REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

komunikacja

 

Świetny pomysł kolejarzy. Pociągi Intercity staną koło metra Młynów

  28 lutego 2023

Świetny pomysł kolejarzy. Pociągi Intercity staną koło metra Młynów
źródło: Wikimedia Commons / Tadeusz Rudzki

Od 12 marca wybrane pociągi PKP Intercity zatrzymają się na stacji Warszawa Młynów, gdzie pasażerowie wygodnie przesiądą się do linii metra M2. To doskonałe rozwiązanie dla mieszkańców Woli, Górc, Targówka i Bródna, którzy ominą zatłoczone dworce Centralny i Wschodni oraz przebudowywany Zachodni.

REKLAMA

Kolejarze dawno nie mieli tak dobrej informacji dla pasażerów z Warszawy. W porównaniu z tym, jak PKP Polskie Linie Kolejowe otworzyły stację kolejową Targówek na pustkowiu za Pragą i nie przestają spierać się z samorządem stolicy o budowę parkingów park&ride, PKP Intercity przygotowało dla mieszkańców prawdziwą niespodziankę.

Intercity na stacji Młynów

"Od 12 marca 2023 wybrane pociągi PKP Intercity pojadą warszawską linią obwodową (linia nr 20), zatrzymując się na stacji Warszawa Młynów. SKM rusza do Piaseczna. Nowa linia przez Wolę i Białołękę SKM rusza do Piaseczna. Nowa linia przez Wolę i Białołękę
Szybka Kolej Miejska zapowiedziała start linii S4 oraz uzupełniającej S40. Już w marcu pierwsi pasażerowie dojadą z Piaseczna do centrum Warszawy. Nowe linie obsłużą też Warszawę Zachodnią, Warszawą Gdańską, Wolę, Białołękę i Legionowo.
Dzięki postojowi na tej stacji pasażerowie zyskają możliwość wygodnej przesiadki do linii metra M2, co umożliwi im szybki dojazd do centrum, a także na prawobrzeżną część Warszawy" - informuje państwowy przewoźnik obsługujący połączenia międzymiastowe.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kolejowe utrudnienia w Warszawie

Przewidziany został także postój przy peronie nr 9 Warszawy Zachodniej, który ułatwi przesiadkę do innych pociągów kursujących przez Warszawę Zachodnią w obu kierunkach. Aby ułatwić poruszanie się po dworcu, uruchomione zostanie dodatkowe zejście z kładki, które umożliwi dojście do peronów bez konieczności schodzenia do tunelu. PKP Intercity apeluje o dokładne sprawdzanie połączeń do i z Warszawy.

Przebudowa Warszawy Zachodniej

Z powodu przebudowy dworca Warszawa Zachodnia od 12 marca ponad 110 pociągów będzie kursować przez Warszawę Gdańską, część pociągów będzie kursowała w skróconej relacji do i z Warszawy Centralnej lub Warszawy Wschodniej. W celu ułatwienia wyszukiwania połączeń, PKP Intercity wprowadza do swojej aplikacji oraz w systemie internetowej sprzedaży biletów duże ułatwienie: już nie nie trzeba wpisywać dokładnej nazwy stacji. Teraz wystarczy podać wyłącznie nazwę miejscowości, w której rozpoczyna i kończy się podróż, a system pokaże połączenia ze wszystkich stacji (np. w przypadku Warszawy: Centralnej, Zachodniej, Wschodniej, Gdańskiej, Młynów itd.).

(jok)

.
 

Komentarze (3)

# Edminton

01.03.2023 11:30

To brzmi tak dobrze i rozsądnie, że aż się wierzyć nie chce, że wąsacze z PKP na to wpadły. Wow.

# Kolo

01.03.2023 19:05

Doskonała wiadomość. Już dawno należało to uczynić. Popieram i dziękuję

# Okaryna

04.03.2023 19:55

Normalnie pociągi dalekobieżne tam nie kursują

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA