REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

kronika policyjna

 

"Wiking" z Bródna potraktowany łagodnie. Dwa i pół roku za pedofilię

  8 listopada 2022

"Wiking" z Bródna potraktowany łagodnie. Dwa i pół roku za pedofilię
źródło: Facebook / Wioska Żywej Archeologii

Jest pierwszy wyrok w pedofilskiej aferze z Bródna. Twórca Wioski Żywej Archeologii Robert K. przyznał się przed sądem do stawianych mu zarzutów i poddał karze pozbawienia wolności na dwa i pół roku. Przez dziesięć lat nie będzie mógł pracować z młodzieżą.

REKLAMA

Zapadł pierwszy wyrok w głośnej sprawie "Wikinga" z Bródna, twórcy Wioski Żywej Archeologii. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Robert K. miał wielokrotnie obcować płciowo z osobą poniżej piętnastego roku życia.

Kolejną ofiarę miał doprowadzić do poddania się innej czynności seksualnej przy wykorzystaniu jej bezradności, a w stosunku do trzeciej dopuścić się dwukrotnego podania jej środka odurzającego oraz naruszania nietykalności cielesnej.

REKLAMA

Wyrok na "Wikinga"

Robert K. przyznał się do stawianych mu zarzutów i dobrowolnie poddał karze. Popularyzator historii został skazany na dwa i pół roku więzienia. Nałożono na niego także zakaz przebywania na terenie szkół i innych placówek edukacyjnych przez dziesięć lat. Nie będzie mógł piastować stanowisk i wykonywać zawodów związanych z wychowaniem, edukacją i leczeniem osób niepełnoletnich.

Jedna z osób pokrzywdzonych to 14-latka, z którą "Wiking" miał utrzymywać częste kontakty seksualne. Dwie kolejne to według nieoficjalnych informacji 17-latka i 18-latka. Robertowi K. groziło 12 lat więzienia.

REKLAMA

Wioska Żywej Archeologii pod lupą

Jednocześnie trwa odrębne postępowanie w sprawie o wyrządzenie znacznej szkody majątkowej w obrocie gospodarczym. Ponieważ Wioska Żywej Archeologii działała obok samorządowego Domu Kultury "Świt", sprawę bada m.in. rada dzielnicy. Niedawno okazało się, że w urzędzie dzielnicy na Bródnie zniszczono nagrania z posiedzeń zespołu kontrolnego badającego umowy zawierane pomiędzy urzędem i podległymi mu instytucjami a Robertem K.

Wiceburmistrz Krzysztof Miszewski odmówił naszej redakcji komentarza. Krótko natomiast wypowiedział się rzecznik ratusza.

- Potwierdzamy, że nagrania zostały wykasowane, jednak nie wiemy na czyje polecenie to uczyniono. Prowadzimy w tej sprawie wewnętrzne dochodzenie wyjaśniające - poinformował Rafał Lasota.

(jok/db)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# piterus

14.11.2022 22:21

A zza krat będzie nadal robił kampanię wyborczą PO i wylewał swoją nienawiść do PiSu? Czy zrobi sobie przerwę?

# Chodecka

15.11.2022 15:14

Zadziwiająco niski wyrok. Ale może przez ten czas współosadzeni zdążą się z nim dobrze zabawić.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA