Tramwaj na Derby dopiero za 15 lat?
4 listopada 2015
Według aktualnych planów inwestycyjnych linia tramwajowa na wschodnią Białołękę powstanie do 2030 roku.
Mieszkanka Choszczówki: Dziki zabiły psa sąsiadów
W Choszczówce (w okolicy ul. Brzozowy Zagajnik) dziki zabiły pieska sąsiadów. Sąsiad wyszedł z dwoma psami na spacer i miał pecha, że znalazł się na drodze, którą maszerowało stado dzików. To prawda, że psy nie były na smyczy i że mniejszy z piesków zaczął szczekać. Niby wina sąsiada, bo nie prowadził psów na smyczy, ale...
torowisko na Matki Teresy, Wincentego i wzdłuż planowanej Trasy Olszynki Grochowskiej w kierunku osiedla Derby. Niestety oczekiwana przez mieszkańców wschodniej Białołęki inwestycja planowana jest w okresie "do 2030 roku". Wcześniej mają powstać linie tramwajowe między innymi na Gocław oraz Stegny i Wilanów.
Docelowo na wschodniej Białołęce tramwaje mają jeździć wzdłuż Trasy Olszynki Grochowskiej i Trasy Mostu Skłodowskiej-Curie na północ od osiedla Derby, ale te odcinki istnieją tylko na papierze (w studium uwarunkowań przestrzennych Warszawy) i powstaną najwcześniej po 2030 roku, prawdopodobnie dopiero razem z obiema trasami ruchu.
Dominik Gadomski
.






































