REKLAMA

Białołęka

różne »

 

Wielkie malowidło na Tarchominie. "Pierwszy ekologiczny mural Białołęki"

  23 września 2021

alt='Wielkie malowidło na Tarchominie. "Pierwszy ekologiczny mural Białołęki"'
źródło: RSM Praga

Stojący w pobliżu skrzyżowania Światowida z Myśliborską blok najpierw zmienił kolor z pstrokatego na neutralny, a teraz jego ścianę pokrył okazały mural.

REKLAMA

Murali na ślepych ścianach bloków i kamienic przybywa w Warszawie w ekspresowym tempie. Kolejny z nich powstał z inicjatywy RSM Praga na budynku przy Śreniawitów 7 i jest najlepiej widoczny od strony Traktu Nadwiślańskiego, sprzed Galerii Północnej.

Mural pochłonie zanieczyszczenia

- Jest to wyjątkowy mural, ponieważ w całości został namalowany przy użyciu farb ekologicznych, pochłaniających smog, zawierających nanometryczny dwutlenek tytanu, który redukuje szkodliwe tlenki azotu - informuje spółdzielnia. Bareja na Barei? Taka perspektywa Bareja na Barei? Taka perspektywa
Wieżowiec? Drapacz chmur? Czy Białołęka zmieni się w dzielnicę wysokościowców? Nie, to tylko zmiana perspektywy...
- Dziennie metr kwadratowy czyści tyle powietrza, co średniej wielkości drzewo. Biorąc pod uwagę wielkość muralu, codziennie na Białołęce powietrze będzie oczyszczać dodatkowo około trzystu drzew.

Hasłem przewodnim muralu przy Trakcie Nadwiślańskim jest "Radosna Strona Miasta". Według pomysłodawców grafika prezentuje Białołękę jako dzielnicę radosną, przyjazną mieszkańcom, przystosowaną do potrzeb osób prowadzących aktywny tryb życia i chcących w pełni korzystać z uroków mieszkania w Warszawie.

Kup bilet

RSM Praga zachwala Białołękę

- Możliwość zamieszkania z dala od zgiełku miasta, a jednocześnie bliskość licznych środków komunikacyjnych (autobusy, tramwaje) sprawiają, że Białołęka to miejsce do życia wybierane przez coraz większą liczbę warszawiaków - pisze RSM Praga. - Działamy po prawej stronie Wisły, oferując mieszkańcom Warszawy komfortową i nowoczesną przestrzeń do życia w otoczeniu zieleni.

W górnej części muralu można zobaczyć jaskółkę, mającą symbolizować radość, nadzieję i budzącą się do życia przyrodę. Z kolei róże nawiązują do herbu Poraj, którym pieczętował się rycerski ród Porajów. To właśnie od niego wzięła nazwę pobliska ulica oraz fragment Tarchomina, w którym znajduje się mural.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Kej Kej

25.09.2021 12:16

No i super

# artysta

25.09.2021 18:01

Może "Dom Mehoffera" przy dalszym skrzyżowaniu Światowida zabłyśnie następnym muralem, nawiązującym do słynnego patrona? Bo obecnie jest tylko wielkim domem przy Mehoffera.

# Werka29

25.09.2021 18:52

Na następnym bloku proszę namalować Czajkę. Może być w sąsiedztwie wiadomego kolektora, będzie ekologicznie emitować wrażenia zapachowe, uzupełniając estetyczne.

REKLAMA

# Adamnemo

29.09.2021 12:35

budynki należą do miasta razem z gruntem, więc pytanie czy wyraziło ono zgodę na malowidło i kto pokrył jego koszty wykaz tych budynków Śreniewitów 1
Śreniewitów 2
Śreniewitów 4
Śreniewitów 5
Śreniewitów 7
Śreniewitów 12

# Ewanemo

29.09.2021 16:54

Nie Śreniewitów tylko Śreniawitów.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy