REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski »

 

Likwidacji lewoskrętów na Kasprowicza nie będzie

  23 maja 2024

alt='Likwidacji lewoskrętów na Kasprowicza nie będzie'
Trzy łączniki pomiędzy jezdniami Kasprowicza na wysokości Makuszyńskiego, Lisowskiej i Kleczewskiej pozostają, źródło: ZDM

Jeden z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego zakładał likwidację trzech łączników drogowych, w ramach budowy zielonego bulwaru dla spacerowiczów pomiędzy jezdniami Kasprowicza. Spowodowałoby to brak możliwości skrętu w lewo, na prowadzącą w kierunku Młocin nitkę Kasprowicza z osiedlowych uliczek Makuszyńskiego, Lisowskiej i Kleczewskiej.

REKLAMA

- Budżet obywatelski pozwala pobudzić wyobraźnię mieszkańców, a ci chętnie zgłaszają nawet najbardziej irracjonalne projekty. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że czasami takie pomysły są realizowane - pisze nasz czytelnik z Bielan.

Zielony bulwar na Kasprowicza?

Jeden z mieszkańców zaproponował umożliwienie spaceru "zielonym bulwarem" Kasprowicza poprzez zlikwidowanie przejazdów samochodowych na wysokości wąskich osiedlowych uliczek Makuszyńskiego, Lisowskiej i Kleczewskiej. Mówiąc wprost, oznaczałoby to likwidację fragmentów asfaltu i zastąpienie ich zielenią. To z kolei uniemożliwiłoby bezpośredni wyjazd od strony kamienic i bloków, po zachodniej stronie Kasprowicza w stronę Młocin. Koszt tego projektu autor oszacował na milion złotych. Jak przekonuje, strata dla kierowców z tych okolic byłaby niewielka.

- Makuszyńskiego, Lisowska i Kleczewska są uliczkami o małym natężeniu ruchu i przejazd nimi na wprost czy skręt w lewo nie jest konieczny. Dzięki blisko położonym możliwościom zawracania, kierowcy mogą skręcać w prawo i zawrócić - wyjaśnia. Nie wszyscy podzielają jednak jego zdanie. Nie podzielają go też urzędnicy.

Wstąp do księgarni

Urzędnicy mówią "nie"

Jak przyznają, projekt jest niezgodny z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla Starych Bielan.

- Ponadto przebudowa skrzyżowania ul. Kasprowicza z Makuszyńskiego wymagałaby wielobranżowej dokumentacji projektowej, zatem realizacja projektu wraz z przygotowaniem dokumentacji projektowej uniemożliwiałaby realizację w ciągu jednego roku budżetowego - przekonują.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy