REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

drogi

 

Czołowa czy może Zalewowa? Ważna ulica znika w wodzie

  11 stycznia 2023

Czołowa czy może Zalewowa? Ważna ulica znika w wodzie
Ogromne zastoje wody opadowej to częsty widok na ulicy Czołowej. Fot. Filip Pelc

Takich "pływających" miejsc na ulicach warszawskiej Białołęki jest wiele. Tym razem do Zarządu Dróg Miejskich został zgłoszony problem Czołowej w okolicach przystanku kolejowego Płudy.

REKLAMA

Czołowa to jedna z najruchliwszych ulic na Białołęce. Korzystają z niej m.in. Kiedy powstanie parking w Płudach? "Niedasizm" do potęgi n-tej Kiedy powstanie parking w Płudach? "Niedasizm" do potęgi n-tej
Serial pt. "Kiedy powstanie parking P+R Płudy?" nie ma końca. W związku z licznymi pytaniami mieszkańców, białołęcki radny Filip Pelc po raz kolejny zwrócił się z prośbą o udzielnie informacji na temat ustaleń miasta i PKP Polskich Linii Kolejowych w sprawie przejęcia terenu pod budowę.
kierowcy pozostawiający swoje auta pod wiaduktem obok stacji kolejowej Płudy. Jest to też podstawowe połączenie Choszczówki i Białołęki Dworskiej ze stacją metra i przystankami tramwajowymi na Bródnie, a także z Trasą Toruńską (S8) - oczywiście po odbudowie wiaduktu na Marywilskiej.

Czołowa znika pod wodą

- W związku z licznymi uwagami mieszkańców zwracam się z prośbą o informacje na temat planów związanych z odwodnieniem ul. Czołowej. Na fragmencie drogi i chodnika w okolicach osiedla KOSS po opadach deszczu tworzą się dużych rozmiarów kałuże - informuje radny Filip Pelc.

Problem z odwodnieniem Czołowej występuje tam nagminnie, zaś zastoje wody sięgają często co najmniej jednego pasa ruchu. To z kolei powoduje, że przejeżdżając tą drogą nie można czuć się bezpiecznie.

- Powinniśmy nazwę ulicy przemianować z Czołowej na Zalewową. No chyba, że chcemy nawiązać do sytuacji, które tu widuję na co dzień. Jak ulica ma zalany jeden pas ruchu, to samochody starają się jak najmniej wjeżdżać w to zalewisko. Wówczas jadą "na czołówkę" - obrazuje problem jeden z mieszkańców.

REKLAMA

Co ma do zaoferowania ZDM?

W zasadzie nic. Jak informują drogowcy, ul. Czołowa przy osiedlu KOSS oraz w najbliższym rejonie nie posiada systemu sieci kanalizacji deszczowej możliwej do wykorzystania i rozbudowy w najbliższym czasie. Woda opadowa na tej ulicy musi spłynąć na pobocza, co - jak przekonują drogowcy - przy intensywnych opadach deszczu może okazać się niewystarczające. Nie ma też możliwości zwiększenia powierzchni chłonnej ze względu na bezpośrednie zbliżenie pasa drogowego do nasypów kolejowych i terenów Polskich Kolei Państwowych.

- W przypadku powstania zastoisk wody służby drogowe ZDM, na podstawie kolejności zgłoszeń z całego miasta, odpompowują powstałe zalewiska. Podczas intensywnych opadów deszczu, czas reakcji może ulec wydłużeniu ze względów technicznych oraz z powodu dużej liczby zgłoszeń - odpowiada ZDM.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA