REKLAMA

Wola

sport

 

Akrobatyka: skoki i susy na Woli

  27 sierpnia 2012

Akrobatyka: skoki i susy na Woli
akrobatyka.waw.pl

Jeżeli twoje dziecko często myli tapczan z trampoliną, własny pokój zamienia w salę gimnastyczną, potrafi usiedzieć w spokoju całe trzy minuty, najczęściej znajdujesz je na płocie, dachu, drzewie - zapraszamy!

REKLAMA

Taki tekst można znaleźć na stronie internetowej klubu sportowego UMAKS z Woli. Klub działa od 1993 roku przy Szkole Podstawowej nr 26 na Miedzianej, rekrutując zawodników do klas sportowych, ale jego zajęcia są też dostępne dla osób z zewnątrz.

Akrobatyka sportowa jest dyscypliną olimpijską obejmującą skoki na trampolinie, ścieżce i ćwiczenia zespołowe. Właśnie nimi zajmują się członkowie klubu - chłopcy i dziewczęta. - Wbrew obiegowej opinii gimnastyka nie jest sportem kobiecym, w klubie jedna trzecia zawodników to chłopcy - mówi Jolanta Górska, trenerka UMAKS.

Żeby zacząć przygodę z akrobatyką wystarczą chęci i odwaga. Jeżeli człowiek stroni od drzew czy drabinek, może sobie akrobatykę odpuścić. Całę resztę - gibkość, sprawność, wytrzymałość - można wytrenować.
- Pewnie złożył się na to fakt, że to bardzo widowiskowy sport, a jak wiadomo, popisywanie się leży w męskiej naturze...

UMAKS ma obecnie około 60 zawodników, jednak trener Górska twierdzi, że akrobatyka nie jest bardzo popularnym sportem. - Od kilku lat jest trochę lepiej, do czego przyczynił się pewnie olimpijski medal w Pekinie dla Leszka Blanika, a jeszcze bardziej programy typu "Mam talent", gdzie niemal w każdym odcinku pojawiał się jakiś akrobata - przyznaje Jolanta Górska. - A przecież nie jest to sport szczególnie wymagający.

Patrząc na ewolucje na trampolinach, wyginające się na matach zawodniczki czy salta z obrotami można jednak mieć odmienne wrażenie. No właśnie - wrażenie, bo jak zapewnia Jolanta Górska, na początku nikt nie będzie wymagał śruby z piruetem. - Żeby zacząć przygodę z akrobatyką wystarczą chęci i odwaga. Jeżeli człowiek stroni od drzew czy drabinek, może sobie akrobatykę odpuścić. Całą resztę - gibkość, sprawność, wytrzymałość - można wytrenować.

A sport, oprócz tego, że jest efektowny, świetnie wpływa na całe ciało. - Mój mąż, też zawodnik, miał kiedyś zajęcia z piłkarzami - miał ich wytrenować w gibkości i zwinności, a to są cechy każdego gimnastyka. Mówi się, że ktoś, kto jest po gimnastyce sportowej, jest świetnym materiałem do każdej dyscypliny - zachwala Jolanta Górska.

UMAKS trenuje w szkole przy Miedzianej, gdzie jako pierwsi w Warszawie prowadzą zajęcia z trampoliną. Efekty treningów można zobaczyć na filmach zamieszczonych w internecie na stronie klubu - robią wrażenie...

(wt)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe