REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Las wieżowców wokół ronda Daszyńskiego. Deweloper ogłosił nowy projekt

  16 marca 2023

alt='Las wieżowców wokół ronda Daszyńskiego. Deweloper ogłosił nowy projekt'
źródło: materiały inwestora

Na targach nieruchomości MIPIM we francuskim Cannes firma Ghelamco zaprezentowała nową inwestycję w Warszawie. 130-metrowy wieżowiec Chopin Tower stanie na pl. Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Warsaw Spire i powstającego The Bridge. Wokół ronda Daszyńskiego będziemy mieć skupisko wieżowców porównywalne z Canary Wharf w Londynie.

REKLAMA

O inwestycji Ghelamco jako pierwsza napisała "Gazeta Wyborcza". Wieżowiec o nazwie Chopin Tower powstanie na pl. Europejskim od strony skrzyżowania Grzybowskiej z Wronią, w miejscu stawu. Polfa idzie pod kilof. W zamian bloki od Kulczyka Polfa idzie pod kilof. W zamian bloki od Kulczyka
Znajdujący się przy stacji metra Rondo Daszyńskiego teren fabryki leków Polfa Warszawa to najprawdopodobniej jedna z najdroższych działek w Polsce. Kontrolowana przez milionera Sebastiana Kulczyka firma Noho Investment zbuduje w tym miejscu cały kwartał bloków mieszkalnych.

Nowy wieżowiec w Warszawie

Po zakończeniu inwestycji pl. Europejski będzie otoczony trzema wieżowcami: Warsaw Spire, The Bridge i Chopin Tower. Cała trójka powstała z inicjatywy firmy Ghelamco. Jej dziełem jest również sam pl. Europejski, nagrodzony w 2016 roku przez Towarzystwo Urbanistów Polskich w dziesiątej edycji konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce w kategorii "nowo wykreowana miejska przestrzeń publiczna".

W ubiegłym roku część pl. Europejskiego została zajęta pod budowę wieżowca The Bridge. Liczący 174 metry wieżowiec wyrośnie tuż obok dawnej siedziby wydawnictwa Bellona, wpisanej do rejestru zabytków. Oba budynki zostaną połączone wspólnym lobby, tworząc - jak zapowiada Ghelamco - "niespotykaną dotychczas na polskim rynku kompozycję".

Kup bilet

Chopin Tower na Woli

Za koncepcję architektoniczną Chopin Tower odpowiada pracownia PBPA Projekt prowadzona przez architekta Adama Wagnera. Zaprojektowała ona również powstający obecnie The Bridge.

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Jarosław Zagórski z Ghelamco zapowiedział, że po zakończeniu budowy wieżowców na pl. Europejskim wciąż będzie woda, a drzew będzie jeszcze więcej, niż obecnie. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa Chopin Tower. The Bridge ma zostać ukończony w przyszłym roku.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# Tubylec

16.03.2023 11:24

To nie Plac Europejski, a parking dla rowerów.

# Korbowód

16.03.2023 14:47

#Tubylec napisał(a) 16.03.2023 11:24
To nie Plac Europejski, a parking dla rowerów.
No tak, bo europejska Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerami jeździć?

# Arpa61

16.03.2023 22:20

Jak czytam/słyszę EUROPEJSKI, to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Co prawda klasyk socjalizmu Hermann Wilhelm Göring powiedział, że jak słyszy słowo kultura, to odbezpiecza rewolwer, ale ja, poddany socjalistów (Polska pod okupacją czerwonego od 1926 roku nieprzerwanie, z króciótką przerwą na śp.Mieczyława Wilczka) nie mam prawa mieć broni. Choć, przyznaję, czerwone łaskawie zezwala poddanym posiadać czarnoprochowy średniowieczny samopał. Ale ja mam w (...) tę łaskawość.

REKLAMA

# Arpa61

16.03.2023 22:22

#Tubylec napisał(a) 16.03.2023 11:24
To nie Plac Europejski, a parking dla rowerów.
Jakim prawem garbaty ma proste dzieci?! Się pytam! Pozdrawiam towarzysza Johany Raulin-Senyszyn, osławionej komunistki o aksamitnym głosie pirszego sekretaża i manierach damy z kremla.

# WrednyKot

17.03.2023 18:17

Zasady urbanistyczne takie, jak ekonomia wg. Balcerowicza. Warszawa postępuje całkowicie odwrotnie, niż współczesne, RACJONALNE [nie ten sen wariata o 15 min cities] zasady rozwoju miast zakładają ale jeszcze się z tego włodarze cieszą i się tym chwalą. Psują moje moje sksyny!

# Kapajanka

18.05.2023 14:17

W 2016 r. Dostali nagrodę za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń miejską, no to teraz, jakżeby inaczej, ją zabudują. Wszystkie górnolotne hasła o przestrzeni dla mieszkańców można do kosza wyrzucic. Niedługo postawią tam czwarty wieżowiec i trzeba będzie się przeciskać, żeby przejść między nimi. Ale jeszcze wieksza kasa dla właścicieli będzie.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy