Progi na Wysockiego? To pomysł mieszkańców nowych bloków
18 lutego 2021
Arteria łącząca trasę S8 z Matki Teresy przestaje być trasą na skraju Bródna, a zaczyna dzielić zabudowę. Piesi proponują uspokojenie ruchu.
Jeszcze niedawno po zachodniej stronie Wysockiego znajdowały się przede wszystkim domy jednorodzinne, magazyny i Dom Kultury Świt. Dziś między szeroką arterią a torami kolejowymi jak grzyby po deszczu rosną nowe bloki. Czy ulica zmieni swój tranzytowy charakter?
Chcą progów na Wysockiego
W ostatnim audycie bezpieczeństwa żadne z przejść dla pieszych na Wysockiego nie otrzymało niskiej oceny. Był on jednak prowadzony w 2017 roku, zanim na Bródno wprowadziły się kolejne setki rodzin. Dziś mieszkańcy nowych bloków proponują uspokojenie ruchu przy najbardziej uczęszczanych zebrach.
- Proponuję umieszczenie wyspowych progów zwalniających przed przejściem dla pieszych na wysokości Poborzańskiej i osiedla Warszawski Świt: dwa progi w kierunku Bazyliańskiej i dwa progi w kierunku Bartniczej - pisze autor projektu do budżetu obywatelskiego. - W związku z coraz większym ruchem na Wysockiego oraz notorycznym przekraczaniem prędkości, takie progi wymusiłyby na kierowcach wolniejszą jazdę. Życie mieszkańców nowego osiedla Warszawski Świt, które jest obecnie rozbudowywane, byłoby spokojniejsze i bezpieczniejsze.
Budżet obywatelski na Targówku
Podobnie jak inne zgłoszone projekty, także progi na Wysockiego są obecnie na etapie weryfikacji. Do 31 maja urzędnicy ogłoszą, które z pomysłów mieszkańców zostaną dopuszczone do czerwcowego głosowania. Wybrane projekty zostaną zrealizowane w 2022 roku.
(dg)