REKLAMA

REKLAMA

Wawer

inwestycje

 

Warszawa stawia na TBS

  17 kwietnia 2023

Warszawa stawia na TBS
źródło: UM Warszawa

Jest już wykonawca inwestycji mieszkaniowej w Wawrze, gdzie powstanie 66 lokali na wynajem w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Spółki miejskie TBS realizują nowe inwestycje, w których powstanie około 1400 lokali.

REKLAMA

- Mieszkania społeczne na wynajem to uzupełnienie systemu mieszkaniowego dostępnego dla wszystkich. Obok mieszkań własnościowych, które można kupić, dla najlepiej zarabiających i obok mieszkań komunalnych i socjalnych dla najmniej zarabiających, to właśnie wynajem mieszkań z systemu TBS jest ofertą dla tych, których zarobki są średnie. Każdy powinien mieć wybór: kupić, wziąć dostępny kredyt lub wynajmować za umiarkowana cenę - twierdzi zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra. TBS Południe zbuduje blok w Falenicy. Mieszkańcy stracą potrójnie TBS Południe zbuduje blok w Falenicy. Mieszkańcy stracą potrójnie
Warszawski ratusz postanowił zabudować atrakcyjną działkę obok stacji kolejowej Falenica, na której mógłby zarobić miliony. W zamian urząd zapowiada wydanie 28 mln zł na blok Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Równolegle ten sam ratusz narzeka na braki w miejskiej kasie i krytykuje deweloperów budujących bloki między domami jednorodzinnymi.

W Wawrze jest już wykonawca

W ciągu najbliższych dwóch lat przy ul. Derkaczy za ponad 28 mln zł powstaną jedno-, dwu- i trzypokojowe mieszkania na wynajem o zróżnicowanej wielkości od 25 do 80 m2.

- Podpisaliśmy dziś umowę na wybudowanie 66 mieszkań. 6 z nich będzie przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Założeniem mieszkań TBS są umiarkowanej wysokości czynsze, które są w stanie pokryć osoby otrzymujące dochody średniej wielkości - dodała zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra

Kup bilet

Energooszczędne rozwiązania

W budynku zostaną zastosowane odnawialne źródła energii. Ciepła woda użytkowa oraz centralne ogrzewanie zapewnią pompy ciepła (gruntowe oraz powietrzne). Po raz pierwszy takie rozwiązania zostaną zastosowane w miejskim budownictwie mieszkaniowym. Prąd w częściach wspólnych będzie pochodził z instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo na etapie realizacji inwestycji planowane jest zaprojektowanie elementów, które wpłyną na jego energochłonność, obniżą zapotrzebowanie na energię.

Równolegle trwa inwestycja TBS Południe. Wybudowanych zostanie 186 mieszkań przy ul. Ząbkowskiej/Markowskiej. Planowane oddanie do użytkowania w 2024r. Budowa budynku finansowana jest ze środków miasta st. Warszawy oraz wsparcia ze środków Funduszu Dopłat BGK.

W najbliższym czasie TBS Praga-Północ odda do użytkowania trzy budynki wielorodzinne przy ul. Pełczyńskiego. Będą one posiadały lokale usługowe i garaż podziemny. Łącznie to 235 mieszkań, których budowa finansowana jest ze środków m.st. Warszawy oraz środków preferencyjnego kredytu SBC udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

W 2022 r. spółka TBS Praga-Północ rozpoczęła realizację inwestycji mieszkaniowej przy ul. Strzeleckiej. Zaprojektowano jeden budynek, w którym zlokalizowane zostaną 29 lokale mieszkalne oraz 1 lokal usługowy. Przekazanie budynku do użytkowania planowane jest w 2024 r. Budowa budynku finansowana jest ze środków m.st. Warszawy oraz środków własnych spółki w zakresie lokalu usługowego.

Jeszcze więcej TBS-ów

W Warszawie obie spółki TBS realizują obecnie 10 inwestycji, a kolejnych 10 jest w przygotowaniu. Powstanie między innymi budynek przy Rudnickiego z planowaną liczbą 178 mieszkań, przy ul. Jagiellońskiej ze wstępnie zakładaną liczbą 240 mieszkań, przy Połczyńskiej, gdzie planowanych jest wybudowanie 80 mieszkań oraz 205 mieszkań przy Grójeckiej. We wszystkich będą garaże podziemne.

(jok)

.
 

Komentarze (3)

# wiedzący

18.04.2023 08:05

BŁĄD: inwestycja na Pełczyńskiego jest finansowana w 1/3 przez przyszłych najemców!!! przez ich wpłaty partycypacyjne!

# pZz

18.04.2023 21:05

Przypilnujcie, bo na Pelczynskiego na ogromne bloki zrobili... 12 naziemnych miejsc parkingowych. Reszta na krzywy ryj ma parkowac po innych osiedlach.

# wiedzący

18.04.2023 21:35

Jest masa miejsc w parkingach podziemnych pod kazdym budynkiem. We wszystkich pozostałych tbsach w Waw jest masa wolnych miejsc parkingowych do wynajecia i kupienia i brak chętnych. TBSy to nie są osiedla dla bogatych kupujacych mieszkania od deweloperow i majacych samochody.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA