REKLAMA

Wola

komunikacja »

 

Rowery miejskie wiosną na Woli. Szału nie będzie.

  28 sierpnia 2012

alt='Rowery miejskie wiosną na Woli. Szału nie będzie.'

Na terenie Warszawy funkcjonuje już 57 stacji wypożyczalni rowerów miejskich, w których dostępne są 1024 jednoślady. W ramach systemu Veturilo rower można wypożyczać w Śródmieściu, Wilanowie, na Bielanach, Ursynowie, a także na Bemowie, którego Bemowo Bike jest kompatybilny z rowerem miejskim. W przyszłym roku zostanie uruchomionych 70 nowych stacji. Trzy z nich na Woli. Szkoda, że tylko trzy. Nie wypełnią dziury między Śródmieściem a Bemowo Bike.

REKLAMA

Rowery systemu Veturilo można wypożyczać do 30 listopada. Potem wypożyczalnie będą miały przerwę zimową i wrócą na stołeczne ulice od wiosny 2013 r. Wówczas liczba jednośladów do wypożyczenia zwiększy się o tysiąc. W ramach drugiego etapu uruchomiania systemu Veturilo w marcu 2013 r. na terenie Woli zostaną uruchomione trzy wypożyczalnie. Jedna stanie przy Muzeum Powstania Warszawskiego, a dwie kolejne w rejonie ronda Daszyńskiego. Nowe stacje pojawią się też m.in. w południowej części Śródmieścia oraz na Pradze.

Będzie gdzie jeździć

Na Woli jest obecnie 17 km ścieżek rowerowych. Najdłuższym szklakiem rowerowym jest licząca 4,5 km ścieżka ciągnąca się na całej długości al. Prymasa Tysiąclecia. Można do niej dojechać trzykilometrową ścieżką wzdłuż ul. Górczewskiej, ciągnącą się między wiaduktem nad linią kolejową a ul. Tyszkiewicza. Miejskim rowerem można będzie też śmiało pojeździć na ścieżkach w

Jedna stacja stanie przy Muzeum Powstania Warszawskiego, a dwie kolejne w rejonie ronda Daszyńskiego.
parkach Moczydło (ponad 2 km) czy Szymańskiego (niemal 3 km). Miłośnicy wypożyczalni rowerów miejskich będą mogli się też przemieszczać po ścieżkach rowerowych wzdłuż takich ulic jak Wolska (niecały kilometr trasy), między ul. Elekcyjną a al. Prymasa Tysiąclecia oraz między Fortem Wola a Sowińskiego, al. Jana Pawła II (niecały kilometr trasy) między rondem Radosława a al. Solidarności, Kasprzaka (1,5 km) między al. Prymasa Tysiąclecia a Karolkową, Okopowa (0,6 km) między Anielewicza a Niską oraz Esperanto (0,5 km) między Pawią a Miłą. W fazie projektowania są już nowe szalki rowerowe. W przyszłości na Woli ma powstać także ścieżka wzdłuż ul. Anielewicza od Okopowej do al. Jana Pawła II, ścieżka wzdłuż al. Jana Pawła od al. Solidarności do Prostej oraz pasy rowerowe wzdłuż całej długości ul. Obozowej.

Kup bilet

Złotówka za godzinę

Zasada działania systemu jest prosta. Najpierw każdy użytkownik musi zarejestrować się w systemie Veturilo. Zrobić to można na stronie www.veturilo.waw.pl, płacąc 10 zł za uruchomienie konta przelewem bądź kartą kredytową. Jest to tzw. opłata inicjacyjna, której kwotę można później wykorzystać na poczet swoich pierwszych rowerowych podróży. Gdy mamy już konto, wystarczy podejść do jednej z wybranych stacji, wprowadzić kod, odpiąć rower i można jechać. Godzina przejażdżki kosztuje zaledwie złotówkę. Po wykorzystaniu 10 zł i odnotowaniu zera lub nawet ujemnej kwoty na koncie w Veturilo, konto można doładować ponownie robiąc standardowy przelew. W tytule wiadomości wystarczy wpisać jedynie numer zarejestrowanego w Veturilo telefonu. Jeśli na koncie przez 14 dni będzie kwota ujemna, zostanie ono zablokowane. O zaległościach w płatnościach użytkownicy systemu będą informowani mailowo.

Anna Przerwa

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl