REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

drogi

 

Rondo "Radosława" czeka remont. Będzie sporo zmian

  28 lutego 2023

Rondo "Radosława" czeka remont. Będzie sporo zmian
źródło: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada remont bardzo ruchliwego ronda "Radosława" na pograniczu Muranowa, Powązek i Żoliborza. Dawne rondo Babka zyska nowy asfalt, nowe chodniki oraz drogę dla rowerów i hulajnóg z prawdziwego zdarzenia.

REKLAMA

"Rondo 'Radosława' jest jednym z najważniejszych skrzyżowań o ruchu okrężnym w całej Warszawie. Mieszkańcy oraz przyjezdni korzystają z niego niemal każdorazowo chcąc dostać się na Żoliborz, Bielany, Pragę Północ, Bemowo czy Targówek. Tuż obok znajduje się też jedno z największych centrów handlowych, biurowce i lokale usługowe. Świetny pomysł kolejarzy. Pociągi Intercity staną koło metra Młynów Świetny pomysł kolejarzy. Pociągi Intercity staną koło metra Młynów
Od 12 marca wybrane pociągi PKP Intercity zatrzymają się na stacji Warszawa Młynów, gdzie pasażerowie wygodnie przesiądą się do linii metra M2. To doskonałe rozwiązanie dla mieszkańców Woli, Górc, Targówka i Bródna, którzy ominą zatłoczone dworce Centralny i Wschodni oraz przebudowywany Zachodni.
Po rondzie poruszają się samochody, autobusy, tramwaje, piesi i rowerzyści. Natężenie ruchu jest ogromne" - przypominają warszawscy drogowcy.

Rondo "Radosława" do remontu

Ogromny ruch autobusów, ciężarówek i samochodów sprawił, że stan jezdni na rondzie zaczął się pogarszać w szybkim tempie. Prowizoryczne naprawy przestały zdawać egzamin, dlatego Zarząd Dróg Miejskich zdecydował o przeprowadzeniu kapitalnego remontu. Plan zakłada wymianę nawierzchni jezdni na całym rondzie.

"Nowy asfalt ułożymy również na wschodniej jezdni al. Jana Pawła (od ul. Stawki do ronda). Droga zostanie wzmocniona przy pomocy siatki szklano-węglowej. Ten rodzaj siatki stosuje się na ulicach o wysokim natężeniu ruchu - a taki właśnie jest na rondzie 'Radosława'. Siatka szklano-węglowa doskonale radzi sobie z siłami powstającymi podczas częstego hamowania czy postoju. Jest również odporna na wysokie temperatury" - zapowiada ZDM.

Kup bilet

Specjalna siatka w jezdni

Dzięki wykorzystaniu siatki szklano-węglowej drogowcy będą w stanie znacząco wydłużyć żywotność nawierzchni jezdni. Dzięki szczególnie trwałej i sprężystej strukturze siatka może zapobiec powstawaniu spękań czy trwałych deformacji asfaltu. Przy okazji remont czeka stare chodniki oraz drogi dla rowerów zbudowane z kostki Bauma.

"W zamian za to piesi zyskają chodniki z płyt betonowych o wymiarach 50×50 cm, a rowerzyści asfaltowe drogi dla rowerów. Wymienione zostaną też krawężniki. Na tym nie koniec. Zyskają również pasażerowie transportu publicznego. Wyremontowany zostanie przystanek autobusowy przy ul. Stawki" - zapowiadają drogowcy.

Termin remontu nie jest jeszcze znany. Aktualnie ZDM poszukuje firmy, która zajmie się remontem ronda. Prace potrwają aż pięć miesięcy.

(jok)

.
 

Komentarze (10)

# Edminton

28.02.2023 10:46

Rondo Babka, nie żadnego "Radosława". Ale co portalina z siedzibą w Legionowie może wiedzieć o Warszawie...

# nnn

28.02.2023 11:52

A zgodę powstańców macie?

# WrednyKot

28.02.2023 11:56

Chcę zobaczyć te "hulajnogi z prawdziwego zdarzenia"

REKLAMA

# Bapcia

28.02.2023 12:12

Proponuję nazwę "rondo Babki Radosława". Wtedy usatysfakcjonowani będą zarówno powstańcy jak też babcie i wszystkie inne marudy.

# Marian

28.02.2023 20:16

Rondo Radosława tylko wśrod słoi.

# War.

28.02.2023 21:12

#Marian napisał(a) 28.02.2023 20:16
Rondo Radosława tylko wśrod słoi.
Popieram słowa

REKLAMA

# Mścisław

28.02.2023 23:54

Się nie śmiejcie, jak kiedyś doczekamy się ronda Jarosława...

# Trzask-Rura

03.03.2023 09:43

Myślałem, że chodzi o usprawnienie ruchu, ale w miescie pupilka Sorosa takie rzeczy się nie zdarzają.

# Wieloryb

05.03.2023 22:12

#Edminton napisał(a) 28.02.2023 10:46
Rondo Babka, nie żadnego "Radosława". Ale co portalina z siedzibą w Legionowie może wiedzieć o Warszawie...
Oficjalna nazwa ronda Zgrupowania AK "Radosław" pochodzi od czegoś, co się kiedyś dzialo w Warszawie, nie od Radka Sikorskiego. Akurat niekoniecznie tylko "słoiki" nie mają ochoty używać prowizorycznej nazwy wprowadzonej przez budowlańców. Trzeba więcej wiedzieć o Warszawie.

REKLAMA

# Arpa61

05.03.2023 22:39

@ #Edminton towarzysz się mocno przeziębił, gdy w stanie jaruzelskim jako prosty członek ZOMO ganiał ludzi w zimę i z pałą na wierzchu. Do tego stopnia, że zapomniał jak tatulo z matulo, co z Parzygnatów z kurnej chaty do Warszawy na stanowiska w aktywie PZPR przybyli, wyngiel czymieli we wannie, a masyłko we sedesie. @ #Edminton jak wam przeszkadza Rondo Radosława, to se mówcie Rondo babka, a nawet Rondo chłopek. Sierp wam w młot.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA