REKLAMA

Bielany

drogi

 

Sokratesa: znowu zmieniają projekt. Będą dwa ronda

  24 lutego 2021

Sokratesa: znowu zmieniają projekt. Będą dwa ronda
źródło: ZDM

Ogromna liczba uwag samorządowców i mieszkańców skłoniła drogowców do przygotowania jeszcze jednej wersji przebudowy ulicy na Wawrzyszewie.

REKLAMA

Z rondami przy Kaliszówce oraz Petőfiego, z częściowo esowaną jezdnią, bez progów zwalniających, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, z dużą liczbą nowych miejsc parkingowych, z dwukierunkową drogą rowerową wydzieloną z jezdni - tak ma wyglądać Sokratesa według projektu, który Zarząd Dróg Miejskich skierował do zatwierdzenia do warszawskiego ratusza.

Przebudowa Sokratesa

Która to już wersja przebudowy? Co najmniej trzecia. Jak dowiedzieliśmy się w ZDM, wersji było więcej, ale wiadomości o niektórych nie przedostały się do mediów. Rzecznik Jakub Dybalski powiedział nam, że tak duża liczba zmian wynika z chęci pogodzenia interesów różnych grup i jest odpowiedzią na ogromną liczbę uwag, zgłaszanych przez mieszkańców Wawrzyszewa. Na razie nie wiadomo, kiedy przebudowa będzie mogła wystartować. Pieniędzy na ten cel formalnie nie ma, ale w warszawskim ratuszu inwestycja jest traktowana priorytetowo i finansowanie nie powinno stanowić problemu.

Zapraszamy na zakupy

Po wypadku na Sokratesa

Przypomnijmy: po śmiertelnym wypadku z 2019 roku drogowcy stwierdzili, że oba skrajne pasy należy przeznaczyć na parkowanie równoległe, dzięki czemu uda się wygospodarować około 80 dodatkowych miejsc postojowych. Zaplanowali także likwidację kilkuletniej drogi rowerowej i budowę nowej po drugiej stronie ulicy. Od tego czasu plan był zmieniany wielokrotnie.

(dg)

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (13)

# dub

24.02.2021 12:59

Zróbmy od razu tunel jak na Ursynowie i problem rozwiązany. Zerwijmy asfalt, zasadźmy drzewa owocowe, wypuśćmy zwierzęta hodowlane, jakiś wiatrak może...
Problem się zrobi kiedy pod koła samochodów będą wchodzili okoliczni mieszkańcy na ulicy Wólczyńskiej, Nocznickiego itp.

# Marian

24.02.2021 13:25

Wzorem Korei Północnej zabrońmy posiadania prywatnych samochodów, oczywiście poza aktywistami z Miasto nie jest wasze, Puchalskim i Czaskoskim, wszyscy inni będą chodzić na piechotę i będzie bezpiecznie.

# pZz

24.02.2021 13:48

Jest mnostwo innych miejsc czekajacych na remont lub orzebudowe a pieniedzy nie ma i nie bedzie. Sokratesa, Most Poniatowskiego priorytety w cyrku. Jezdnie dziurawe, ze zawieszenie mozna zgubic, torowiska wykruszone, ale to nieistotne. Przy okazji zapytam gdzie jest plan budowy kolejnych linii metra obiecanych przez pana pieknisia z lawki?

REKLAMA

# Kryształ

24.02.2021 20:53

Do przebudowy jest ZDM. Za dużo tam fanatyków rowerów cyklopatów.

# Sajmon

24.02.2021 21:01

Powstaną miejsca parkingowe i będzie można zlikwidować istniejące parkingi. Ciekawe co powstanie na miejscu tych parkingów , coś czuje ze to nie będą parki i tereny zielone.

# Jakos23

25.02.2021 07:49

Jeśli część kierowców, zazwyczaj "młodych gniewnych" nie potrafi jeździć z głową to nie pozostaje nic innego jak tworzenie barier architektonicznych utrudniających drogowe szaleństwo aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na przejściach i chodnikach.

REKLAMA

# edek

25.02.2021 09:03

Wystarczy wziąć się za bandytów drogowych i za prawdziwą edukację... wystarczy ale nie w PL...
U nas wszystko stoi na głowie.
Policja pilnuje jednego emeryta i pomników.
Edukacja sprowadza się do martyrologii, czczenia jakiegoś kolesia sprzed 2 tys lat aby KK dalej wszystkich mógł bezkarnie ciągnąć kasę i nie tylko...
Przy okazji różne Zdzichy zarobią na przebudowie jednej ulicy.
Przecież to nie jest tylko problem tej jednej ulicy. Wszystkie przebudują?
A wszystko to z naszych podatków.

# Jam %u0141asica

25.02.2021 14:20

dwa ronda to stanowczo za mało, powinny być jeszcze dwa co najmniej. I pasy ruchu zwęzić do ścieżki rowerowej, nic innego nie jest potrzebne.

# Kuba3456

25.02.2021 21:31

Ludzie są ludźmi i będą jeździć nieodpowiedzialnie. Policja, edukacja i inne miękkie ograniczenia pomogą, ale nie rozwiążą problemu. Jedynym rozwiązaniem jeśli chcemy żyć bezpiecznie są ograniczneia w infrastrukturze. Miarą w tym przypadku dla mnie jest pytanie czy 10, 11, 12 letnie dziecko może samo iść do szkoły. Jeśli boimy się je puścić, bo przez nieodpowiedzialność kierowcy lub dziecka może być wypadek, to znaczy, że trzeba ograniczać. Do skutku.

REKLAMA

# PKU

26.02.2021 09:37

#edek napisał(a) 25.02.2021 09:03
Wystarczy wziąć się za bandytów drogowych i za prawdziwą edukację..
Naprawdę myślisz, że tego kolesia z BMW który zabił tam człowieka da się jakkolwiek wyedukować żeby jeździł zgodnie z przepisami? NIestety na niektórych edukacja nie działa jeśli nie jest potwierdzona batem.

# Marian

26.02.2021 10:41

#PKU napisał(a) 26.02.2021 09:37
Naprawdę myślisz, że tego kolesia z BMW który zabił tam człowieka da się jakkolwiek wyedukować żeby jeździł zgodnie z przepisami? NIestety na niektórych edukacja nie działa jeśli nie jest potwierdzona batem.
Dla takich jak ten debil w bmw są przewidziane miejsca odosobnienia tak żeby nigdy więcej nie powtórzył swojej głupoty.
Ale władza woli karać wszystkich. Dosłownie. Bo blokady dla kierowców to więcej smogu i tym samym kary dla wszystkich.

# Kierowca634

26.02.2021 13:16

Gdyby wszyscy jeździli 50km/h na czwartym biegu to na Sokratesa by było bezpiecznie, cicho jak w zachodnich miastach, emisja spalin by była znikoma. Niestety tam jak się jedzie z dozwolona prędkością to inni patrzą jak na zawalidrogę, a widząc pieszego chcącego przejść przez pasy to nawet przyspieszają aby tylko nie ustąpić mu pierwszeństwa, bo stracą kilka sekund swojego czasu. W szczególności dot. to suv-ów śmigających przez progi jakby ich nie było.

REKLAMA

# tatko

26.02.2021 19:39

Rondo to miało byc na Rudnickiego - Kochanowskiego ,mogło by być na Nocznickiego - Wólczyńska a tu na siłę dwa ronda .ZDM do likwidacji zadługo ekipa tam siedzi Pan rafał powinien przewietrzyć ta grupę.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA