REKLAMA

Wawer

kultura

 

Stanisław Soyka wystąpi w Międzylesiu

  7 lutego 2023

Stanisław Soyka wystąpi w Międzylesiu
źródło: Wawerskie Centrum Kultury

W sobotę 25 lutego w Wawerskim Centrum Kultury w warszawskim Międzylesiu wystąpi Soyka Kwartet. Podczas koncertu usłyszymy m.in. piosenki z ostatniego albumu "Muzyka i słowa Stanisław Soyka".

REKLAMA

"Stanisław Soyka - śpiewak, instrumentalista, kompozytor - już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Konserwator nakazał wyremontowanie starej elektrowni w Falenicy Konserwator nakazał wyremontowanie starej elektrowni
Konserwator zabytków nakazał firmie Stoen Operator przeprowadzenie remontu Elektrowni Gminy Letniska Falenica. Budynek został oddany do użytku w 1929 roku. Jest świadectwem intensywnego rozwoju warszawskiej Falenicy i jednym z ostatnich reliktów zabudowy fabrycznej w południowo-wschodniej Warszawie.
Nigdy nie poddał się modom i trendom" - tak przedstawiają pochodzącego z Górnego Śląska artystę organizatorzy koncertu w Warszawie.

Soyka w Warszawie

Podczas koncertu Soyka Kwartet w Wawerskim Centrum Kultury w Międzylesiu usłyszymy piosenki z ostatniego albumu "Muzyka i słowa Stanisław Soyka", pieśni napisane do wierszy poetów polskich i nie tylko ("Allegro ma non troppo" Wisławy Szymborskiej, "Który skrzywdziłeś..." Czesława Miłosza, "Tylko brać" Agnieszki Osieckiej), w sąsiedztwie takich szlagierów, jak "Absolutnie nic", "Cud niepamięci" czy "Tolerancja".

Stanisławowi Soyce towarzyszyć będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, Kuba Sojka na perkusji oraz Zbyszek Brysiak na perkusjonaliach. Jak piszą organizatorzy, Soyka Kwartet stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Kup bilet

Koncert Stanisława Soyki

Koncert odbędzie się 25 lutego o godz. 19:00 w sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury przy Żegańskiej 1A, obok stacji kolejowej Warszawa Międzylesie. Bilety w cenie 50 zł można kupić na stronie WCK (www.wck-wawer.pl/kup-bilet) lub w kasie (w dni powszednie w godz. 9:00-16:00).

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA