REKLAMA

Bielany

Budżet partycypacyjny

 

Trzynaście progów na Kochanowskiego? "To lokalna ulica"

  29 czerwca 2017

alt='Trzynaście progów na Kochanowskiego? "To lokalna ulica"'

Przeniesienie ruchu rowerów na jezdnię i co najmniej dwie fizyczne przeszkody, spowalniające auta - takie zmiany czekają w tym roku ulicę na Piaskach.

REKLAMA

Zbliżająca się budowa ronda na skrzyżowaniu Rudnickiego i Kochanowskiego będzie oznaczać spore zmiany w organizacji ruchu w całej okolicy. Zarząd Dróg Miejskich zdecydował, że przy okazji uspokoi ruch na wschodnim odcinku Kochanowskiego, pomiędzy planowanym rondem a al. Reymonta, budując tam wyniesione przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym i dodatkowy próg zwalniający. Co więcej, "ciąg pieszo-rowerowy" zostanie przekształcony w chodnik zgodnie z zasadą, że na drogach lokalnych rowerzyści powinni jechać jednym pasem z samochodami.

- Ścieżka rowerowa nie spełnia wymagań zawartych w "Standardach projektowych i wykonawczych dla systemu rowerowego w Warszawie" - czytamy w raporcie, przygotowanym po konsultacjach społecznych. - Istniejąca szerokość jezdni Kochanowskiego (7 metrów) pozwala bezpiecznie korzystać zarówno samochodom osobowym, jak i rowerzystom.

Dwanaście dodatkowych progów?

Jeśli taka będzie wola mieszkańców, na Kochanowskiego przybędzie nie jeden, ale trzynaście progów zwalniających. Jeden z mieszkańców zgłosił do budżetu partycypacyjnego wart 37 tys. zł projekt "Bezpieczna droga do szkoły". Pod tym zagadkowym tytułem kryje się właśnie montaż dwunastu progów na odcinku od Rudnickiego do al. Reymonta.

- Obecnie Kochanowskiego stanowi objazd dla skrzyżowania Maczka z Powstańców Śląskich - pisze pomysłodawca progów. - Wielu kierowców zapomina, że jest to ulica lokalna. Przy niej znajdują się parkingi, z których ciężko wyjechać, ponieważ samochody jeżdżą bardzo szybko. Ulicę przecinają przejścia dla pieszych, które są wykorzystywane przez dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej. Często zdarza się, że kierowcy nie ustępują pierwszeństwa pieszym.

Kup bilet

Koniec z jeżdżeniem między progami?

Ponieważ zachodnim odcinkiem Kochanowskiego kursują autobusy linii 103, 122, 180 i 409, można tam zamontować tylko progi wyspowe, umożliwiające wygodny przejazd dużych pojazdów. Na wielu jezdniach, na których zostały założone, kierowcy osobówek masowo przejeżdżają środkiem. Podczas sprawdzania projektu urzędnicy z Biura Polityki Mobilności i Transportu zaproponowali rozwiązanie, mające to uniemożliwić. Chodzi o budowę specjalnych wysepek lub przewężenia jezdni.

- Realizacja projektu wiązać się będzie z likwidacją części miejsc parkingowych na wysokości zamontowanych progów wyspowych i tym samym ograniczy liczbę ogólnodostępnych miejsc parkingowych przy ul. Kochanowskiego - informuje BPMiT.

Na projekty budżetu partycypacyjnego na przyszły rok można głosować do 30 czerwca:

  • na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl
  • w poniedziałki w godz. 8.00-18.00 i od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00 w urzędzie dzielnicy (Żeromskiego 29)
  • od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym (Conrada 6), Szkole Podstawowej nr 263 (Szegedyńska 11), przychodni na Piaskach (Kochanowskiego 19), Młodzieżowym Domu Kultury (Andersena 4), Szkole Podstawowej nr 187 (Staffa 21), Klubie Seniora Barka (Klaudyny 18a) i Szkole Filialnej nr 273 (Arkuszowa 202).

    (dg)

  •  

    REKLAMA

    Komentarze (9)

    # stary_wojtek

    29.06.2017 10:43

    Super, na Bielanach w tej okolicy i tak jest za dużo miejsca parkingowych (więcej niż zero). Za to bloków mamy za mało, wincyj!

    # rzyt piaski

    29.06.2017 15:31

    Mam nadzieję że pomysłodawców dopadnie świerzb pod pachami i paraliż rąk żeby nie mogli się podrapać.

    # Nika

    29.06.2017 21:31

    Jestem za progami. Jak kultury nie można nauczyć to trzeba wymusić.

    REKLAMA

    # chomik

    30.06.2017 00:53

    Przejścia dla pieszych - OK, niech będą przewężenia.
    Ale 12 progów to przesada. Proszę uwzględnić każdorazowe hamowanie + przyśpieszanie (bo tak najczęściej wszyscy jeżdżą, zamiast zachować stałą prędkość) i związane z tym zwiększenie emisji spalin i pyłu z tarcz hamulcowych.

    # Kamilekxx

    30.06.2017 13:15

    12 progów to jakiś żart, moim zdaniem powinno być ich jeszcze więcej aby ta hołota nauczyła się przepisowo jeździć. A jak się wkurzę to sam kupie http://livedata.pl/w-jakim-celu-instaluje-sie-progi-na-parkingach/, aby tych buraków nauczyć jeździć.

    # kirk

    04.08.2017 10:33

    Mieszkam w tej okolicy od 1972 r i niestety, jak nie jestem za ograniczeniami, tak tutaj zgadzam się w zupełności. Ludzie nie przestrzegają przepisów i inaczej nie wymusi się na nich bezpiecznego użytkowania dróg. Moja uwaga dotyczy również ruchu rowerowego jak i pieszego. Dodałbym, że potrzebne są na gwałt takie progi na uliczce dojazdowej do rampy Megasamu, bo jeździ tam całkiem sporo debili, którzy cisną swoje sztrucle ile tylko z nich wycisną jeszcze mogą. A przecież z za stojących licznie samochodów może w każdej chwili wyjść człowiek, lub zwierzę.
    Wydaje mi się jedynie, że przy szerokości jezdni ul. Kochanowskiego jak i chodników błędem będzie przeniesienie ruchu rowerowego na jezdnię, bo raczej nie usprawni to ruchu.

    REKLAMA

    # zawilec

    04.08.2017 10:36

    Jak 180 zabiorą od września to dopiero będzie ograniczenie komunikacyjne.

    # Aytek

    23.01.2019 12:39

    A gdzie jest ochrona środowiska , przez te progi na Kochanowskiego mamy więcej spalin bo każdy hamuje a potem dodaje gazu przez co osiedle się nasyca się ołowiem, samo zdrowie Pozdrawiam pomysłodawców tych beznadziejnych pomysłów drogowych

    # Wiosenka

    24.05.2019 21:12

    Wiosna zapewni dobre wynagrodzenie i godne starzenie. Płaca minimalna powinna wynosić w Polsce 1000 euro.#wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
    https://imgbbb.com/image/emzjZ

    REKLAMA

    więcej na forum

    REKLAMA

    Najnowsze informacje na TuBielany

    REKLAMA

    REKLAMA

    REKLAMA

    REKLAMA

    Lato 2025
    Lato 2025
    Lato 2025

    Misz@masz

    Artykuły sponsorowane

    REKLAMA

    REKLAMA

    Promocje Cyfrowe.pl
    Promocje Cyfrowe.pl
    Promocje Cyfrowe.pl

    Kup bilet

    Znajdź swoje wakacje

    Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

    Polecamy w naszym pasażu

    Wstąp do księgarni