REKLAMA

Bemowo

różne »

 

Szczury się panoszą

  7 marca 2008

- W ostatnim wydaniu "Echa" pisaliście o problemach ze szczurami przy ulicy Okrętowej. Temat sięga o wiele dalej. Jestem jednym z mieszkańców osiedla Lazurowa. Tutaj szczury zadomowiły się na dobre. Żerują niemal wszędzie. W szczególności ukochały sobie miejsce pod kontenerami do segregacji odpadów.

REKLAMA

Kiedy firma zabierająca śmieci ruszy pojemniki ukazuje się przerażający widok. Wielkie stado szczurów uciekających, gdzie się da. To nie jedyne miejsce. Pojawia-ją się też w blokach. Przedostają się za ekrany osłaniające rury i do wentylacji. Są po prostu wszędzie. Już od kilku lat prosimy administrację, by zajęła się proble-mem. Do tej pory nie poczyniono żadnych konkretnych kroków poza tym, że za-mieszczono na klatkach prośbę o niewyrzucanie odpadków i chleba przez okna. Na tym się skończyło - mówi jeden z mieszkańców.

- Nie jest prawdą, że spółdzielnia nic nie robi. Bardzo często wykładamy specjalistyczne, coraz to nowe trutki o przedłużonym działaniu - odpowiada prezes spółdzielni Ryszard Sędziak. - Ja osobiście szczurów w osiedlu nie widziałem, mimo że też tu mieszkam. Jednak problem musi istnieć, skoro mieszkańcy o nim mówią. Mogę tylko zapewnić, że robimy wszystko, by gryzonie wytępić. Nie jest to jednak takie proste. Te zwierzęta są bardzo sprytne i ostrożne jednocześnie. Środki dos-tępne na rynku nie są doskonałe.

Zdecydowanie najlepszą metodą na wypłoszenie szczurów są koty, ale niestety wielu mieszkańców tych zwierząt też nie lubi.

Agnieszka Pająk-Czech

Wyjaśnienie

W poprzednim wydaniu "Echa" w artykule "Szczury jak koty przy przedszkolu" przytoczyliśmy wypowiedź Czytelniczki, która opowiedziała o tym, jak kiedyś szczury zaatakowały dzieci w ośrodku opiekuńczym. Czytelniczka wyraziła obawę, że bliskie sąsiedztwo przedszkola i nie sprzątanego wysypiska, na którym zagnieź-dziły się szczury stanowi potencjalne zagrożenie dla placówki. To zdanie zaniepo-koiło rodziców. Uspokajamy zatem, że obecnie żadna z okolicznych placówek nie jest zagrożona. Nie odnotowano ani jednego przypadku zbliżenia się gryzoni do znajdujących się w pobliżu wysypiska przedszkoli. W placówkach jest czysto i bezpiecznie. Szczury idą przede wszystkim tam, gdzie jest brudno i gdzie znajdą coś do jedzenia. To oczywiście nie zmienia faktu, że z wysypiskiem i szczurami należy się czym prędzej uporać.

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe