REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

oświata

 

W liceum im. Domeyki powstanie strzelnica

  26 października 2022

W liceum im. Domeyki powstanie strzelnica
źródło: wojsko-polskie.pl

Ministerstwo Obrony Narodowej przeznaczyło prawie 160 tysięcy złotych na adaptację pomieszczeń i wyposażenie wirtualnej strzelnicy w Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Domeyki przy ul. Staffa 3/5 na Bielanach.

REKLAMA

W Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Domeyki powstanie wirtualna strzelnica. - Dostaliśmy 160 tysięcy zł dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej, jako jedyna dzielnica w mieście - poinformował na Facebooku burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

"Będzie to bardzo ciekawa strzelnica"

Ze strzelnicy będą mogły korzystać szkoły ponadpodstawowe, które będą prowadzić tam zajęcia strzeleckie w ramach przedmiotu "edukacja dla bezpieczeństwa". Będą też wyznaczone godziny nauki strzelania dla zwykłych mieszkańców. Priorytetem będą jednak klasy wojskowe i organizacje proobronne.

- Będzie to bardzo ciekawa strzelnica. Będą cztery karabiny, cztery pistolety, normalnej wagi, normalnego wyglądu, jak prawdziwe. A strzelać będziemy z nich laserowo - wyjaśnia burmistrz Pietruczuk. Strzelnicę wirtualną będzie można rozbudowywać o kolejne moduły, łącząc je np. za pomocą sieci LAN. Pozwoli to m.in. prowadzić szkolenia w postawie leżącej, klęczącej i stojącej.

Co na początek?

Zajęcia będą mogły być prowadzone jednocześnie dla minimum czterech uczestników z wykorzystaniem różnych rodzajów broni. Urządzenia będą symulować odgłos strzału i odrzut. System będzie dostosowany do ognia pojedynczego i seryjnego.

Będzie to kolejny taki obiekt na Bielanach. Podobna strzelnica, ale mniej nowoczesna, jest już przy ul. Lindego.

Ministerstwo Obrony Narodowej sfinansuje tę inwestycję w ramach realizacji programu "Strzelnica w powiecie 2022". Celem programu jest m.in. rozbudowa infrastruktury strzelnic w Polsce. Na konkurs wpłynęło łącznie 61 ofert. Ostatecznie komisja przyznała dofinansowanie na dwie strzelnice pneumatyczne (łącznie na 355 tys. zł) oraz 45 strzelnic wirtualnych (ponad 5,96 mln zł).

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# Vhghvc

27.10.2022 09:47

Wszystko fajnie, tylko że to nie jest strzelnica i to nie jest prawdziwa broń. Niektórzy nazwaliby to salon gier strzelanek. To już lepiej byłoby zrobić obiekt do gier ASG z replikami broni strzelającymi plastikowymi kulkami. Strata pieniędzy.

# Miś

27.10.2022 19:27

No i powiedział co wiedział ! Weź i zrób - z prawdziwą bronią, prawdziwą strzelnice .
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA