REKLAMA

Legionowo

inwestycje

 

Tunel na legionowskim Bukowcu gotowy. Kiedy otwarcie?

  24 maja 2023

Tunel na legionowskim Bukowcu gotowy. Kiedy otwarcie?
DB

Budowa tunelu na legionowskim Bukowcu została zakończona. Co prawda na pobliskim rondzie trwają ostatnie prace brukarskie, jednak plac budowy w zasadzie wymaga już tylko uprzątnięcia. Kiedy zatem otwarcie tej ważnej dla legionowian bezkolizyjnej przeprawy przez tory?

REKLAMA

Nowy tunel na Bukowcu - choć z pewnym "poślizgiem" - został ukończony. Jest to dopiero trzecia bezkolizyjna przeprawa przez tory na terenie Legionowa. Jest niezwykle istotny, mimo że zaledwie 400 metrów dalej jest wiadukt, który obsługuje centralną część miasta i ruch tranzytowy. Kiedy ruszą pierwsze pociągi z Wieliszewa do Zegrza? Kiedy ruszą pierwsze pociągi z Wieliszewa do Zegrza?
Na kolejowej trasie Wieliszew - Zegrze Południowe montowana jest sieć trakcyjna i podbijany tor. Widać już nowy przystanek Wieliszew Centrum i perony na stacji Zegrze Południowe. Kiedy ruszą pierwsze pociągi?
Tunel w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej ma zatem znaczenie lokalne, jest tam jezdnia o przekroju dwukierunkowym, chodnik i szeroka ścieżka rowerowa, z której już od jakiegoś czasu chętnie korzystają mieszkańcy.

Nowy tunel w Legionowie od wakacji?

Jak poinformował redakcję Legio24 Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Legionowie, nie wpłynął jeszcze wniosek o dopuszczenie tunelu do użytku. Kiedy zostanie złożony? Nie wiadomo.

- Obecnie trwają odbiory techniczne. Jest to długotrwały i skomplikowany proces - wyjaśnia rzecznik prasowy legionowskiego ratusza Kamil Stępkowski. Zgromadzenie pełnej dokumentacji może potrwać nawet kilka tygodni.

Budowa tunelu na legionowskim Bukowcu wraz z pobliskim układem drogowym pochłonęła prawie 41 mln zł. Ponad 14,6 mln zł na tę inwestycję dorzuciło PKP PLK, pozostałą część sfinansowało miasto (około 24,6 mln zł). Jest to zatem jedna z największych inwestycji miejskich, którą sfinansował samorząd Legionowa.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA