REKLAMA

Żoliborz

inwestycje »

 

Sanepid zablokował budowę tężni na Sadach Żoliborskich

  27 marca 2024

alt='Sanepid zablokował budowę tężni na Sadach Żoliborskich'
Tężnia w Legionowie, Fot. DB

O budowie tężni solankowej na terenie Sadów Żoliborskich słyszymy od kilku lat. Ostatnio o tę inwestycję w swojej interpelacji do władz dzielnicy postanowiła zapytać radna Joanna Tucholska.

REKLAMA

- Większość warszawiaków kojarzy tężnie z Konstancinem-Jeziorną i innymi uzdrowiskami, ale niewielkie, parkowe inhalatoria można budować w dowolnym miejscu. Od kilku lat powstają także w wielu osiedlach Warszawy. W programie wyborczym w 2018 roku obiecałam mieszkańcom zbudowanie takiej tężni na Sadach Żoliborskich. Uzyskałam akceptację władz dzielnicy dla tej inwestycji, ale sprawa nie została zrealizowana do dziś - napisała radna, która poprosiła o informację, na jakim etapie jest ta inwestycja.

Pandemia pokrzyżowała plany

Jak się okazało, inwestycję zablokowała... pandemia. - Wybuch pandemii covid-19 i w związku z tym negatywna opinia sanepidu dotycząca użytkowania tężni w okresie zagrożenia epidemiologicznego wstrzymała podjęcie działań związanych z rozpoczęciem przygotowań do budowy tężni na terenie Sadów Żoliborskich - wyjaśnia rzeczniczka prasowa żoliborskiego ratusza Donata Wancel. - W związku ze zniesieniem restrykcji związanych z pandemią możliwe jest ponowne rozpoczęcie starań o utworzenie takiego zadania inwestycyjnego. Z uwagi na wyjątkowy charakter parku Sady Żoliborskie oraz zaangażowanie mieszkańców w jego pielęgnację, inwestycję taką chcielibyśmy przeprowadzić w porozumieniu i we współpracy z użytkownikami parku - dodaje.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy urząd przystąpi do prac. W dużym stopniu jest to uzależnione od wygospodarowania pieniędzy na ten cel.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Żoliborek

27.03.2024 15:24

Tłumaczenie, że to Sanepid to jakaś żałosna wymówka. O Covidzie już dawno świat zapomniał, więc dawno można było zbudować. Ściema dla naiwnych

# Ech...

27.03.2024 17:31

Budowa takiej tężni to miesiąc prac. Projekt, pozwolenia, podłączenia - rok do półtora. Jak widać najdłużej trwa faza zabierania się do pracy przez pana Burmistrza

# Jehsbsjsn

27.03.2024 21:40

Powariowali z tymi tężniami, przecież to jest solanka, bynajmniej nie obojętna dla roślin itd.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA