REKLAMA

REKLAMA

Wawer

inwestycje

 

Rondo na Kadetów już przejezdne

  14 kwietnia 2023

Rondo na Kadetów już przejezdne
źródło: ZDM

Nowe rondo na skrzyżowaniu Kadetów i Poprawnej jest już przejezdne. W ostatnich dniach drogowcy układali nową nawierzchnię jezdni. Oznacza to, że budowa dwóch nowych rond na osiedlu Las zbliża się do końca. Wcześniej zakończyły się prace przy Łasaka.

REKLAMA

Budowa rond wiąże się z uporządkowaniem ruchu w miejscach, gdzie ul. Kadetów przecina się z ulicami Łasaka i Poprawną. Chodzi o ułatwienie przejazdu we wszystkich relacjach i podniesienie bezpieczeństwa uczestników ruchu. 142 po Wawrze nieco częściej? "Co 15 minut" 142 po Wawrze nieco częściej? "Co 15 minut"
Wśród samorządowców co jakiś czas pojawiają się nowe pomysły na linię 142, która kursuje z ronda Wiatraczna do wawerskiego Aleksandrowa. Niedawno padła propozycja, aby autobus na stałe był wspierany tymczasową linią Z42. Tym razem 142 miałoby kursować częściej.
Prace w obu lokalizacjach są już niemal zakończone. Zyskają nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści, bo inwestycja przewidywała uzupełnienie brakujących fragmentów drogi dla rowerów i chodników.

Nowe ronda na Kadetów

Budowa dwóch nowych rond na ul. Kadetów postępowała niemal synchronicznie. Niestety prace przy ul. Poprawnej musiały zostać wstrzymane. Stało się tak ze względu na przedłużającą się procedurę uzyskania pozwolenia od firmy Stoen na usunięcie kolidujących z inwestycją słupów energetycznych.

Po uzyskaniu pozwolenia prace mogły zostać wznowione. Kolidujące słupy zostały usunięte, a nowa sieć energetyczna ułożona pod ziemią.

Procedury związanej z usunięciem słupów nie można było wszcząć wcześniej, niż przed rozpoczęciem pierwszych robót przez wykonawcę. Ten etap inwestycji został wykonany zgodnie z harmonogramem. Niestety, znacznie dłużej niż to było zaplanowane Zarząd Dróg Miejskich musiał czekać na zgodę Stoenu na usunięcie słupów.

Wstąp do księgarni

Opóźniona inwestycja w Warszawie

Prace nad budową nowego ronda zostały już niemal zakończone. W ostatnich dniach ułożona została nowa nawierzchnia jezdni. Co najważniejsze, przy ul. Poprawnej obowiązuje już stała organizacja ruchu. Nowe oznakowanie zostało wymalowane cienkowarstwowo. Gdy z asfaltu odparuje woda, zostanie wykonane oznakowanie grubowarstwowe. W międzyczasie wykonywane będą drobne poprawki brukarskie.

Na stałe trasy wyjechały autobusy transportu publicznego. Do czasu związania betonu w nowo wybudowanej zatoce, będą one jednak korzystać z przystanku tymczasowego przy jezdni.

Rondo przy Łasaka

Rondo u zbiegu ul. Kadetów i Łasaka zostało wybudowane jeszcze w minionym roku. W weekend 25-26 marca drogowcy układali ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu. Mimo niższych, niż we wcześniejszych dniach temperatur, roboty udało się wykonać bez przeszkód.

Zakończenie prac na dwóch rondach oznacza, że mieszkańcy mogą korzystać już z całego przebudowywanego odcinka ul. Kadetów od Łasaka aż za ul. Poprawną.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA