REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Deptak czy ulica przy Lesie Bródnowskim? "NIE dla kolejnych parkingów"
REKLAMA

Ulica Przy Grodzisku


REKLAMA

Deptak czy ulica przy Lesie Bródnowskim? "NIE dla kolejnych parkingów"

Władze Targówka planują modernizację ulicy Przy Grodzisku. Pomysł oprotestowała cześć mieszkańców. Wolą z okien słyszeć szum lasu niż warkot samochodów.

REKLAMA

Ulica Przy Grodzisku ciągnie się wzdłuż ściany Lasu Bródnowskiego pomiędzy Kondratowicza a Św. Wincentego. Mniej więcej w połowie swojej długości, na przestrzeni ćwierć kilometra, asfalt się urywa. To pamiątka po okresie, gdy deweloperzy dociągnęli właściwą drogę tylko do budowanych przez siebie dwóch sąsiednich osiedli. Teraz ze strony władz dzielnicy pojawiła się propozycja nie tylko uzupełnienia brakującego fragmentu ulicy, ale i dodatkowych inwestycji. W zamierzeniu mają one podnieść dostępność okolicy dla odwiedzających, jak i zapewnić spore ułatwienia dla miejscowych. Jednak plany te napotkały na poważny opór mieszkańców osiedli, których droga oddziela od lasu. Sprawa bowiem nie jest prosta. Ich zdaniem inwestycja ta mogłaby nieodwracalnie zmienić charakter tego miejsca. Nie byłoby już tak cicho, spokojnie i zielono. Ani bezpiecznie.

- Obecnie, gdy władze miasta i dzielnicy stawiają na walkę ze smogiem i ochronę przyrody, poprowadzenie drogi pod lasem jest sprzeczne z tymi działaniami - piszą w petycji do samorządowców. Obszar pomiędzy laskiem a zabudowaniami ma ich zdaniem służyć do spacerów i spędzania wolnego czasu. Przypominają, że z osiedli prowadzą bezpośrednie wyjścia na planowaną drogę, a w stronę lasu przemieszczają się nie tylko dorośli, ale i dzieci. Dodatkowo jest to teren, gdzie - z racji sąsiedztwa - w okolice osiedla zapuszcza się leśna zwierzyna. Nikogo nie dziwi widok truchtających dzików.

Wolimy deptak

Zdaniem protestujących obszar przy kompleksie leśnym powinien pozostać tym, czym jest dziś, czyli deptakiem i ścieżką rowerową. Planowana droga przyczyni się do zwiększenia poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza, a rekreacyjne zalety miejsca przejdą do historii. Nie jest jednak tak, że odrzucają jakiekolwiek zmiany. To z ich inicjatywy w zeszłym roku został zgłoszony do budżetu partycypacyjnego zwycięski projekt poszerzenia ulicy na odcinku od Kondratowicza do bram osiedla Park Leśny. Szersza o 2-3 metry droga wyeliminuje obecne kłopoty z mijaniem się pojazdów. Dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo skręcającym z ulicy Kondratowicza. Skutkiem ubocznym będzie jednak pojawienie się dodatkowej przestrzeni dla samochodów. Może nie w zamierzony sposób, ale jednak stanie się ona uzupełnieniem parkingu zlokalizowanego przy wejściu na teren lasu. W pogodne dni na spacery ściągają tam tłumy, zmotoryzowani mają problem z pozostawieniem auta. Oddzielna kwestia to samochody miejscowych. Protestujący przypominają jednak, że osiedla posiadają w swoim obrębie sporo miejsc parkingowych. Wiele stoi pustych i czeka na chętnych. - Nie zgadzamy się na drogę i kolejne parkingi. Trzeba rozpocząć działania w celu zmiany sposobu zagospodarowania tego terenu, aby problem związany z planami drogi nie powrócił w przyszłości - piszą protestujący, którzy w ciągu kilku dni zebrali ponad 420 podpisów.

Nie dla "cwaniaków"

Podczas spotkania w połowie lutego wiceburmistrz Targówka Grzegorz Gadecki zaprezentował mieszkańcom rozwiązania, jakie władze dzielnicy zaplanowały dla drogi i jej sąsiedztwa. Przekonywał do budowy 60-80 miejsc parkingowych, instalacji odwodnienia, dodatkowego oświetlenia, profesjonalnej ścieżki rowerowej i nasadzenia drobnej zieleni. Zmodernizowana droga miałaby być wyposażona w progi zwalniające, by zniechęcić kierowców do traktowania jej jako skrótu do pobliskiego centrum handlowego, co było jedną z obaw protestujących.

- Te pomysły nie znalazły uznania mieszkańców - przyznaje wiceburmistrz Gadecki. - Zebrani zaapelowali do nas, by stanąć po stronie tych, którzy postąpili w pełni uczciwie i odpowiedzialnie wykupując miejsca parkingowe, a nie "cwaniaków", którzy tego nie zrobili i teraz auta stawiają na ulicy.

Na spotkaniu było ponad osiemdziesiąt osób. Gdy dyskusja zbliżała się do końca, zastępca burmistrza zdecydował się zagrać va banque. Do obecnych w sali zwrócił się z pytaniem, kto popiera przeprowadzenie zaproponowanej inwestycji. Jak twierdzi, nikt nie podniósł ręki. - To jest własność miasta i moglibyśmy działać, ale nie chcemy postępować wbrew woli ludzi - mówi Gadecki. Sygnał, który poszedł od protestujących, został przekazany radnym. Pismo nakreślające sytuację wraz z treścią petycji trafiło także do przewodniczącej Komisji Inwestycji i Infrastruktury Rady Warszawy.

- Poczekamy na reakcję. My jesteśmy tylko jednostką pomocniczą. Sprawa będzie omawiana na sesji rady miasta 16 marca - mówi wiceburmistrz.

(AS)


LINKI SPONSOROWANE
  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Targówek

Deptak czy ulica przy Lesie Bródnowskim? "NIE dla kolejnych parkingów"REKLAMA

31.03.2017 07:28 #ziom
Obłuda ,obłuda kto pozwolił budować osiedle na granicy lasu ?
Gdzie byli ci mądrale w czasie budowy wtedy nikomu to nie przeszkadzało ,teraz wielcy ekolodzy i obrońcy zwierząt .Tylko pewnie nie wiedzą że tam gdzie teraz stoją ich domy można było sarnę zobaczyć ,bażanty ,zające obłuda absolutna
A może zrobić deptak z ul. łabiszyńskiej bo też korki i smród pod oknami ?
01.04.2017 15:24 #Brunon
A ja jestem za budowaniem więcej parkingów. Jak w USA możesz sobie wszędzie podjechać i się zatrzymać. A u nas tylko zakazy i nakazy. Dajcie ludziom żyć.
08.04.2017 21:00 #Qrwinos
Powiem tak : schodzicie z drzewa, niektórzy przyjmują nawet pozycję pionową, a co nieliczni zaczęli myśleć konstruktywnie ....
Brawo !
09.04.2017 19:08 #alec
tam i tak już szambem na okrągło wali jak przy zlewni na Odlewniczej. Więc smród nikomu nie powinien przeszkadzać...

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcej
REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Dom i ogród
 Produkowane maszynowo siatki ochronne, wykonane są ze specjalnego tworzywa - polipropylenu PP bezwęzłowego. To materiał niezwykle odporny na szarpanie, rozciąganie, ale również na zmieniające się warunki atmosferyczne, zarówno wysokie jak i niskie temperatury. Siatka ochronna posiada w swoim składzie specjalny filtr UV, chroni to siatkę przed promieniowaniem słonecznym dzięki czemu nie niszczeje tak szybko i możemy użytkować ją o wiele lat dłużej niż siatki ochronne z innych materiałów. siatki zabezpieczające, siatka zabezpieczająca, siatka do zabezpieczenia, zabezpieczająca siatka https://fulo.pl/ tel. 717-000-354

1-pokojowe do wynajęcia
 Wyposażona kawalerka z dużą loggią w cichej lokalizacji. 1800zł +432zł czynsz + media Możliwość podłączenia telewizji kablowej/internetu. Lokalizcje w pobliżu: 200m - apteka 200m - Freshmarket 500m - autobus, tramwaj 500m - stacja benzynowa 500m - McDonalds 750m - market Carrefour 750m - Rossmann 1100m - supermarket E.Leclerc 1700m - Lidl 2000m - Metro Młociny (możliwość dojechania tramwajem, Autobusem) 2500m - szpital Bielański

Finanse
 Sprzedam koszty VAT, faktury VAT Sprzedam koszty VAT, faktury VAT.. Szybko, tanio i profesjonalnie... Oferuję usługi kosztowe (wystawiam Faktury VAT za wykonane usługi). Szeroki zakres działalności. Cała Polska. Jestem przedsiębiorcą - ze swojej firmy oraz z kilkunastu innych stowarzyszonych firm oferuje koszty VAT na usługi i towary (b. bogate PKD). Bez pośredników... Weryfikacja CEIDG/KRS/NIP ... Proponuję Państwu sprzedaż kosztów z różnych branż i na dowolne kwoty... Wszystko jest poprawnie księgowane i niewykrywalne... nie pobieram zaliczek Sprzedam fakturę , kupie fakturę , sprzedam vat , kupie vat , sprzedam koszty , kupie koszty , koszty vat Tel.616-460-739 newis@pm.me

GIEŁDA SĄSIADÓW - SPRZEDAM ZA GROSZE
 SKUP AUT BMW WARSZAWA I OKOLICE DOJAZD DO KLIENTA UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY TEL 739-222-111 e-mail 24skup@wp.pl ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ http://autoskupwawa.pl/skup-aut-bmw.html SKUP AUT KUPIĘ BMW E30 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW SKUP AUT KUPIĘ BMW E34 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW SKUP AUT KUPIĘ BMW E36 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW SKUP AUT KUPIĘ BMW E38 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW SKUP AUT KUPIĘ BMW E39 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW SKUP AUT KUPIĘ BMW E60 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.