnym uwzględnieniem tzw. "Żoliborza Artystycznego" na temat nowego przebiegu linii 221 i 205. Z tego co zrozumiałem 221 ma mieć bardziej rozbudowaną trasę, ale lądować nadal przy metrze na Dworcu Gdańskim, natomiast 205 ma jechać częściej i kursować przez Elbląską i chyba też przez Włościańską do metra przy Hali Marymonckiej. Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich pan Pieńkoś, powiedział wyraźnie, iż budowy ronda na Rudnickiego (niedługo Zofii Kossak - Szczuckiej) w tym roku nie będzie ma to związek, jak przypuszczam z niedokończonymi remontami w ciągu Obozowej (kolei, tramwaj). Budowa o ile w ogóle ruszy to następnym sezonie wakacyjnym, czyli za rok. Pretensje do ZTM.

 421/2113 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Różne
 ### Wynajmij GOTOWY biznes, już za 80 zł dobę - w cenie miesięczny czynsz franczyzowy. Całoroczne przyczepy gastronomiczne foodtruck Tortilla Express. TELEFON : 503422662

3-pokojowe sprzedam
 Sprzedam 3 pokojowe mieszkanie 54m2 w Warszawie przy ulicy Kondratowicza bez pośredników. W pobliżu znajdują się park , szkoła , szpital , przychodnia , przystanek autobusowy , sklep , restauracje , galeria handlowa. Kontakt pod numerami telefonów 604-119-198 , 517-502-141

Usługi transportowe
 Wynajem autokarów klasy lux Ibatur na wakacje / autokary na wczasy / wyjazdy wakacyjne autokarem Firma Ibatur oferuje wynajem autokarów i busów na wakacje, transport osób na wypoczynek / wyjazdy firmowe / dowóz dzieci na kolonie / dowóz na obozy młodzieżowe / wynajem autokarów na obozy językowe krajowe i zagraniczne / obozy w górach i nad morzem / obsługa krajowych wyjazdów i zagranicznych / wynajem autokarów i busów na wycieczki objazdowe.

Dam pracę
 PANI DO SPRZĄTANIA BIURA I POMIESZCZEŃ SOCJALNYCH, 5 DNI W TYGODNIU, PRACA OD GODZINY 7 RANO, TEL: 516-038-308


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.