REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Światła na skrzyżowaniu permanentnie nie działają. "Walczę o życie skręcając w lewo"

  26 października 2022

Światła na skrzyżowaniu permanentnie nie działają. "Walczę o życie skręcając w lewo"
TuStolica.pl

W ostatnich tygodniach sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Wał Miedzeszyński i Kadetów mocno daje "popalić" kierowcom korzystającym z tej ruchliwej arterii. Przestrzegają oni, że może dojść do tragedii.

REKLAMA

Do naszej redakcji w ostatnich tygodniach dociera coraz więcej sygnałów od kierowców, którzy korzystają z ze skrzyżowania Wału Miedzeszyńskiego z Kadetów. Awaria świateł drogowych jest tu na porządku dziennym. -To tylko kwestia czasu i dojdzie tu do tragedii - mówią czytelnicy.

Sygnalizacja na Wale Miedzeszyńskim często nie działa

- Sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu ma awarię prawie codziennie, a nieraz kilka razy dziennie.

Skręt w lewo jest bardzo niebezpieczny. Codziennie walczę o życie - mówi nam jeden z kierowców. Inny dodaje, że często widzi, jak kierowcy przejeżdżają przez to skrzyżowanie z małymi dziećmi i drżą, żeby ich i siebie nie pozabijać.

Wał Miedzeszyński to droga wojewódzka nr 801 - bardzo popularna trasa, po której kierowcy lubią poruszać się bardzo szybko. Wiele razy dochodziło tu do poważnych wypadków. Wszystkie relacje Wału Miedzeszyńskiego z innymi ulicami są bardzo niebezpieczne, zaś te, na których sygnalizacja ulega nagłej awarii potrafią kierowców wprawić w prawdziwe osłupienie. Dochodzi wówczas do bardzo groźnych sytuacji.

- Często zniecierpliwieni długim czekaniem na skręt kierowcy w pewnym momencie decydują się wykonać manewr. W tym czasie z naprzeciwka pędzą auta, które wykorzystują pierwszeństwo przejazdu i ani myślą o zdjęciu nogi z gazu przed skrzyżowaniem - mówi nam jeden z kierowców.

Co na to ZDM?

- Skrzyżowanie było niedawno modernizowane. W trakcie robót ze względu na przepięcia sieci na nową instalację mogło dochodzić do wyłączeń. Prace są jeszcze pod obserwacją i wspólnie z wykonawcą wyłapujemy usterki do poprawki - wyjaśnia rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Mikołaj Pieńkos. Serwisanci sygnalizacji świetlnej są zresztą widywani na miejscu. Oby zdążyli przed wypadkiem.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# Marian

26.10.2022 21:52

Za to świetnie działają światła na pustym przejściu przy Cyklamenów. Trzask wyłączył guziki żeby dokuczyć kierowcom i dokucza zatrzymując co kilikanaście sekund na pustym przejściu setki samochodów. Smog? A co go obchodzi smog. Ważne że najwięksi wrogowie czyli kierowcy cieprią.

# mike

18.11.2022 19:30

Oczywiście, przyciski zostały wyłączone pod pretekstem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pandemię dawno mamy za sobą, a światła blokują płynny ruch. Kolejne kuriozum jest na światłach w kierunku Warszawy przy skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego z Przewodową, na której ruch jest minimalny.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA