REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Skradzione w Legionowie i na Targówku. Były w "dziupli" na Białołęce

  25 stycznia 2022

Skradzione w Legionowie i na Targówku. Były w "dziupli" na Białołęce
źródło: KRP VI

Kilkumiesięczne śledztwo funkcjonariuszy z północnopraskiej grupy "Skorpion" doprowadziło do zatrzymania 33-letniego mężczyzny, któremu przedstawiono zarzut paserstwa dwóch japońskich samochodów skradzionych w Legionowie i na warszawskim Targówku.

REKLAMA

W styczniu kryminalni z północnopraskiej grupy "Skorpion" przeprowadzili udaną akcję zatrzymania mężczyzny podejrzanego o paserstwo. Na terenie białołęckiego Bukowa nieopodal Jabłonny mundurowi zabezpieczyli dwa poszukiwane samochody - mazdę skradzioną w marcu ubiegłego roku z terenu Legionowa i toyotę poszukiwaną przez policjantów z Targówka.

REKLAMA

Pojazdy ukrywane na osiedlu Buków

Śledczy ustalili, że oba pojazdy przez jakiś czas były ukrywane na terenie warsztatu samochodowego, następnie zaparkowano je nieopodal na ulicy. Na miejsce wezwano technika, który przeprowadził oględziny pojazdów. Następnie zostały one zabezpieczone na policyjnym parkingu. Policjanci zatrzymali dwóch pracowników warsztatu. Po przesłuchaniu mężczyźni zostali zwolnieni. Operacyjni bardzo szybko natrafili na trop kolejnego mężczyzny, który miał wprowadzić skradzione pojazdy do warsztatu.

REKLAMA

Kolejna "podejrzana" toyota

Kilka dni po namierzeniu warsztatu śledczy zatrzymali 33-latka na terenie Bielan. W bmw, którym się poruszał znaleźli urządzenie służące do wyszukania zabezpieczeń samochodowych emitujących sygnał GPS. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu pięć lat więzienia. W trakcie dalszych działań policjanci zlokalizowali na terenie warsztatu częściowo zdemontowaną toyotę z uszkodzonym przodem. Pojazd został zabezpieczony w celu przeprowadzenia dalszych badań, ponieważ miał ślady ingerencji w numery fabryczne. Sprawa jest rozwojowa.

(db)

Skradzione w Legionowie i na Targówku. Były w "dziupli" na Białołęce
źródło: KRP VI
Skradzione w Legionowie i na Targówku. Były w "dziupli" na Białołęce
źródło: KRP VI
 

Komentarze (8)

# Leon

25.01.2022 09:04

Obcinać łapę i puszczać wolno.

# nick222

25.01.2022 18:11

Urządzeń emitujących sygnał GPS. Ktoś tu chyba powinien się doszkolić z tematu.

# Jrz

25.01.2022 20:00

To skrót myślowy używany powszechnie. Doprecyzowując, chodzi o urządzenia raportujące pozycję pojazdu ustaloną przez odbiornik gps. Raportowanie pozycji możliwe jest na kilka sposób w tym najpopularniejszy - telemetrię/dane GSM. Wydaje się że triangulacja terminala GSM ukrytego a aucie jest pewniejsza, ale złodzieje po pierwsze diagnozują jego obecność a dwa zakłócają jego pracę szerokopasmowymi nadajnikami tzw jeżami (ma sporo anten...)

# Dziadek parkingowy

26.01.2022 11:03

Czy ręka została już odjęta? Nie? No jaka szkoda...

# Man of Kobiałka

30.01.2022 11:46

Białołęka druga co do wielkości dzielnica Warszawy (po Wawrze). Nadal pozostaje dzielnicą skrajności. Od okolic z fabrycznymi nieużytkami, z łąkami i lasami po zabudowę wiejską rodem z PRL, po piękne nowoczesne osiedla. I nie ma się co dziwić, że i złodzieje samochodów wtopili się w te kontrasty. Amen.

REKLAMA

# ANDA

30.01.2022 13:03

#Man of Kobiałka napisał(a) 30.01.2022 11:46
Białołęka druga co do wielkości dzielnica Warszawy (po Wawrze). Nadal pozostaje dzielnicą skrajności.

Białołęka to przyszłe getto, stracona dzielnica gdzie miasto upycha wszystkie niewygodne spalarnie, oczyszczalnie, kompostownie, więzienia, elektrownie, wysypiska, składowiska, zajezdnie.

# Kot

04.02.2022 22:59

Getto to masz na dzielnicach gdzie już nie ma miejsca a budują bloki na siłę, tj. Prawie wszystkie dzielnice z lewej strony Wisły. Białołęka ma oczyszczalnie i elektrownie, ale jest na tyle duża(dzielnica) że jakoś to nie przeszkadza. Poczytaj o długich kominach i czemu z nich nie czuć spalin, a na wiosce z 5 malymi kominami można się udusić.W sumie to nieliczna z dzielnic gdzie masz prawdziwe lasy i PRZESTRZEŃ, a nie smieszne małe niby parki i betonoze. W ciągu dnia cicho, a w lato normalna temperatura a nie zawsze o 5 stopni więcej bo bloki grzeją i cały ten asfalt. Nieliczna z dzielnic z szansa na nowe inwestycje, nowoczesna zabudowe( a nie stare bloki z PRL) i domki, których już się nie buduje na warszawie bo miejsca brak, a tam można. Wiem coś bo dobrze znam te wszystkie dzielnice.
"Białołęka to przyszłe getto, stracona dzielnica gdzie miasto upycha wszystkie niewygodne spalarnie, oczyszczalnie, kompostownie, więzienia, elektrownie, wysypiska, składowiska, zajezdnie."

# Eheoebforneiwb

24.04.2022 16:51

Patologia to cała Białołęka
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA