REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Teraz Brzeziny! Wreszcie wygodny łącznik na wschodniej Białołęce

  25 kwietnia 2013

alt='Teraz Brzeziny! Wreszcie wygodny łącznik na wschodniej Białołęce'

Trwa budowa popularnego łącznika do Białołęckiej. Mieszkańcy okolic ul. Brzeziny już niedługo odetchną z ulgą.

REKLAMA

Dokończenie ulicy Brzeziny było bardzo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją. Już rok temu pisaliśmy, że "niebawem" rozpocznie się budowa brakującego fragmentu drogi gruntowej pomiędzy wykonaną już ul. Brzeziny a Białołęcką. Ulicę Brzeziny połączy się z Białołęcką Ulicę Brzeziny połączy się z Białołęcką
Dokończenie ulicy Brzeziny jest bardzo wyczekiwaną inwestycją mieszkańców tago rejonu wschodniej Białołęki. Po wielu latach borykania się z wyrwami pojawiła się szansa, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa brakującego fragmentu drogi gruntowej pomiędzy wykonaną już ul. Brzeziny a Białołęcką.
Niebawem, czyli 12 miesięcy później prace ruszyły i wszystko wskazuje na to, że w ciągu dwóch miesięcy droga zostanie dokończona.

Właściciel powiedział "nie"

Ulica Brzeziny została wybudowana kilka lat temu. Niestety nie w całości. Przy jej wylocie do ul. Białołęckiej pozostał krótki odcinek drogi gruntowej. Wówczas budowę zablokował właściciel fragmentu terenu pod planowaną jezdnią, który nie zgadzał się na budowę ulicy.

- Ten 160-metrowy fragment ul. Brzeziny straszył więc wielkimi dziurami. Przebrnięcie przez niego pieszo lub samochodem było dużym wyzwaniem. Ulica zostanie zbudowana w trybie tzw. specustawy drogowej. W toku jest procedura pozyskania gruntu. Mamy już gotową dokumentację techniczną - mówił rok temu radny Waldemar Roszak. Kilka lat temu inwestycję zablokował właściciel fragmentu terenu pod planowaną jezdnią, który nie zgadzał się na budowę ulicy.

O dobudowanie brakującego fragmentu zabiegała też radna Agnieszka Borowska, która podkreślała, że ulica jest często wykorzystywana przez mieszkańców jako łącznik dla osiedli przy Zdziarskiej, Ostródzkiej, Kąty Grodziskie, Mochtyńskiej, Kobiałka, Ruskowy Bród - którzy chcą się dostać na ul. Białołęcką, a następnie w kierunku mostu przez Kanał Żerański lub dalej w kierunku ul. Białołęckiej albo na Annopol.

Już za dwa miesiące powinno być lepiej - dziś na ul. Brzeziny pojawiły się już krawężniki, trwają dalsze prace. Do czerwca ma zostać wykonana droga, chodnik (po jednej stronie), zjazdy na posesje i oświetlenie. Wartość wszystkich prac modernizacyjnych to prawie 270 tys. zł, prace powinny potrwać nie dłużej niż trzy miesiące.

- Cieszę się, że skończą się wreszcie tumany kurzu unoszące się z dziur w ziemi. To był prawdziwy "hardcore" - komentuje Borowska.

AS

.
 

Komentarze (5)

# Baba

27.04.2013 18:21

No i przestali robić! Tydzień temu zeszli z budowy. Co na to burmistrz Smoczyński?

# RACJONALIZATOR

28.04.2013 14:39

Widocznie "ONI" Brzeziny zaczęli z powrotem traktować jak wioskę podwarszawską sprzed czasów wchłonięcia jej w granice Warszawy.

# smoczyński

30.04.2013 12:56

Tuż po rozstrzygnieciu przetargu na budowe tego odcinka ulicy MPWiK zgłosiło zamiar ułozenia tuż obok krawęznika fragmentu sieci wodociagowej. Udało nam sie doprowadzić wykonawców obu tych inwestycji do porozumienia, dzieki któremu oba kolidujace ze soba zadania beda mogły byc wykonane w zaplanowanym terminie, czyli do konca czerwca. Jest oczywiste, ze budowa drogi przed połozeniem wodociagu byłaby nieracjonalna. Niestety, do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy MPWiK upora sie z przetargiem na swoją inwestycję.
Wykonawca drogi zapewnia, że nie ma zagrożenia co do terminu wykonania przez niego jego zakresu prac.

REKLAMA

# Baba

30.04.2013 16:12

Dzięki za odpowiedź. Liczymy, że tak rzeczywiście będzie.

# Marco

16.05.2013 11:44

No tez się obawiałem co się stało ze się zatrzymalo.. Ale dobrze wiedzieć ze jednak ktoś jeszcze myśli!
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024