REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

W miejscu Jupitera przy Towarowej wyrosną wieże. Inwestor odsłonił karty

  21 marca 2023

alt='W miejscu Jupitera przy Towarowej wyrosną wieże. Inwestor odsłonił karty'
źródło: materiały inwestora

Wreszcie wiadomo, jak będzie wyglądać ogromna inwestycja w miejscu zburzonego domu meblowego Jupiter, który zajmował jedną z najdroższych działek w Polsce. W pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego firmy Echo Investment i AFI Europe zaprojektują pełen zieleni kwartał z trzema wieżowcami.

REKLAMA

Pod adresem Towarowa 22 do niedawna działało centrum meblowe Jupiter. Teraz na ogromnym terenie planowany jest kilka nowych kwartałów Woli. Jak zapowiada Echo Investment, dorównają one popularnością pobliskich Browarów Warszawskich. Las wieżowców wokół ronda Daszyńskiego. Deweloper ogłosił nowy projekt Las wieżowców wokół ronda Daszyńskiego. Deweloper ogłosił nowy projekt
Na targach nieruchomości MIPIM we francuskim Cannes firma Ghelamco zaprezentowała nową inwestycję w Warszawie. 130-metrowy wieżowiec Chopin Tower stanie na pl. Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Warsaw Spire i powstającego The Bridge. Wokół ronda Daszyńskiego będziemy mieć skupisko wieżowców porównywalne z Canary Wharf w Londynie.

Co powstanie przy Towarowej?

Pierwotnie projekt przygotowywała duńska pracownia Bjarke Ingels Group, ale stan epidemii covid-19 i eskalacja wojny rosyjsko-ukraińskiej doprowadziły do radykalnej zmiany planów. Prace nad projektem przejęło słynne warszawskie biuro JEMS Architekci, które zebrało liczne nagrody za pobliskie Browary Warszawskie.

Inwestorzy obiecują między Towarową, Pańską i Miedzianą "nowoczesne, przyjazne i wygodne do życia miasto z wyjątkową przestrzenią publiczną". Powstaną biura, mieszkania na sprzedaż i wynajem, restauracje i punkty usługowe. Pamiątką po przemysłowej historii Woli będzie ogólnodostępny park Słowa Polskiego z drzewami przerastającymi... dawne hale produkcyjne.

Wstąp do księgarni

Ogromna inwestycja w Warszawie

Centralnym punktem będzie park miejski stworzony na elementach dawnej drukarni. Park Słowa Polskiego będzie zapraszał do odwiedzenia terenu od strony Miedzianej, ale zieleń otoczy także zabytkowy pawilon Domu Słowa Polskiego i będzie się ciągnąć w dawnych halach produkcyjnych za nim.

- Chcemy, by Towarowa 22 była modelowym przykładem nowoczesnego miasta, które jest budowane z myślą o aktualnych potrzebach mieszkańców, szacunkiem do jego przeszłości, a także troską o przyszłość. Dlatego poświęciliśmy mnóstwo energii na stworzenie idealnego połączenia budynków i przestrzeni publicznej. Projektu dobrze wpisanego w kontekst, odpowiedzialnego klimatycznie, otwartego i przyjaznego, symbiozy człowieka i natury. Zależy nam także na wykorzystaniu historycznego dziedzictwa. Elementy konstrukcyjne najciekawszych hal fabrycznych proponujemy wykorzystać jako bazę dla nowoczesnego, wielopoziomowego parku miejskiego, zielonej enklawy, której brakuje na Woli. To unikalne rozwiązanie architektoniczne w skali europejskiej, które pokazuje zupełnie inne spojrzenie na wykorzystanie historycznego charakteru zabudowy - mówi Maciej Rydz z pracowni JEMS Architekci.

REKLAMA

Odtworzą przedwojenne ulice

Koncepcja zakłada odtworzenie Wroniej i przejścia pomiędzy Chłodną a Pańską. Dwa centralne kwartały z odrestaurowanym pawilonem Domu Słowa Polskiego staną się przestrzenią z ogólnodostępnym parkiem Słowa Polskiego, którego część będzie wykorzystywała strukturę dawnych hal. Dookoła parku powstaną budynki z mieszkaniami, biurami, mieszkaniami na wynajem i potrzebnymi na co dzień usługami. Łączna powierzchnia użytkowa budynków wyniesie ponad 200 tys. m2. Najwyższym budynkiem będzie 150-metrowy wieżowiec na rogu Towarowej i Pańskiej. Pozostałe zabudowania będą łagodnie schodzić ku południowemu wschodowi, do Miedzianej, tworząc łagodne przejście między wielkomiejskim rondem Daszyńskiego i niską zabudową starej Woli.

- Towarowa 22 będzie naszym flagowym projektem destination, miastotwórczą inwestycją, która wpisuje się w potrzeby Warszawy i przeciąga serce tego miasta na Wolę. Projektując Towarową zwróciliśmy szczególną uwagę na zieleń, która będzie kluczowym elementem, wokół którego skupiają się budynki mieszkalne i biurowe. Wierzymy w idee zrównoważonego rozwoju miast i dlatego ponad połowa naszych projektów w budowie i przygotowaniu to kompleksowe, wielofunkcyjne inwestycje destinations. Po olbrzymim sukcesie Browarów Warszawskich jestem przekonany o gigantycznym potencjale Towarowej 22 - mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Inwestorzy planują rozpocząć budowę projektu od budynku biurowego zlokalizowanego przy Pańskiej. Harmonogram prac nie jest jeszcze znany.

(jok)

Znalezienie odpowiedniego biura jest kwestią kluczową dla prowadzenia działalności firmy. Jednak niemniej ważne jest jego właściwe zaopatrzenie. Artykuły biurowe Warszawa to miejsce, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne elementy wyposażenia do swojego miejsca pracy.

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe