REKLAMA

Bielany

drogi

 

"Dość zabijania pieszych". Chcą zwęzić Sokratesa

  22 października 2019

"Dość zabijania pieszych". Chcą zwęzić Sokratesa

W miejscu tragicznego wypadku zebrały się setki aktywistów i mieszkańców Wawrzyszewa, domagających się poprawy bezpieczeństwa na przejściach.

REKLAMA

Przypomnijmy: w niedzielę 20 października na rogu Sokratesa i Petöfiego kierowca BMW wjechał w trzyosobową rodzinę, przechodzącą po przejściu dla pieszych. 33-letni ojciec zginął, w ostatniej chwili odepchnąwszy do tyłu kobietę i wózek z 3-letnim dzieckiem. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, zarówno przejście, jak i piesi byli dobrze widoczni, ale kierowca nawet nie zaczął hamować, dopóki nie uderzył w pieszego.

Sokratesa jak Reymonta

Gdy w maju 2015 roku na pobliskiej al. Reymonta zginęła przechodząca przez jezdnię kobieta, na protest przybyło kilkanaście osób. Tym razem było ich kilkaset a sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media. Na Wawrzyszew przybyli m.in. aktywiści z transparentem "Pieszy to bardzo ważna osoba".

- Niestety nie pojawił się nikt z władz miasta, ani prezydent Rafał Trzaskowski, ani jego zastępca Robert Soszyński odpowiedzialny za transport i drogownictwo, ani też Michał Domaradzki, szef stołecznego Biura Polityki Mobilności i Transportu - krytykuje stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

"Trudna sytuacja budżetowa"

- Choć obecnie sytuacja budżetowa miasta jest bardzo trudna, nie oszczędzamy na bezpieczeństwie - zapewnia ZDM. - Ograniczony budżet zmusił nas w tym roku m.in. do znacznego zmniejszenia skali remontów nawierzchni. Nie ograniczyliśmy jednak działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

W planach na ten rok jest doświetlenie ok. 400 przejść dla pieszych i kilkanaście sygnalizacji świetlnych. Jak wykazał audyt, ulica Sokratesa kwalifikuje się do zastosowania montażu świateł lub uspokojenia ruchu na całej długości. Docelowo ma tam być jeden pas ruchu w każdym kierunku, tak jak na Conrada i Przy Agorze.

Zdecydują radni

- Mimo trudnej sytuacji finansowej miasta, chcemy wydzielić w swoim budżecie osobne, dodatkowe pieniądze z przeznaczeniem na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego - zapowiada ZDM. - Jeszcze w tym roku będziemy wnioskować do Rady Warszawy o stworzenie nowego zadania i zwiększenie w 2020 roku naszych wydatków na bezpieczeństwo ruchu drogowego o 10 mln zł.

- Przygotowaliśmy koncepcję kompleksowej przebudowy całej Sokratesa, która zawiera pozostawienie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku - dodaje Karolina Gałecka, rzeczniczka drogowców. - W koncepcji przewidziane są również progi zwalniające. Szukamy finansowania. Szacunkowy koszt przebudowy ulicy na całej jej długości to ok. 16 mln zł.

(dg)

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (22)

# radek88

22.10.2019 15:51

Dziś koleje potrącenie pieszego na rondzie Waszyngtona na przejściu.

# Sokratessa

22.10.2019 16:14

"Niestety nie pojawił się nikt z władz miasta". - Bo demonstranci nieśli flagi czarne, a nie tęczowe.

# Kaczor

22.10.2019 16:52

#Sokratessa napisał(a) 22.10.2019 16:14
"Niestety nie pojawił się nikt z władz miasta". - Bo demonstranci nieśli flagi czarne, a nie tęczowe.
Lewica jako jedna z nielicznych partii próbuje podjąć temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. PiS nie robi kompletnie nic, podobnie jak poprzednio PO.

REKLAMA

# kierowca

22.10.2019 16:59

Filmy z wybrykami pseudo-kierowców zarejestrowane przez samochodowe kamerki należy bezwarunkowo wysyłać na skrzynkę policyjną stopagresjidrogowej.
Tu chodzi o życie i bezpieczeństwo naszych rodzin.

# Patryk1980

22.10.2019 17:31

Pytanie, czy należy czekać na kolejną tragedię czy ZDM podejmie kompleksowe działania obejmujące również ul. Kasprowicza. Codziennie jestem świadkiem jak samochody przejeżdżają na czerwonym świetle na skrzyżowaniu Reymonta i Kasprowicza. A w bezpośredniej okolicy jest kilka szkół i przedszkoli...

# lideksynubeka

22.10.2019 17:56

Sąd nie chciał aresztować sprawcy wypadku? Wolne sądy,kon-sty-tu-cja,wolne sądy,kon-sty-tu-cja!!!Tylko ten wariat Kaczor chce wszystkich powsadzać do więzienia. Może zorganizujemy zbiórkę na nowe seicento dla Seby? Tfu,bmw dla sprawcy?

REKLAMA

# Marian

22.10.2019 18:53

Lewackie nieroby potrafią tylko niszczyc i zamykac. Zbudujcie kładkę z windami. Dlatego ciągle będzie wygrywał PIS.

# Piotr_

22.10.2019 19:38

STOP zwężaniu ulic, w tym Sokratesa !!!!! Światła i fotoradary TAK, zwężenie pogorszy sytuacje drogową na Bielanach!!!

# Kierowca

22.10.2019 19:41

#Piotr_ napisał(a) 22.10.2019 19:38
STOP zwężaniu ulic, w tym Sokratesa !!!!! Światła i fotoradary TAK, zwężenie pogorszy sytuacje drogową na Bielanach!!!
Nic nie pogorszy. Ulica Sokratesa jest zbyt szeroka w stosunku do potrzeb, a dodatkowe pasy służą głownie zmotoryzowanej patologii, wyprzedzaniu pojazdów jadących z maksymalną dozwoloną prędkością. Nie mają więc racji bytu.

REKLAMA

# Friedrich

22.10.2019 19:51

#Marian napisał(a) 22.10.2019 18:53
Lewackie nieroby potrafią tylko niszczyc i zamykac. Zbudujcie kładkę z windami. Dlatego ciągle będzie wygrywał PIS.
To jest właśnie prawdziwe, zapyziałe oblicze prosamochodowego lobby. Chamstwo, agresja i roszczeniowość.
Zmotoryzowanych kundli batem po kwadratowych mordach, bo innego języka nie rozumieją.
Chamy folwarczne terroryzujace miasto, mordujace pieszych, leczące kompleksy za pomocą samochodów, gdy tymczasem ledwo dorasta intelektualnie do furmanki z gnojem.

# ddd

22.10.2019 19:59

#Patryk1980 napisał(a) 22.10.2019 17:31
Pytanie, czy należy czekać na kolejną tragedię czy ZDM podejmie kompleksowe działania obejmujące również ul. Kasprowicza. Codziennie jestem świadkiem jak samochody przejeżdżają na czerwonym świetle na skrzyżowaniu Reymonta i Kasprowicza. A w bezpośredniej okolicy jest kilka szkół i przedszkoli...

Jak kierowcy przejeżdżają na czerwonym świetle, to raczej Policja powinna się tym zająć a nie ZDM
Ale wracając do ostatniego wypadku - coraz bardziej nie rozumiem polskiego prawa. Kierowca świadomie złamał przepisy czyli prawo w wyniku czego popełnił morderstwo. Czemu jego czyn zagrożony jest maksymalnie karą 8 lat więzienia?.

# Kolo

22.10.2019 20:01

Na takich debili w pierdzacych gruchotach i lupanka na poziomie 100 db w środku żadne zwężenie nie pomoże. Stawiam perły przeciw kasztanom że gdyby nawet Sokratesa była o połowę wezsza to i tak taki głąb by jechał na złamanie karku. Z takimi sytuacjami spotkałem się wielokrotnie, ostatnio w sobotę na Mazowieckiej (waziutka droga z dużym ruchem pieszych o tej porze tygodnia). I co widzę... spod świateł na Świętokrzyskiej startuje jakiś kretyn podobnym pierdzacym czymś i śmiga wąska Mazowiecka chyba ze 140 km/h w fazie kulminacyjnej. Ledwo się wyrobił na zakręcie z Kredytową a gdyby się nie wyrobił to byłaby śmierć wielu osób i kalectwo co najmniej kilkudziesięciu. To samo dziś na wąskiej Długiej i to na kostce granitowej. Wniosek... nie trzeba zwezac ale postawić na Sokratesa światła i ze 2 progi zwalniające. Na takich debili tylko uszkodzenie gruchota dziala. I oczywiście dalszy problem w tym że ani policja ani władze z tym nic nie robia. To są akcje od przypadku do tragedii. Wysokie kary, bezwzględna egzekucja, zabieranie gruchotow na poczet grzywien. Tyle że zaraz wyjdę oszołomy z okrzykiem Konstytucja i że to narusza ich prawa. Tyle że gdzie indziej się daje to załatwić a u nas imposibilizm. A to tylko nieudolność a nie brak możliwości załatwienia sprawy. Zatem zamiast wydawać krocie na zwężenie lepiej za te środki montować progi zwalniające i światła. Taniej i k niebo skuteczniej. Straszna tragedia...

REKLAMA

# lideksynubeka

22.10.2019 20:05

A co w tej sprawie zrobił Rafalala Czaskowski? Pewnie brał udział w konferencji klimatycznej, sprawy miasta go nie interesują. Guana z Czajki sprząta za niego rząd PiS, pewnie rząd musi przejąć ulicę, żeby poprawić bezpieczeństwo. Chociaż może nie warto tego robić dla lemingów? Niech dalej się o nich troszczy Rabiej. W piątek powysyła pedofili do szkół na tęczowe i doktryna je.

# Kolo

22.10.2019 20:27

c.d.
Info o zwezaniu Sokratesa pokazuje tylko indolencje władz miasta i brak jakiejkolwiek koncepcji na poprawę bezpieczeństwa. Takie działanie ze skrajności w skrajność. Jeszcze pół roku temu analizy pokazały podobno ze nie ma potrzeby instalowania progów czy świateł. Dziś nagle pojawiły się przesłanki do przebudowy ulicy w całości. Walczyć trzeba z przyczynami a nie leczyć przysłowiowego raka witamina C. Przede wszystkim spowalniacze czyli sposób szybki i tani, potem światła a dopiero przy okazji planowanego remontu ewentualne zwężenie. Poza tym zwężenie jak pokazuje życie nie jest przeszkodą dla debili ale utrudnia życie normalnym ludziom pogorszajac komunikację. Tu u nie ma złotego środka. Jak mówię, przede wszystkim zero tolerancji. Bo jak się widzi jak zapieprza debil w pierdzacym gracie a obok stoi patrol i udaje że nie widz i to się noz w kieszeni otwiera. Tu nie trzeba ładować dużych nakładów ale zacząć od podstawowych rzeczy metodycznie ale konsekwentnie i bez emocji. Emocje są dobre w miłości a nie w rządzeniu miastem i nie tylko. I kontrolę pod względem hałasu. Toż ci debile nie tylko stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ale zakłócają spokój. Toż te gruchoty nie spełniają norm hałasu i choćby z tego powodu powinny być zabierane na pniu dowody rejestracyjne. Nie robi się tego z niewiadomych względów. Toleruje się takie rzeczy i mamy to co mamy. To nie wina ulicy ale ludzi, w tym urzędników. Taka jest prawda. Amen

# lideksynubeka

22.10.2019 21:39

"Trudna sytuacja budżetowa miasta". Czyli forsy nie ma, bo się rozeszła na pedalski tramwaj i strefę relaksu z tektury w środku ruchliwego placu.

# Agatka

23.10.2019 07:40

#lideksynubeka napisał(a) 22.10.2019 21:39
"Trudna sytuacja budżetowa miasta". Czyli forsy nie ma, bo się rozeszła na pedalski tramwaj i strefę relaksu z tektury w środku ruchliwego placu.
Rozeszła się na Łojca Dyrektora w wysokości ponad 100mln głąbie kapuściany

# lideksynubeka

23.10.2019 19:31

Rafalala z Rabiejem dali na Ojca Dyrektora 100 mln? Coś ci się Agatko pozajączkowało. Owszem, dali 4 mld. na niedziałającą Czajkę,to tak,bo to poziom percepcji KO-wywalić 4 mld na coś,co nie działa.

# Pedro

23.10.2019 20:19

A czy ktoś policzył ile więcej bedzie zgonów od spalin i azbestu z okładzin z tysiecy samochodów hamujacych przed spowalniaczem i przyśpieszających za?

# Damian WRC

23.10.2019 20:59

#Pedro napisał(a) 23.10.2019 20:19
A czy ktoś policzył ile więcej bedzie zgonów od spalin i azbestu z okładzin z tysiecy samochodów hamujacych przed spowalniaczem i przyśpieszających za?
To się zrobi jedna wielka strefę 30 i nie będzie przyspieszania.
A tak serio pseudo-kierowcy zawsze mają problem z każdą ale to każdą próbą ucywilizowania sytuacji na polskich drogach.

# Janek41

23.10.2019 22:25

#lideksynubeka napisał(a) 23.10.2019 19:31
Rafalala z Rabiejem dali na Ojca Dyrektora 100 mln? Coś ci się Agatko pozajączkowało. Owszem, dali 4 mld. na niedziałającą Czajkę,to tak,bo to poziom percepcji KO-wywalić 4 mld na coś,co nie działa.
Gdyby nie utrzymywali hohsztaplera z Torunia kasa na inwestycje w Wawie by się znalazła prawacki *ebilu.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy