REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

oświata

 

Szkoła imienia Papcia Chmiela zbiera na sztandar

  20 stycznia 2023

Szkoła imienia Papcia Chmiela zbiera na sztandar
źródło: Zrzutka.pl

Twórca komiksu "Tytus, Romek i A'Tomek" Papcio Chmiel, czyli Henryk Jerzy Chmielewski, został w tym miesiącu patronem Szkoły Podstawowej nr 361 w Warszawie. Teraz podstawówka zbiera pieniądze na sztandar.

REKLAMA

"Gdy sięgniemy pamięcią do naszych lat szkolnych, kiedy zbieraliśmy się na apelu i zaczynaliśmy go od śpiewania hymnu, z pewnością przypomnimy sobie również, że podczas tych uroczystości wybrani uczniowie z dumą i najwyższą powagą nieśli sztandar szkoły. Symbol ten to znacznie więcej niż pięknie obszyty i wyhaftowany kawałek tkaniny. To jeden z najważniejszych symboli każdej szkoły" - pisze rada rodziców. Papcio Chmiel patronem podstawówki na Białołęce Papcio Chmiel patronem podstawówki na Białołęce
Twórca komiksu "Tytus, Romek i A'Tomek" Papcio Chmiel, czyli Henryk Jerzy Chmielewski, został patronem Szkoły Podstawowej nr 361 w Warszawie. To ekspresowe upamiętnienie artysty zmarłego zaledwie dwa lata temu.

Szkoła imienia Papcia Chmiela

Celem zbiórki jest 15 tys. zł. Na razie gotowy jest projekt sztandaru, a jego szycie już się rozpoczyna. Czas nagli, bo oficjalna uroczystość odbędzie się 7 czerwca.

Choć od śmierci rysownika minęły dopiero dwa lata, Rada Warszawy już zdecydowała o nadaniu imienia Papcia Chmiela Szkole Podstawowej nr 361 na Ruskowym Brodzie. Patrona zaproponowały rada pedagogiczna, rada rodziców i samorząd uczniowski.

REKLAMA

Papcio Chmiel zmarł w 2021 r.

- Nadanie imienia szkole sprawia, że zyskuje ona tożsamość, która odróżnia ją od innych tego typu szkół i czyni ją bardziej rozpoznawalną w środowisku edukacyjnym oraz wśród potencjalnych kandydatów. Wybór pseudonimu artystycznego Henryka Jerzego Chmielewskiego, Papcia Chmiela, jest bardziej adekwatny do kontekstu szkoły podstawowej - czytamy w uzasadnieniu uchwały rady miasta.

Papcio Chmiel zmarł 22 stycznia 2021 roku w Warszawie. W kolejnym miesiącu został pochowany w grobie rodzinnym na Cmentarzu Bródnowskim. Z powodu rządowych zakazów dotyczących liczby osób zebranych na pogrzebach fani "Tytusa" nie mieli możliwości wzięcia udziału w uroczystościach.

(jok)

.
 

Czytaj na ten temat

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA