REKLAMA

Bielany

Interwencja

 

Wyrzucić tiry z Estrady. Za dużo ich tu jeździ

  12 listopada 2013

alt='Wyrzucić tiry z Estrady. Za dużo ich tu jeździ'

- Co ja przeżywam? Proszę sobie posiedzieć godzinkę albo dwie, a zobaczy pan! Ciężarówki pędzą, nie oglądając się na nikogo. A jaki huk! - mówi starszy pan z ulicy Estrady. Niewielkiej ulicy, po której od rana do wieczora jeżdżą samochody ciężarowe.

REKLAMA

Ciężarówki ze względu na gabaryty nie nadają się na wąskie drogi, prowadzące pomiędzy domami. Na Bielanach to spory problem, bo wielkie wozy mkną zarówno w kierunku huty, jak i do bazy firmy śmieciowej. Jeżdżą też na budowy nowych osiedli.

- Ulica Estrady to znakomity łącznik pomiędzy Mościskami, Dąbrową a ulicą Kolejową w Łomiankach. To jedyny poprzeczny przejazd w tamtym kierunku. Drugi prowadzi pomiędzy Wólczyńską a Pułkową, ulicą Wóycickiego - przez tory kolejowe, gdzie szeroka wcześniej ulica robi się dużo węższa. Jest jeszcze trzeci przejazd - Nocznickiego do AK Kampinos. To tamtędy głównie kursują samochody ze śmieciami. Nie zazdroszczę mieszkańcom: wszystko się trzęsie, okropny hałas, a kierowcy dociskają gaz. Zamiast na Wóycickiego mogliby skręcać w Dankowicką czy też Żubrową. Ale nie, pędzą jak im wygodnie - opisuje problem przewodniczący rady Samorządu Mieszkańców Młocin Zbigniew Klukowski. Stoimy kwadrans, ciężarówek przejechało pięć. Hałas faktycznie spory. Ulica Estrady leży w strefie ograniczeń w ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie przekraczającej 16 ton. Kierowcy takich pojazdów powinni umieszczać w lewym dolnym rogu przedniej szyby pozwolenie na przejazd - mówi radny Sławomir Umiński.

Dzielnicowy radny Sławomir Umiński zwraca uwagę, że większość ciężarówek jeździ tędy nielegalnie, a łatwo to skontrolować. - Ulica Estrady leży w strefie ograniczeń w ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie przekraczającej 16 ton. Kierowcy takich pojazdów powinni umieszczać pozwolenie na przejazd w lewym dolnym rogu przedniej szyby - mówi radny.

Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich przypomina, że zgodnie z zarządzeniem p.o. prezydenta stolicy Kazimierza Marcinkiewicza z 2006 roku do Warszawy pomiędzy godz. 7 a 10 oraz 16 a 20 nie mogą wjeżdżać pojazdy o ciężarze przekraczającym 16 ton. Chyba że posiadają identyfikatory C-16.

- Staramy się ograniczać ich wydawanie, choć nie możemy tego zrobić w sytuacjach, gdy firma ma przedstawicielstwo na terenie Warszawy albo w okolicy toczy się budowa. Nie są to identyfikatory stałe. Wydajemy je na trzy lub sześć miesięcy. Wiemy, że w opisywanej okolicy jest trudno. Wysłaliśmy już do policji pismo z prośbą o monitorowanie sytuacji - mówi Karolina Gałecka.

- W tym rejonie mamy ciąg małych uliczek. Jeżeli kierowca wjedzie w jedną z nich, to siłą rzeczy w końcu znajdzie się na Estrady. Wpływ na kursowanie tamtędy ciężarówek miał też przedłużający się remont Wólczyńskiej. Obiecujemy monitorować ten rejon. Ci kierowcy, którzy na to zasłużą, będą karani mandatami - deklaruje Elwira Brzostowska, rzeczniczka komendy policji na Żeromskiego.

mac

 

REKLAMA

Komentarze (9)

# gość

12.11.2013 23:25

Przy Estrady znajduje się baza Orlenu i dojazd do kompostowni/wysypiska śmieci. Ciężarówki jeżdżą tamtędy od zawsze, nie rozumiem skąd zdziwienie mieszkańców ... Tak samo mogliby protestować mieszkańcy Arkuszowej, wąska ulica, gęsto zabudowana a ciężarówki jadą non stop nie zważając na zakazy i siejąc postrach na przejściach dla pieszych....

# Wąp

13.11.2013 15:57

Ulica Estrady - tak w polskich realiach wygląda ZOW -Zachodnia Obwodnica Warszawy...

# Alfista

13.11.2013 22:09

Ludzie, przecież to nie są 16tonowe pojazdy (to co na zdjęciach).

REKLAMA

# inżynier_wwa

14.11.2013 01:57

Wólczyńska, Estrady, Arkuszowa - tędy w ogóle nie powinny kursować pojazdy ciężarowe takie, jak cysterny (do całej Warszawy z rozlewni ORLEN), kontenery do huty, dziesiątki śmieciar jak nie do Bysia, to do MPO na Radiowo, a już na pewno te "wanienki" z asfaltowni na Wólczyńskiej, często przeciążone (a na pewno nie mniej niż 22-24 t). Z tego rejonu Bielan zrobiono zagłębie firm produkcyjnych, które są uciążliwe, a ulice są 2 na krzyż... Nie pomagają pisma do ZDM, do dzielnicy, do policji... Co pomoże?

# eeetam

14.11.2013 08:44

Jak to co pomoże? Przecież mamy demokrację - im bardziej ludzie są aktywni i im większą społeczną presje wywierają na wybranych przez siebie radnych, prezydentów czy posłów tym więcej mogą "zyskać". W tym konkretnym przypadku - tak trudno sprawdzić kto rządzi na Bielanach i w Warszawie? Wszak odpowiedź jest prosta bo to PO - jacyś radni tej partii z tego okręgu na Estrady też być muszą. Przejść się do nich grupką osób (10, 20 50...), ale nie na zasadzie "oj prosimy", bo w odpowiedzi usłyszą coś w stylu "oj zobaczę" i na tym jak zwykle się skończy. Wszyscy narzekają, że władza nie liczy się z ludźmi, ale jak dochodzi do wyborów to ci sami narzekający głosują na tych, na których przed chwilą narzekali i kółko się zamyka. Na zachodzie takie podejście jest nie do pomyślenia. Górka śmieciowa miała być zamknięta, teraz znowu będzie otwarta - logicznie by było gdyby w następnych wyborach PO (MPO) która to mieszkańcom "załatwiła", w tamtym okręgu dostała max 10 głosów poparcia (przez pomyłkę) - idę o zakład że będzie tego dużo, dużo więcej...

# inzynier_wwa

14.11.2013 23:43

Ale przecież większość ludzi uważa, że wybiera raz na 4 lata i na tym polega demokracja. A skoro to większość, to takie mamy "władze". Zauważyłem ostatnio, że konkretne (nie "proszące") pisma do kilku instytucji włącznie skutkują. Gdyby tylko chociaż niektórym chciało się pisać, nie tylko na forum, ale też do urzędów i radnych, to wzięliby się do roboty, a być może i za myślenie o nas, ich chlebodawcach...

REKLAMA

# cytat: zaganiany człowiek taki

16.11.2013 21:43

Zaganiany człowiek jest za bytem to nie ma czasu i chęci pisac do urzędasów.

# Estrada

27.11.2013 16:58

Pszerzyć ulicę Estrady do dwupasmówki i zrobić na jej podstawie śliczną Obwodnicę Zachodnią Warszawy to nie będzie narzekania na TIRy i sporną obecnie "górkę śmieci" w Radiowie. Zapachy z niej dolatujące połączą się z zapachami spalin tworząc niezapomnianą woń aromatyczną.

# Estrada

27.11.2013 17:00

Errata:
Poszerzyć ulicę Estrady do dwupasmówki i zrobić na jej podstawie śliczną Obwodnicę Zachodnią Warszawy to nie będzie narzekania na TIRy i sporną obecnie "górkę śmieci" w Radiowie. Zapachy z niej dolatujące połączą się z zapachami spalin tworząc niezapomnianą woń aromatyczną.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA