REKLAMA

Targówek

Migawki z okolicy

 

Kto sprzątnie bałagan przy Trasie?

  28 maja 2013

alt='Kto sprzątnie bałagan przy Trasie?'

W czerwcu ubiegłego roku zakończyła się budowa odcinka trasy S8 pomiędzy Targówkiem a Białołęką. Z poślizgiem. A wykonawca nadal po sobie nie sprzątnął.

REKLAMA

Budowa mierzącego 7,1 km odcinka od Marek do ul. Modlińskiej kosztowała 873 mln zł. Trwają jeszcze prace wykończeniowe, prowadzone wzdłuż dróg równoległych do trasy. Budowane są chodniki, ścieżki. I wszędzie leżą pobudowlane odpadki.

- W wielu miejscach inwestor pozostawił po sobie uszkodzone lub zużyte materiały budowlane - fragmenty rur, folie, opakowania po artykułach budowlanych. Trzeba tę przestrzeń jak najszybciej doprowadzić do porządku - apeluje radny Daniel Wargocki.

- Prace nad ciągiem głównym zostały zakończone w czerwcu. Wysłaliśmy do wykonawcy ponaglenie, żeby doprowadził do porządku teren przyległy do trasy. Ma to zrobić w ramach umowy - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Według umowy podpisanej przed czterema laty wykonawca odcinek pomiędzy Markami a Modlińską miał ukończyć do 12 kwietnia ubiegłego roku. Prace miały kosztować 869 mln zł. Zostały zakończone po terminie a wszystko kosztowało 4 mln więcej niż zakładano. I jeszcze po sobie nie sprzątnął.

mac

 

REKLAMA

Komentarze (6)

# abrakadabra

28.05.2013 13:13

A kiedy zostanie dokończony wiadukt nad trasą w ciągu ul. Głębockiej?
Tam też jest jeszcze wiele niedoróbek, jakieś niedokończone barierki...i oczywiście nic się z tym nie robi.

# evka

29.05.2013 08:12

to oni już skończyli? interesujące....i została inwestycja odebrana?hmmm, bałagan to jedno, a niedoróbek nie trzeba szukać, widać ich mnóstwo gołym okiem...

# Jan

29.05.2013 12:04

Ciekaw jestem czy chodniki, trawniki to też ta sama firma? Układają, potem rozbierają, przekładają, a wszystko dzieje się miedzy Rembielińską a Łabiszyńską. Ostatnio pięknie pomalowali jezdnię na tym samym odcinku. Ciekaw jestem kiedy przyjdą naprawiać dziury na tym odcinku, szczególnie na zjeździe z Rembielińskiej. No cóż musi się kręcić. Naprawią dziury, potem znów przyjdą pięknie pomalować.

REKLAMA

# dajan55

29.05.2013 20:20

Dać rękawice i niech posprzątają urzędasy które odbierały tę trasę - chyba że budowa trwa dalej - to co innego - brudno na Bródnie jeszcze długo będzie !?

# Alfista

30.05.2013 13:04

Budowa się NIE ZAKOŃCZYŁA. Zakończeniu uległy prace w "głównym ciągu" trasy S8. A jak widać jeszcze trochę prac zostało i to nie tylko czysto porządkowych...

# mieszkaniec 65

31.05.2013 19:36

kto nie zainstalował strzałek dla skręcających w prawo pewnie jakiś baran który tędy nie jezdzi niech go chu.... strzeli

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break