REKLAMA

Wola

komunikacja »

 

Veturilo na Woli - gdzie staną nowe wypożyczalnie?

  2 października 2015

alt='Veturilo na Woli - gdzie staną nowe wypożyczalnie?'
źródło: Wola na 2 koła

Do 13 października można zgłaszać propozycje wypożyczalni rowerów, które staną na ulicach Woli w roku 2017. Propozycji jest mnóstwo.

REKLAMA

Wypożyczalnie rowerów publicznych są na Woli rozmieszczone zgodnie z zasadą "im bliżej Śródmieścia, tym więcej". Nic dziwnego, bo to właśnie w Śródmieściu sieć Veturilo jest najbardziej gęsta, dzięki czemu system działa sprawnie i wypełnia luki w komunikacji miejskiej. W granicach Woli sieci nie ma. Sześć wypożyczalni umieszczono na granicy ze Śródmieściem, w al. Jana Pawła II, cztery kolejne - na Żelaznej. Za granicą wyznaczoną przez obwodnicę śródmiejską są już tylko pojedyncze punkty, w których można skorzystać z roweru, umieszczone w sporej odległości.

- Umowa z operatorem Veturilo wygasa z końcem przyszłego roku - mówi Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich. - W roku 2017 chcemy wystartować z większą liczbą wypożyczalni i zagęszczoną siecią.

Do 13 października można zgłaszać swoje propozycje wypożyczalni w ramach konsultacji społecznych. Jednocześnie grupa mieszkańców, prowadząca na Facebooku stronę Wola na 2 koła, przygotowała petycję z propozycją aż szesnastu nowych lokalizacji, głównie na Obozowej, Płockiej i Górczewskiej.

- Odległości pomiędzy istniejącymi stacjami Veturilo na Woli są bardzo duże, co wpływa na niepełne wykorzystanie potencjału tej sieci - zauważają autorzy petycji. - Zgłaszamy takie propozycje, które mają zapełnić białe plamy na mapie.

Petycję Woli na 2 koła można podpisać tutaj, natomiast konsultacje społeczne odbywają się za pośrednictwem interaktywnej mapy, przygotowanej przez ZDM. Wystarczy założyć konto, wbić wirtualną szpilkę w miejscu, w którym chcemy wypożyczalnię, i napisać krótkie uzasadnienie.

Dominik Gadomski

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024