REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

List do redakcji

 

Niebezpieczna ulica Poetów. "Burmistrz od roku nie odpowiedział na pismo mieszkańców"

  12 stycznia 2023

Niebezpieczna ulica Poetów. "Burmistrz od roku nie odpowiedział na pismo mieszkańców"
TuStolica.pl

Dziękuję za artykuł "Na Sprawnej powstaną progi zwalniające". Chciałbym wyrazić nie tylko swoją opinię na temat opisanej sytuacji na ul. Sprawnej, ale też zapoznać Redakcję z o wiele gorszą i bardziej niebezpieczną ulicą Poetów, biegnącej od ul. Modlińskiej do pętli Winnica.

REKLAMA

Jak wynika z tekstu artykułu, w odpowiedzi na interpelację radnego Piotra Gozdka burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca przekonywał, że urzędnicy wielokrotnie prowadzili rozmowy z mieszkańcami, radnymi i przedstawicielami przedszkola - informując ich, że przeszkodą w budowie przejść jest brak prawa dysponowania nieruchomością przez dzielnicę.

Burmistrz mało konkretny

Miasto musiałoby najpierw pozyskać grunty i dopiero potem zbudować przejścia dla pieszych. Dalej burmistrz wyjaśnił, że wydzielenie i wykup gruntów pod poszerzenie pasa drogowego nie jest możliwe bez zabezpieczenia pieniędzy w wieloletniej prognozie finansowej miasta, bądź realizacji zadania w ramach tzw. Mieszkańcy chcieli chodnika i przejść dla pieszych. Dostaną progi zwalniające Progi zwalniające na kolejnej ulicy
Władza zawsze wsłuchuje się w głos mieszkańców? Niekoniecznie. Czasami cel jest taki sam, lecz sposoby jego uzyskania zgoła odmienne.
specustawy.

Z tych wyjaśnień wynika, co on i jego urzędnicy powinni zrobić w tej sprawie, a czego nie zrobili i prawdopodobnie nie będą robić. Taka postawa nie jest pocieszająca.

REKLAMA

Prawie rok czekamy na odpowiedź Grzegorza Kucy

Chciałbym w dużym skrócie przedstawić niebezpieczne warunki korzystania z ul. Poetów. Ulica jest bardzo zaniedbana od wielu lat, a jej stan systematycznie się pogarsza. Bardzo nierówny bruk, liczne wgłębienia, w których po opadach deszczu tworzą się kałuże, a jadące samochody rozpryskują te kałuże na pieszych. Po uruchomieniu pętli Winnica ruch pieszy i kołowy wielokrotnie się zwiększył i trwa od świtu do późnych godzin nocnych. Brakuje chodnika od ul. Modlińskiej do kanału. W tych bardzo złych warunkach dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze idą w kierunku pętli i z powrotem. Jeszcze bardziej narażone na niebezpieczeństwo są matki z dziećmi w wózkach. Przed rozpoczęciem budowy pętli obiecywano modernizację ul. Poetów, tuż po zakończeniu budowy. W tej sprawie niestety wciąż cisza.

Mieszkańcy wielokrotnie interweniowali u władz Białołęki, a na ostatnie wystąpienie do burmistrza dzielnicy z 28 lutego 2022 r. nie ma odpowiedzi ani jakiejkolwiek innej reakcji.

Z poważaniem

Użytkownik ul. Poetów

.
 

Czytaj na ten temat

Polecamy

Komentarze (1)

# nnn

12.01.2023 22:51

Nie piszcie pism tylko wiersze. W końcu nazwa ulicy zobowiązuje.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA