REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

zdrowie

 

Szpital Bródnowski imienia Matki Teresy? Uroczystość była, nazwy nie ma

  26 stycznia 2022

Szpital Bródnowski imienia Matki Teresy? Uroczystość była, nazwy nie ma
W lutym Szpital Bródnowski gościł biskupa Romualda Kamińskiego, który odwiedził placówkę z okazji Światowego Dnia Chorego. źródło: Facebook / Mazowiecki Szpital Bródnowski sp. z o.o. w Warszawie

Nasz czytelnik natknął się na informację, że dziesięć lat temu placówka na Bródnie otrzymała imię błogosławionej Kościoła katolickiego. Sprawdziliśmy, jak wygląda to od strony formalnej.

REKLAMA

W marcu 2011 roku katolickie media na czele z "Gościem Niedzielnym" donosiły, że Matka Teresa z Kalkuty (Agnes Gonxha Bojaxhiu) - wówczas katolicka błogosławiona, dziś święta - została patronką Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego.

REKLAMA

Szpital Matki Teresy?

Według krótkiej relacji "Gościa Niedzielnego" w szpitalu odbyła się uroczystość nadania imienia, podczas której przemawiał arcybiskup Henryk Hoser (1942-2021). Skoro Szpitalowi Bródnowskiemu nadano imię Matki Teresy, dlaczego nie jest ono używane? Warto przypomnieć, że Szpital Bielański oficjalnie nosi imię Jerzego Popiełuszki i używa pełnej nazwy. Z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy wynika, że uroczystość z 2011 roku była nieformalna.

- Żadnej zmiany nazwy nie było - przekazał nam Piotr Gołaszewski, rzecznik szpitala na Bródnie. - Szpital jako spółka działa pod marką "Mazowiecki Szpital Bródnowski", zwyczajowo jest nazywany Szpitalem Bródnowskim i to zamyka kwestię nazwy. Dobrym przykładem jest Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny, taka jest jego nazwa oficjalna nazwa. Oddzielną kwestią jest sprawa nadawania patronów. Tu mówimy o patronce szpitala, która jak sądzę ze względu na charakter swojej pracy i działań na rzecz chorych i potrzebujących, może dodatkowo wskazywać na misję i zadania szpitala. Reasumując, nazwa jest taka, jaka była nadana w czasie powstania spółki i nie uległa ani wcześniej, ani ostatnio zmianie.

(dg)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA