REKLAMA
Ulica Wysockiego to nie tylko dwupasmówka wiodąca prosto do Trasy Toruńskiej. To także trzecia nitka, najstarsza, brukowana. Tu właśnie po nieużywanych już szynach jeździł tramwaj linii nr 21. Do 1971 roku. Tu też stoi na pamiątkę stary przystanek.
W połowie czerwca na drewnianym płocie przy ul. Handlowej, tuż przy parku Wiecha, pojawił się malunek przyozdobiony napisem "Razem damy radę". To akcja przygotowana przez malarza Konrada Lesiaka.
Jakiś czas temu wziąłem udział w konferencji zorganizowanej przez praskie stowarzyszenie "Otwarte Drzwi". Tematem były sposoby zapobiegania, pomagania i wychodzenia z bezdomności. Przybyli przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych, psychologowie, lekarze, prawnicy. Nie zabrakło także osób, którym udało się z bezdomności wyjść.
W "Panu Tadeuszu" szlachta była bardzo zapobiegawcza i potrafiła zadbać o swoje interesy. Mieszkańcy ulicy Protazego na Zaciszu też starają się jak mogą...
Znana chyba wszystkim mieszkańcom Bródna: księgarnia przy ul. Kondratowicza 4a, niezmiennie w tym samym miejscu, choć dzisiaj trochę mniejsza. I ma nowego właściciela - Macieja Biedrzyckiego.
Już wkrótce mieszkańcom Targówka mogą przybyć nowe tereny rekreacyjne, bowiem w ciągu najbliższych miesięcy ruszą prace przy rewitalizacji Kanału Drewnowskiego.
- Pod naszymi oknami bębnią piłkami od rana do wieczora. Przychodzą wszyscy z okolicy - mali, starzy i młodzi. Na Targówku jest zdecydowanie za mało boisk. Gdyby było ich więcej, mielibyśmy w końcu trochę spokoju - żali się pani Barbara.
Dodajmy - czytanie ze zrozumieniem. Tym bardziej że jest konieczne, by legalnie uzyskać prawo jazdy.
Kłopoty z parkowaniem przed Domem Kultury "Świt" są już legendarne. Sytuacja nie zmienia się od lat: miejsc dla samochodów jest kilkanaście, a podczas licznych imprez jest zapotrzebowanie na ponad 300. Odchodzący burmistrz Grzegorz Zawistowski wydał decyzję o utworzeniu dziesięciu dodatkowych miejsc. - To mniej więcej 15 razy mniej niż potrzeba - uważa Jacek Białek, dyrektor DK "Świt".
Mieszkańcy Rembielińskiej 11, 12 i 13 chcieliby, aby zaniedbany asfaltowy placyk przylegający do ich bloków służył dzieciom. - Przy naszej ulicy są place zabaw, ale przepełnione. Tutaj można byłoby zrobić plac, a może boisko? Bardzo nam na tym zależy - mówią.
Warszawa ma pałac na wodzie, to może mieć i dom. Z Wysockiego 47 trudno wyjść suchą nogą. To okolica najwyraźniej zapomniana przez ludzi. W każdym razie tych z wodociągów.
W czerwcu ubiegłego roku zakończyła się budowa odcinka trasy S8 pomiędzy Targówkiem a Białołęką. Z poślizgiem. A wykonawca nadal po sobie nie sprzątnął.
Rodzicielstwo to wyzwanie i prawdziwa szkoła życia. Młode mamy i ojcowie stawiają sobie wiele pytań: jak opiekować się dzieckiem, jak się z nim bawić? Zajęcia Fundacji Wspierania i Aktywizacji Rodzin Mamy Moc przynoszą odpowiedzi na wiele zagadnień oraz dają możliwość aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem. Wszystko bezpłatnie w każdy poniedziałek i czwartek w Domu Kultury Świt od godziny 10.
W stolicy mamy sześć ogrodzonych wybiegów dla psów. Po parku Bródnowskim codziennie przechadza się mnóstwo czworonogów. Z właścicielami, którzy często nie potrafią ich dopilnować. - Przydałby się tutaj taki ogrodzony teren z przyrządami do zabawy - uważa radna Joanna Mroczek. Tylko dlaczego ciągle go nie ma?
Tabliczki "Jestem w terenie" na drzwiach sklepów czy urzędów na szczęście odeszły w niepamięć. Teraz co prawda "w terenie" urzędnicy bywają nadal, ale nie oznacza to, że nie przyjmują interesantów...
Przy Radzymińskiej 94, tuż obok przystanku autobusowego, od wielu lat niszczeje zabytek z końca XIX wieku. Zamiast stać się wizytówką dzielnicy, straszy.
W kwietniu dokonała się zmiana władz nazsej dzielnicy. Zmiana taka nigdy jeszcze nie miała tu miejsca w całej historii istnienia samorządu terytorialnego. Radni odwołali zarząd dzielnicy, w którym większość miała PO.
Stan ulic po przewlekłej zimie nie jest najlepszy, a po dziurawym asfalcie pojazdy jeżdżą jakby nic się nie stało. Domy drżą, pękają mury. - Przy mojej ulicy nocą z prędkością 80 km/h jeżdżą autobusy. Do tego z dużą częstotliwością - skarży się mieszkanka starego budynku przy Gilarskiej 62.
Takie tempo utrzymali organizatorzy akcji "Książka zamiast marihuany" na Targówku i Bródnie.
Według opublikowanych niedawno danych GUS, Targówek w ubiegłym roku awansował na turystyczne centrum Warszawy. Pozostawił w tyle zielony Żoliborz czy Śródmieście z atrakcjami Starego Miasta.
LINKI SPONSOROWANE