REKLAMA

Wawer

drogi »

 

Trakt Lubelski: drogowy chaos na objazdach

  22 października 2013

alt='Trakt Lubelski: drogowy chaos na objazdach'

- Napiszcie o tym, co dzieje się teraz na Przygodnej i Masłowieckiej. Po zamknięciu skrzyżowania Trakt Lubelski/Bronowska tabuny samochodów wciskają się w wąskie i nieprzygotowane na takie natężenie ruchu ulice. Dzieci maszerują ze szkoły po wąskim chodniku obok pędzących aut - napisali mieszkańcy, prosząc o interwencję. Czego chcą? Zakazu ruchu, ale nie dla nich samych. - Jeżdżą tędy głównie kierowcy z Otwocka - dodają.

REKLAMA

Mieszkańcy opisują, że objazdy zaplanowane są bez sensu, a nawet sami rodzice odwożąc dzieci do szkoły łamią wszelkie możliwe przepisy, np. jeżdżąc po chodnikach.

Propozycja jest krótka: wprowadzić zakaz ruchu z wyłączeniem mieszkańców. Do 15 listopada powinien zostać udrożniony przejazd z Bronowskiej na ul. Trakt Lubelski, w stronę ul. Zwoleńskiej.

Niestety, wygląda na to, że poza zdrowym rozsądkiem kierowców nic nie poprawi bezpieczeństwa w tym rejonie.

- Mamy tu do czynienia z sytuacja nadzwyczajną. Mamy nadzieję, że remont zakończy się zgodnie z planem - do końca tego roku. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo nie ma możliwości innej organizacji ruchu. Nie może być dyskryminowania kierowców spoza Wawra. Wszystkie te jezdnie są drogami publicznymi. Nawet jeśli można by było ustawić takie znaki, to którędy kierowcy spoza Wawra mieliby objeżdżać remontowany odcinek? - pyta radny Marcin Kurpios. Z kolei radny Andrzej Krasnowolski podkreśla, że wyłączenie z ruchu Traktu Lubelskiego stwarza ogromne problemy, bo Zerzeń i całe Nadwiśle ma bardzo uboga sieć drogową.

- Zarząd Dróg Miejskich musiał wyznaczyć objazd istniejącymi ulicami i oczywiście powoduje to znaczne utrudnienia dla mieszkańców - szczęśliwie utrudnienia są tylko czasowe. Konieczna jest zwiększona uwaga nie tylko kierowców, ale i pieszych. Proponuję przetrwać ten okres ciesząc się faktu, iż Trakt Lubelski będzie wyremontowany. Ubolewać należy zdecydowanie, że nie zostanie zbudowana niezbędna przecież ścieżka rowerowa - mówi Krasnowolski.

O problem zapytaliśmy wawerską policję, która obiecała sprawdzić sytuację.

- Policjanci z Wawra podjęli decyzję o objęciu wskazanego miejsca doraźną kontrolą przez służby patrolowe oraz doraźnym obchodem dzielnicowego - zapowiada oficjalnie rzeczniczka komendanta rejonowego policji, podkom. Joanna Węgrzyniak.

Prace do lipca

Zorganizowane na czas remontu Traktu objazdy budzą niezadowolenie - ale według władz miasta innej możliwości organizacji ruchu nie ma.

- Na wprost wejścia do szkoły przy ul. Przygodnej wybudowano barierę ochronną uniemożliwiającą nagłe wtargnięcie dzieci na jezdnię. Dodatkowo to zabezpieczenie rozszerzono o słupki ochronne, w obydwu kierunkach, wykluczające możliwość parkowania samochodów na chodniku w rejonie szkoły. Szkoła wyznaczyła też pracownika odpowiedzialnego za przeprowadzanie dzieci przez jezdnię - mówi Waldemar Szymanek z Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym i przedstawia harmonogram prac na Trakcie Lubelskim. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do 15 listopada udrożniony zostanie przejazd z Bronowskiej na ul. Trakt Lubelski, w stronę Zwoleńskiej.

- Jeśli pogoda dopisze, w tym roku prace będą kontynuowane na ul. Trakt Lubelski, na odcinku od Lebiodowej w stronę Kadetów, a na fragmencie od Kombajnistów do Zwoleńskiej rozpoczną się od początku nowego sezonu budowlanego 2014 r. - z postępem około 400 metrów na miesiąc. Potem prace przeniosą się na ul. Zwoleńską. Na odcinku do Rogatkowej zakończą się w lipcu przyszłego roku - zapowiada Szymanek.

AS

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# skudi

22.10.2013 21:31

A kiedy naprawa nawierzchni od Kadetów do Płowieckiej i od Zwoleńskiej do Wału Miedzeszyńskiego?

# mieszkanka

24.10.2013 13:14

To Pan Waldemar Szymanek "ogłosił w imieniu Ratusza", że są pieniądze na modernizację Traktu Lubelskiego i Zwoleńskiej (chodnik, odwodnienia, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, wiaty przystankowe)....
Po oddaniu Traktu i Zwoleńskiej znów jak bumerang wróci problem ścieżki rowerowej i zatok autobusowych, bez nich nie poprawi się płynność ruchu i bezpieczeństwo.
Pora zacząć realizować te dwa elementy infrastruktury drogowej w ciągu tych ulic.

# kościesza

27.10.2013 22:01

Kurpios gada głupoty, tak jak i Krasnowolski bowiem ciąg Masłowiecka/Przygodna nie został opisany i oznakowany jak objazd. Oficjalny objazd jest poprowadzony innymi ulicami. Proszę więc nie pisać rzeczy, które nie maja oparcia w faktach. Kierowcy jadący ww. ulicami nie korzystają z objazdu lecz jadą ulicą lokalną, na której można spodziewać się np. parkujących aut.

REKLAMA

# prl

04.11.2013 13:16

No faktycznie mieszkańcy Przygodnej mogą się wkurzyć. Na pocieszenie - mieszkańcy Zwoleńskiej mają tak przez cały rok, jest tam również tylko wąski chodnik, którym obok pędzących samchodów maszerują dzieci do szkoły.
Zwoleńska to wyjątkowo niebezpieczna ulica dla pieszych i rowerzystów, szkoda że ten tzw. "remont" to tyko załatanie dziur w jezdni.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe