Kiedy skończą Piastów Śląskich? "Lepiej późno niż wcale"
17 listopada 2023
Przedłużenie ulicy Piastów Śląskich na Nowym Bemowie nabiera kształtów. Kiedy zostanie oddane do użytku?
Zapytał o to przewodniczący rady Jarosław Dąbrowski w swojej interpelacji. Nowa ulica, będąca przedłużeniem Piastów Śląskich, połączy ul. Osmańczyka z Obrońców Tobruku.
Ponad 2,5 tys. osób na Bemowie bez pracy
Wśród ponad 109 tys. osób zameldowanych na Bemowie mamy 2,5 tys. bezrobotnych. Połowa tej grupy to kobiety. Przeważają osoby po 50. roku życia, słabo wykształcone.
Jak poinformowała burmistrz Urszula Kierzkowska, wykonano już techniczne uzbrojenie podziemne wraz z usunięciem kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną przy skrzyżowaniach nowej ulicy z Osmańczyka i Obrońców Tobruku.
- Obecnie wykonywane są roboty brukarskie w zakresie układania chodników, zatok parkingowych oraz konstrukcja jezdni i ścieżki rowerowej. Według deklaracji wykonawcy do końca bieżącego roku roboty te, bez rond na skrzyżowaniach, zostaną zakończone - informuje pani burmistrz.
Piastów Śląskich. Z kopyta na wiosnę?
Jak zaznacza Kierzkowska, układanie nawierzchni rozpocznie się dopiero na wiosnę przyszłego roku. Mimo opóźnień realizacyjnych, przedłużenie Piastów Śląskich ma być gotowe 11 czerwca 2024 roku. - Lepiej późno niż wcale - kwituje Jarosław Dąbrowski.
HK
.











































