REKLAMA

Bemowo

kronika policyjna »

 

Ściągali podczas egzaminu w Wojskowej Akademii Technicznej. Pójdą do więzienia?

  15 listopada 2023

alt='Ściągali podczas egzaminu w Wojskowej Akademii Technicznej. Pójdą do więzienia?'
źródło: Facebook/Wojskowa Akademia Techniczna

Bez wątpienia Wojskowa Akademia Techniczna na warszawskim Bemowie zalicza się do najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Jednak i tam, nie brakuje pokus, by czasami pójść drogą na skróty.

REKLAMA

Jak podaje "Wprost" 10 listopada br. Żandarmeria Wojskowa zatrzymała ośmiu podchorążych, którzy kształcą się na bemowskiej uczelni technicznej.

Ściągali na bemowskiej uczelni technicznej

Powodem ich zatrzymania było podejrzenie popełnienia przestępstwa w trakcie egzaminu z języka angielskiego. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Podchorąży mieli ściągać na egzaminie. Żandarmeria Wojskowa nie ujawniła, w jaki sposób wykryto nieuczciwy proceder. Podano jednak, w jaki sposób podchorążowie pomagali sobie w trakcie egzaminu.

- Proceder polegał na podejmowaniu podstępnych zabiegów z wykorzystaniem środków technicznych do przekazywania obrazu i dźwięku w celu uzyskania pomocy w wypełnianiu arkuszy egzaminacyjnych - poinformował płk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Żandarmerii Wojskowej.

Kup bilet

Sprawa nieuczciwych podchorążych z WAT jest rozwojowa

Podchorążowie dopuścili się tego w trakcie zdawania egzaminu STANAG 6001. To skrót od Umowy Standaryzacyjnej NATO, która określa m.in. normy w zakresie poziomu biegłości językowej w krajach członkowskich. Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, a także pomocnictwa w tym przestępstwie, które polegało na przekazywaniu telefonicznie informacji w trakcie egzaminu. Grozi im za to kara do trzech lat pozbawienia wolności.

To nie wszystko. Śledztwo żandarmów w tej sprawie ma charakter rozwojowy. Wkrótce należy spodziewać się kolejnych zatrzymań. - Opisany proceder nieuczciwego zdawania egzaminu dotyczył szerszej grupy podchorążych. Po przeprowadzeniu analizy materiału dowodowego zarzutami może zostać objętych kilkudziesięciu żołnierzy - uzupełnił dla "Wprost" płk Karpienko.

JR

.
 

Komentarze (8)

# Poczciwy obywatel

16.11.2023 07:54

Mieszkam obok WAT....jak tak przyglądam się kogo oni przyjmują to ręce opadają. Jak widzę "musztrę" na placu to ręce opadają...niedawno widziałem i słyszałem treningi spiewu przed uroczystościami - ręce opadają, jak widzę stopień wysportowania elewow to ręce opadają, jak widzę poziom "dziewczyn" przyjętych do WAT to ręce opadają..jak słucham w sklepie "niedźwiadek" -madrosci "jakie to oni stare wojsko" ręce opadają a paznokcie drapią po podlodze...jak czytam ten artykuł to ręce opadają....WAT zszedł na psy już dawno temu....

# Kocur

16.11.2023 13:40

Ściągać z angielskiego....... jakim to trzeba być czopem z wiochy..... WSTYD!!! xD

# Kocur

16.11.2023 13:45

Anegdotą się podzielę. Przyszło do mnie dwóch wypierdków po zasilacz 12v 5A. Dalem im go, a oni zamiast zapłacić, zaczęli grzebać w telefonach. Powietrze za darmo, to ich olałem i obsługuję normalnych ludzi. Po pół godzinie podnieśli łby i nieśmiało: "proszę pana.... a ile to watów będzie?". Odetchnąłem głęboko i "w podstawówce mówili, że V x ampery, czyli wychodziło by, 60"... "aaaaa.... to dobrze, to dobrze..... To my poprosimy i faktura" "OK, jaka firma?" "na wojskową akademię techniczną" ".... ..... .... no to ekstra....."

REKLAMA

# jkk

16.11.2023 13:55

Za czasów świetności WAT też zdarzały się wesołe momenty. Kiedyś podczas kartkówki jeden z podchorążych zerżnął od kolegi wszystko, razem z nazwiskiem.

# WACIK

16.11.2023 14:25

Albo verte na srodku kartki

# IZA

16.11.2023 14:28

Ad. #Poczciwy obywatel - niesprawna fizycznie i umysłowo młodzież to problem globalny

REKLAMA

# Zawsze zdąży

16.11.2023 17:01

#Poczciwy obywatel napisał(a) 16.11.2023 07:54
stopień wysportowania elewow
Elew to tytuł żołnierza służby przygotowawczej, natomiast słuchacz WAT do czasu promowania go na pierwszy stopień oficerski to PODCHORĄŻY.

# Elomelo

23.11.2023 12:26

Egzamin z angielskiego to rozumiem po to zeby Pana z jułesej rozumieli jak mu będą buty czyscic czy samochód sluzbowy myć? W takim tempie wpychania Polski do nie swojej wojny to sie raczej powinni ruskiego uczyć....
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024