REKLAMA

Legionowo

budżet obywatelski »

 

Nowe "osiedla" na terenach trzech największych parków w Legionowie?

  24 maja 2023

alt='Nowe "osiedla" na terenach trzech największych parków w Legionowie?'
DB

Już na wstępie uspokajamy - nie chodzi o dogęszczenia zabudowy betonowej. Jeden z pomysłów budżetu obywatelskiego Legionowa zakłada zakup i montaż budek lęgowych dla ptaków, nietoperzy i wiewiórek a także domków dla jeży i owadów oraz karmników dla ptaków w parku Zdrowia, parku im. Jana Pawła II oraz w parku miejskim im. Solidarności. Czy mieszkańcom spodoba się ten ekologiczny projekt?

REKLAMA

- W większości przypadków, zarówno zabudowa, jak i sposób urządzania zieleni miejskiej nie sprzyjają zajmowaniu tych terenów przez zwierzęta. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na zubożenie bazy pokarmowej oraz brak odpowiednich siedlisk i schronień. Wnioskowany projekt ma na celu uzupełnienie dostępnych miejsc przebywania, gniazdowania i zimowania różnych gatunków zwierząt w trzech parkach na terenie Legionowa, o dodatkowe, spełniające wymagania tych gatunków - uzasadnia celowość wydania 20 tys. Czy legionowianie rozwiążą problemy mieszkańców ulicy Daliowej? Czy legionowianie rozwiążą problemy mieszkańców ulicy Daliowej?
Do legionowskiego budżetu obywatelskiego zgłoszono w tegorocznej edycji 14 pomysłów. Wśród nich aż dwa dotyczą ulicy Daliowej. Co chcą zmienić mieszkańcy Bukowa?
złotych z budżetu miasta autor projektu.

Ekoprojekt na terenach trzech legionowskich parków

W ramach projektu przewidziany jest łącznie zakup i montaż 21 budek lęgowych dla ptaków przymocowanych do drzew w trzech największych legionowskich parkach, dziewięć budek lęgowych dla wiewiórek, po dwa karmniki dla ptaków w każdym z trzech parków, po jednym domku dla owadów w każdym z trzech parków, po dwa domy dla jeży, po dwie budki dla nietoperzy oraz zakup 40 kg karmy dla ptaków na rozpoczęcie funkcjonowania karmników (np. na bazie słonecznika niełuskanego). Autor tego ekoprojektu przewidział też konieczność czyszczenia budek lęgowych i karmników, co zostało ujęte w kosztach do poniesienia, po realizacji projektu.

Czy ten ekoprojekt spodoba się legionowianom? To się okaże podczas głosowania mieszkańców, które przeprowadzone zostanie od 12 lipca do 4 września br. Jego wyniki poznamy 10 dni później. Ewentualna realizacja powinna nastąpić już w przyszłym roku.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Janek80

24.05.2023 12:58

Dobry tytuł! Już myślałem, że będą kolejne bloki.

# Sebastian

25.05.2023 03:51

Kiedy są głosowania mieszkanców?

# Wredny Kocur

26.05.2023 09:54

Clickbait to typowy znak upadających mediów/kanałów YT. Fajnie, że się wpisujecie w tą absolutną regułę.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy